Mononukleoza

První příspěvky v diskuzi

reagovat 17.12.2000 21:01 - Giovanni

Zdravím Doktorku a všechny ostatní!
Chtěl bych získat nějaké zevrubější informace o infekční mononukleoze a věřím, že tady mi poradíte. Moje partnerka teď má na tuto nemoc podezření a já bych rád věděl co jí (a vlastně i mě) čeká, pokud se podezžení potvrdí. Takže zajímá mě:
- co to vlastně je za nemoc
- jak se přenáší, jak moc je nakažlivá
- jaká je inkubační doba
- jak se léčí
- čím je nebezpečná a jaké mohou nastat komplikace
- slyšel jsem, že je nutná dlouhodobá dieta - jaká?
- jak je možné se nenakazit, pokud žijeme ve společné domácnosti?
- co by nemocný měl/neměl dělat v průběhu nemoci a po vyléčení?
- je možné po vyléčení darovat krev/plasmu/kostní dřeň?

Prostě mě zajímá úplně všechno, včetně zkušeností těch, kteří tuto nemoc již měli.

Díky za informace
Giovanni

reagovat 26.12.2000 23:50 - Doktorka

Mononukleozu a základní informace o ní jsme přidali do seznamu nemocí (viz. horní lišta této stránky). Dodávám, že inkubační doba je 1 až 3 týdny a že po prodělání nemoci často dlouhodobě v těle přetrvávají protilátky proti EB viru a je tedy nemožno darovat krev...

reagovat 2.1.2001 21:19 - dita

Můj čtyřlety syn prodělal ve dvou letech mononukleózu. Od té doby má stále aktivní vir mononukleózy a v důsledku toho trpí neustále záněty horních cest dýchacích. Bral vakcínu od imunoložky, léčí se u homeopata, používáme např. vincentku do nosu, nyní zkoušíme Joalis od Dr. Jonáše, ale přesto je stále nemocný. Klasická léčba nic nenabízí a alternativní účinkuje se střídavými účinky. Poradíte někdo něco?

reagovat 19.1.2001 22:14 - judita

Na bolest v krku je dobre kloktat Propolis, na imunitu by mozna zabrali injekce (Norka (tak nebo podobne zni nazev, nekteri doktori nedoporucuji, ale me pomohli z nejhorsiho), jinak je dobre byt co nejvice u more, nebo na horach a posilovat imunitu. Judita

reagovat 20.1.2001 06:01 - Jirí Svoboda

V danem pripade jde skutecne o mononukleosu a doporucuji klaickou medicinu , ktera tento problem bezpecne leci . Nejlepsi pokyny ziskate u osetrujiciho lekare .

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 26.8.2014 12:06 - renata

Dobrý den, chtěla jsem se optat na jednu věc. Je to pět let zpátky co jsem měla vysoké horečky, nemohla jsem ani pořádně chodit atd. zabrala mi až 4tá antibiotika, co mě doktor předepsal, nějaké extra vyšetření dělané nebylo. Od té doby jsem stále jak přejetá parním válcem, jsem stále unavená bez energie, náladová, podrážděná. Do práce chodím jen na 5hodin a i tak je to pro mě strašně moc, jak dojdu domů tak si musím jít lehnout jinak do věčera nevydržím. Před dvěma roky jsem začala chodit k lékaři a stěžovala jsem si na stálou únavu, doktor tvrdil že je to psychického původu a poslal ně na psychiatrii, kde mi řekli že jsem v pořádku. Doktor mi tedy odebral krev a bylo zjištěno ASLO 780 (trpěla jsem na angíny), tak mi byli odstraněny mandle angíny již nemám, ale únava je stále a přijde mi že čím dál tím větší, nedokáži se již na nic soustředit,odpočítávám v práci hodiny aby jsem si mohla jít lehnout. Minulý týden byl proveden další odběr krve, kde bylo zjištěno opět vysoké ASLO 750,něco jako že jsem se v minulosti setkala s infekční mononukleózou a že mám silný zánět žaludku. Myslíte si, že ta neléčená mononukleóza mě může takto trápit, dá se to odstupem času nějak léčit.Doktor stále tvrdí že jsem zdravá, ale doufám že nechá udělat další testy, které by k mononukleoze řekli víc.
Děkuji za vaše názory a odpovědi

reagovat 5.10.2014 09:50 - Matej

Dobry den, chtěl bych se zeptat, zda je možné že se mononukleóza projevi po třech dnech od přenosu slin? Predem dekuji za odpověď.

reagovat 31.3.2016 09:03 - Mirka

Dobrý den, mě zajímá léčba po prodělání této nemoci, je dobré něco brát?

reagovat 1.4.2016 06:43 - wt

Určitě ne Lipovitan, ten vůbec nepomáhá.
Mononukleosu jsem prodělal a protože moje doktorka ji v čas nerozpoznala, tak jsem si poležel i v nemocnici. Nic se pak brát nemusí, stačí pak alespoň 3 měsíce moc nemastit. To ty ale slyšet nechceš, protože se ptáš jen proto, aby jsi si mohla dnes sama odpovědět, jaký je ten Lipovitan skvělý...

reagovat 1.4.2016 17:44 - fiona

Jaké jsou rizika s hlediska plánovaného těhotenství?

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *