Moje 13letá dcera kouří

První příspěvky v diskuzi

reagovat 17.10.2008 12:39 - Kristýna

Dobrý den,mám dceru a jak už jsem napsala je ji 13 a kouří,s manželem se hodně hádáme už přes dva roky..takže se cítím dost provinile..Myslím že to začalo o velkých prázdninách s kamarádama.Ona si myslí že já to nevím že kouří,ale řekla mi to sousedka viděla ji jak kouří z okna jak jsem nebyla doma..Moje dcera je strašně inteligentní a pomáhá mi po psychické stránce..Myslíte si že je to normální že kouří??Máte dceru či syna kteří jsou téměř staří jako má dcera a kouří??Prosím pište komentáře budu ráda:)

reagovat 19.10.2008 22:06 - Vojta

pokud by tva dcera byla inteligentni tak by nekourila,to ze se nechala zlakat partou sveci o jeji slabe povaze,pokud nekdo z vas rodicu kouri,pak se nediv.normalni inteligentni dite,kteremu rodice vysvetli jiz v ranem veku ze je to spatne,kourit nezacne!

reagovat 19.10.2008 22:45 - Kristýno,

jdr o to co kouří!

reagovat 20.10.2008 08:44 -

Co kouří, spolužákovi péro.

reagovat 20.10.2008 09:58 - Bee

Ahoj Kristýno, píšeš, že dcera je strašně inteligentní a pomáhá ti po psychické stránce - nemyslíš spíš, že je empatická a moudrá? To s inteligencí nemá nic společného.

Je také možné, že pokud ti pomáhá s psychikou, tak je také velmi citlivá.

Jestli je to tak, pak se příliš nedívím, že na ní vaše rodinná situace - chápu dobře, že není příliš ideální? - doléhá a ona není schopna ji unést.

To se potom citlivé dítě může něčím odreagovávat.

Pokud máte s dcerou hezký vztah (z toho co píšeš, vyvozuji, že asi ano), pak bych si s ní otevřeně promluvila, o tom, jak se cítí, jestli ji něco netrápí, zamyslela bych se také nad sebou, jestli na ní těch psychických problémů nepřenáším moc.

Uklizením rodinných vztahů a zlepšením atmosféry doma se vyřeší mnohé a předpokládám, že se i kouření tvé dcery.Možná zkus zjistit, jestli nebylo její kouření jen pokusem, kterým projdou skoro všichni dospívající. Prostě si to třeba chtěla jen zkusit a nepokračuje v tom, takže je zbytečné plašit.

To by se myslím dalo nějak zjistit i pomocí bystrozraké sousedky (důchodkyně?), nebo jistě na něco přijdeš.To, jestli je kouření u 13-leté normální - pokud ti nevadí, že si tvoje dcera zadělává na zdravotní problémy, pak ano, kouření v tomto věku je vcelku normální asi u 50% 13-letých.

Pokud ti to jedno není, pak bych to za normální nepovažovala.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 23.1.2016 21:27 - ladislav

Kristyno Ja ji pomuzu prestat kourit cigarety ale to bich musela zacat kourit me miho draka

reagovat 11.7.2016 07:30 - pernikova

To je toho,ve 13ti uz jsme kouřili pulka tridy,moje vnucka taky kouří je ji 14

reagovat 11.7.2016 08:02 - Vanda

Je potřeba dávat si pozor na kamarády dětí. U nás na vsi 11-letá dcera kradla otci cigarety a zásobovala děti od 10-13 let. Skoro ze všech se staly kuřáci - závislost u dětí vzniká velmi rychle. Pak už se to s dětma veze - různé krádeže peněz, aby měly na cigára...

reagovat 11.7.2016 12:54 - !

Už jenom chybí, že taky poliká!

reagovat 13.6.2017 09:31 - jara

Pokud ji budeš nutit aby přestala, tak stejně bude muset chtít sama a pokud to sama nezvládne tak jí zkus nabídnout pomoc. Bohužel to kouření je vysoce návykové, Moje manželka si taky od těch 14 let občas dala cigáro a pak se spolužačkama na koleji začala pálit krabičku denně a dost dlouho to tajila až do 30 let, pk to děti jejím rodiřům vykecaly a byl z toho humbuk, ale fakt strašnej kravál. A i já za to dotal od jejích rodičů lekci, že jsem jim to neřekl že s manželkou máme před nima tajnosti a i pindy, jakto, že já jako spotovec a nekuřák jí to toleruju.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *