molusky

První příspěvky v diskuzi

reagovat 9.3.2001 08:27 - Marcela

moje dítě má opakovaně molusky. Pokaždé je odstraníme, a pokaždé se objeví znovu.Jak toto onemocnění vzniká a čím se mu dá předejít. Doma máme čisto, chodíme jen do školky. Inkriminovaná místa potíráme na radu naší obvodní lékařky vazelinou.Existuje nějaká metoda, třeba i alternatevní jak se molusek zbavit jednou pro vždy.Odstraňování dítě hrozně bolí a to mi připadá jako zbytečné mučení, když stejně se vyrazí znovu.

reagovat 13.3.2001 13:01 - Marcela

nikdo mi neporadí co s moluskami u dítětě? Nikdo nemá zkušennosti? Co vy na to doktorko?

reagovat 14.3.2001 20:08 - Doktorka

Klasická léčba se provádí vyškrabováním ostrou lžičkou. Jelikož jde o virové onemocnění, myslím, že by mohlo pomoci celkové posilnění imunity a užívání protivirového prostředku. U bradaviček, které jsou též virového původu, mám dobrou zkušenost s Vironalem (vnitřně - od 6 let) a zevním potíráním Audironem - pro malé děti (viz.www.001shop.cz). Bradavičky často zmizí, bez nutnosti bolestivého odstraňování.
Též určitě neuškodí omezit sladkosti a celkově se zaměřit na dostatek vitamínů a minerálů ve zdravé stravě.

reagovat 18.3.2001 19:30 - ivana

Mám doma pětiletého chlapce a molusky se pokoušíme odstranit už asi půl roku - škrabáním /drastická metoda/. Nedávno mi obvodní lékař doporučil Duofilm - původně určeno na bradavice. Moluska se potře, štípe to a vytvoří se bílý povlak. Po několika těchto aplikacích se má moluska úplně vypálit. Ze začátku to v podstatě fungovalo ale teď se některá místa zapálila a jakoby hnisala, takže nevím, jestli potírat dál, nebo ne..........prosím poraďte mi, už opravdu nevím, co s tím. děkuju.

reagovat 20.3.2001 08:01 - Marcela

Duofilm není na molusky, je pouze na bradavice. Někteří lékaři, zvláště obvodní, se v diagnóze molusek mýlí a pletou si je s bradavicí. Naše kožní lékařka je připodobňuje spíše k oparům. Jsou infekční a nositel viru sám je mít vůbec nemusí.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 24.5.2016 18:54 - Bára

S moluskami bojuji skoro rok. Nejdříve jsem si myslela, že to jsou bradavice, ale na kožním mi řekli, že to jsou molusky. Doktorka mi radí chirurgické odstranění, ale mám z toho husí kůži. Možná mi ale nic jiného nezbývá :(... Zatím to ale nevzdávám a jsem spíše na citlivější řešení. Každý den je mažu mastičkou Betadine a přes den je mám zalepené náplastí. K tomu si denně beru hlívu ústřičnou (pastilky s příchutí tropického ovoce) na posílení imunity. Doufám že to zmizí, protože už na to nemám nervy a přeju ostatním, kteří bojují s těmito zákeřnými potvorami ať už od nich mají pokoj...

reagovat 10.2.2017 19:23 - Inf

Tak jsem si konečně vzpomněla napsat, co zabralo na molusky nám.....byla to obyčejná betadine mast....je to sice na delší dobu, ale u nás zabralo u obou dcer....a že s první dcerkou jsme vyzkoušely vše možné i nemožné a bez úspěchu.

reagovat 27.2.2017 11:07 - ilonava votypko

Dobry den je me skoro 70 let ale toto slysim poprve to je infekcni nemoc

reagovat 3.3.2017 19:30 - Matky-

Je to z tech vašich shoppingů s malým děckem v supermarketech, plavání ve veřejných bazénech a krmením vším možným- porucha imunity.

reagovat 31.10.2017 00:59 - Ufer

Molusky se vyskytly u obou dětí asi 2-3 měsíce po neštovicích. Jeden jich měl asi 40 v pod- paždí a druhý deset na břichu.Kožní vyškrábala, nebylo to nic drastického, potřela to před zákrokem něčím, co znecitlivělo kůži. Děti se při škrábání smály, prý to lehtalo. Po vyškrábání se udělaly jakoby zanícené, červené puchýřky a ty se hojily asi 6 týdnů. Po vyhojení se molusky začínají znovu dělat. Je to k vzteku,nevím, jestli koupit Audiron, Molusk, Infecto Dell, potírat tekutým obvazem - takové to zelené na rány,nebo mazat bílým pudrem nebo vymačkávat nebo tinkturou z Laštovičníku, prostě příčina je někde uvnitř a každému zabírá něco jiného a někomu vůbec nic.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *