Co se se mnou děje?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 24.7.2007 13:10 - Dana

Zdravím,abych pravdu řekla nevím jak začít a proto se už hned na záčátku omlouvám za překlepy a hlavně za chaos v příspěvku,opravdu totiž nevím jak to všechno popsat.
Ten můj konrétni problém je že mám asi slabé nervy,potkalo mě dost smutných událostí,dozvěděla jsem se že mého otce chtějí zavřít do vězení,vídali jsme se jen velice málo(skrýval se)a byl to hrozný nátlak..Maminka před rokem onemocněla závažným ale nezhoubným nádorem na mozku,díky tomu jsem musela přerušit studia.Bratr několi let bral drogy a dělal nám naprosté peklo..
Nynější situace je taková je mi 18let,hledám novou školu,maminka je zdravá,otec je na 5 let zavřený v nemocnici a bratr už drogy nebere.Mám přítele,psa,kamarády.Ovšem i tak mám pocit že mě to hrozně moc postihlo,stačí aby mě jen něco trochu namíchlo,a okamžitě vybuchnu,hysterický pláč,třesou se mi nohy i celé tělo,bolívá mě dost často hlavo.Mívám dost smutné nálady,někdy se cítím jako úplná nula.Je to takový zvláštní,ani nevím jak bych to všechno vyjádřila.Ale mám pocit že bych potřebovala nějaké prášky na uklidnění,které by mi dopřávaly klid a utlumení stresu.Ale bojím se jít k nějakému doktorovi,protože nevím jak bych o tom všem povídala.Vůbec si to nedokážu představit.Vlastně ani já sama v podstate nevím co mě trápí.Hlavně asi to že nemůžu být s otcem,který byl pro mě vším.Ale píšeme si dopisy,mohu i na návštěvu.Není to tak zlé,ale někde ve mě uvnitř jsem uplně na dně.Přítel se někdy děsí mých záchvatů.
Existují nějaké léky který by mi pomohli i bez předpisu?Nebo mám opravdu někoho navštívít?:(
Ještě jednou se omlouvám za nesrozumitelnost:(

reagovat 25.7.2007 11:43 - Dana

*zavreny ve vezeni,ne v nemocnici.

Bojim se zajit k lekari,a taky se bojim nejakych antidepresiv,vedlejsich ucinku a tak.Spis bych si to predstavovala...prasky ktery bych pozivala jen tehdy kdyz to na me prijde.Ne kazdej je totiz takovej,ale nekdy se to proste neda a bouchnu,:(

reagovat 25.7.2007 16:27 - PEtruš

Ahoj Dani.Každá rada drahá.Každému se asi v životě stane, že se cítí na dně. Pak jsou lidi, co se na tom dně octnou opravdu. I mě se to stalo. Usedavě jsem propadala v pláč, který trval i několik hodin, nenáviděla jsem sama sebe, nebavilo mě žít, říkala jsem si, proč musí být ten svět zrovna ke mě tak nespravedlivý.Někdo mi radil vyhledat odborníka...ale ruku na srdce, většina odborníků ti dá prášky na nervy a řeknou, že se ti uleví. Ano, uleví, ale jen vlivem těch léků. Proto spíš doporučuju, abys o tom hodně mluvila s někým, kdo je ti hodně blízký, kolikrát pomůže svou bolest vtisknout na papír, zkus si zajít na masáž, zasportovat, do kina a tak. Prostě přijít na jiné myšlenky. Psychoterapeuta doporučuju až jako poslední možnost. Držím palečky a napiš zase. Pet.

reagovat 25.7.2007 17:28 - Dana

Díky!Snažím se,ale i tak je někdy ta vnitřní bolest tak silná že to nejde jen tak utlumit,a potom je to zas v pohodě.Třeba několik dní se citím fajn,všechno v pohodě a tak.A pak stačí nějaká situace,klidně i maličkost která mi ublíží,a jsem uplně mimo.Nějaké prášky na uklidnění mi navrhnul jedné noci přítel,protože už nevedel co se mnou delat.A tak se ptal zda nechci nekam k doktorovi.Ale sama se toho bojím.(Ted pisu jen tak na rychlovku,-zatim pa.

D.

reagovat 25.7.2007 22:12 - Pajka

Dano, na rozdíl od Petruš Ti radím vyhledat odborníka psychoterapeuta co nejdříve. Tím myslím psychologa, ale ten Ti žádné léky nepředepíše, nemůže. Co Ti ale může pomoci, je najít příčiny a hlavně způsob, jak se potíží zbavit. Někdy stačí jedno posezení a člověku je náhle vše jasné a ví, jak dál. Léky na uklidnění Ti může předepsat i obvodní lékař, který nejspíše bude znát i Tvoji rodinnou situaci i skutečnost, že sis zažila v krátké době pár pořádných traumat. Léky jako Lexaurin, Neurol apod. můžeš brát podle potřeby. Přestaň se bát doktora, neublíží Ti. Když Ti lék nesedne, nebudeš ho brát, když Ti rada psychologa nepomůže, nebudeš ji praktikovat. Jsem ale přesvědčená, že nestačí blízký člověk, je potřeba někdo, kdo je odborník na lidské duše. Jestli k tomu máš ještě dobré zázemí v podobě přítele, pak je to jenom dobře. Přeju Ti, aby se Tvůj stav co nejrychleji zlepšil. Je potřeba, abys žila svůj život a pěkně naplno a radostně. Aby sis uvědomila, že máš spoustu důvodů být šťastná, maminka se uzdravila, bratr přestal brát drogy, nakonec i otcovo skrývání muselo být víc stresující, než jeho současný pobyt ve vězení. Než dostuduješ školy, bude na svobodě. A hlavně máš asi chápavého přítele. Všechno bude zase dobré, vlastně už je. Jenom potřebuješ trošinku pomoci, sama na to nestačíš. Tak běž si pro pomoc, už zítra, neodkládej nic. Prodlužováním si můžeš (ale taky nemusíš) vykoledovat, že Tvé potíže budou gradovat. Hodně štěstí a zdraví!!!

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 30.7.2009 19:13 -

potřebuji asi pomoc

reagovat 30.7.2009 19:15 - __utma=48467763.2025985052.1217437842.1217437842.1217437842.1

i přes všechnu snahu nemužu dál žít nevím co dál s životem

reagovat 9.11.2009 06:05 - zofrei

Zdravím všechny. Vůbec nevím,...

cau a nejsi náhodou ve znamení ryby?

reagovat 24.3.2010 10:32 - jarin

chcu se vas prasky na uklidneni kolik muzous stat a muze my to napsat doktor

reagovat 3.10.2010 19:50 - Karla

chcu se vas prasky na ...

Ty jsi tedy Jarin, takovejch chyb, trošku by ses měl naučit pravopis a pak si budeš o trochu víc vážit sám sebe.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *