Mohu v 15. letech bydlet sama?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 29.4.2013 19:28 - Len

Je mi 15. Matka mi řekla že klidně mužu jít bydlet sama. Brigádu mám.Nebyl by problém. Ale mohu od 15cti bydlet sama ? když mi to rodiče povolí ? Třeba něco podepíšou nebo tak ?. Nějakou odbornou radu prosím.

reagovat 6.5.2013 12:23 - .

To si jako myslíš, že z brigády utáhneš nájem a vůbec celkově celou domácnost? Budeš si muset prát, vařit, uklízet, všechno je drahý, i dospělej člověk má co dělat, aby se uživil a všechno finančně zvládnul. A co škola? Školu rozhodně zanedbávat nemůžeš.Ty si to samostatný bydlení představuješ jak Hurvínek válku. Nechce se ti poslouchat rodiče viď? Proto usiluješ o samostatný bydlení. Jen si to zkus, ještě ráda se k rodičům vrátíš.

reagovat 6.5.2013 14:36 - Patrik

Je mi 15. Matka mi řekla že...

Já sem bydlel od 16 do 18 sám. Rodiče jeli na 2 roky do ciziny. Barák se jim zdál pro mne velký a nákladný, tak jsem bydlel v malém pronajatém bytě. Ale peníze z brigád by mi ani na tak malý byt nestačili. Naši pronajali barák a tak mi z toho část dávali na nájem a na jídlo. Z běžné brigády byt neudržíš. Byl jsem rád, když se vrátili zpátky.

reagovat 7.5.2013 08:22 - MIREK

Je mi 15. Matka mi řekla že...

Pokud nejsi náročná tak to zvládneš,taky jsem v 15 odešel od rodičů,měl jsem plný zuby MACEŠKY.Odešel jsem i z města kde jsme bydlely.Sehnal jsem si nejdřív samostatný pokoj,potom malý byt,vyučil jsem se a udělal si řidičák nejdřív na rozvozu mléka po roce TIR.Jsem moc rád že jsem tento krok udělal.Jedinou věc bych vrátil,odešel mi loni Táta bez rozloučení,neviděly jsme se 25 let.Žiji teď sám společnost mi dělá akorát fenka jezevčíka ahoj mirek

reagovat 19.9.2013 14:22 - kikina

To si jako myslíš, že z...

Tvůj komentář je dost trapnej ! Asi k tomu má holčina nějaký záměr,třeba má debilní alkoholickou matku to už tě nenapadá viť ? Já měla ten samý problém doma psycha,bez televize,zarachy ale do 18 jsem to vydržela i když teď lituju že jsem neodešla už dřív teď mám akorát komplex a narušuje mi to celej můj život hlavně vztah,sex všechno .. Někteří rodiče jsou pěkný mrtky a neuvědumujou si že ti naruší zdraví a následky stebou cloumaj celej život...

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 26.3.2018 16:31 - Ach ta dnešní mládež

Až v 18 jsi plnoletá, ale...

Ona si snad myslí, že za ní budou dál všechno platit a živit ji rodiče.

reagovat 16.9.2018 14:10 - Kris

To si jako myslíš, že z...

Některé odpovědi jsou opravdu hloupé. Když máš povolení rodičů můžeš bydlet sama. Pokud to máš v rodině složité mohla by si dostávat příspěvky. Jestli je to, ale v rodině v pořádku myslím si že by ti i přispívali. Je spousta lidí kteří tak to žijí jen s brigádou a s posloucháním rodičů to nemělo nic společného.

reagovat 16.9.2018 19:43 - Kikina

Zajímavé téma. Já můžu přispět svou zkušeností. Od rodičů jsem se odstěhovala krátce po svých osmnáctinach. Taky jsem si všechno malovala v růžových barvách. Realita byla poněkud jiná. Jako absolventka jsem nemohla najít stabilní práci a tak jsem vymetala různé brigády a z toho se vlastní bydlení fakt platit nedá. Takže jsem bydlela různě po ubytovnách až po dvou letech jsem si našla stále místo se slušným příjmem. Dnes mám 21 a můžu si dovolit platit vlastní byt 2+1 a zbyde mi dost i na další existenci ale bylo to krušné. Jde o to jak je člověk silná osobnost a dokáže se s tím srovnat. Já nejsem žádná cimprlich slečna ale měla jsem i chvilky kdy jsem chtěla všechno vzdát a vrátit se pokorně k rodičům ale to mi nedovolila moje hrdost. Jinak vidím že v roce 2013 tu nějaká Kikina přispěla ale to nejsem já tehdy mi bylo teprve 16 i když už v tom věku jsem po odstěhování toužila. Napsala to sice trochu zbytečně vulgárně ale v hodně věcech s ni musím souhlasit. Rodiče opravdu někdy můžou dítěti totálně pokakat život a kdo to nezažil tak by radši neměl soudit.

reagovat 16.9.2018 20:08 - !

Nezletilý musí mít k provádění právních úkonů soudem stanoveného zástupce. Vím to z vlastní zkušenosti, když zemřel tchán, švagrové ještě nebylo 18 a její dědictví převzal do správy její strýc, dokud nedosáhla zletilosti.

reagovat 17.9.2018 10:40 - luci

když můžou šoustat...

A proč by nemohly ,když se s tím nikde nechlubí. Zrovna tak jako kluci , pokud již udrží erekci a užijí si se zralou ženou. Průšvih nastane až když se s tím někde vytahují , nebo je u toho někdo nachytá a nějaký "pečovatel" o mravní výchovu mládeže to udá.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *