Mléko jako příčina rozvoje obezity? - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 27.3.2010 14:09 - Okousaná mrkev

Předně, to svinstvo, které se prodává v krámech není mlého, ale bílá voda. Skutečné mléko je velmi zdravé. Ano obsahuje tuk, nicméně nikdo neříká, že se ho mají vypít hektolitry. Jinak článek je nesmysl. S těmi "US and A" výzkumy se jděte bodnout.

reagovat 27.3.2010 14:31 -

Tak to bych už musela být jako koule. Každý den si dám skleničku nebo dvě mléka, během dne pak další mléčné produkty...Měřím 168 cm a vážím 48 kg, jsem po dvou porodech, ženská ve středních letech. Mléko v rozumné míře je zdravé. Udivují mě ty "nové výzkumy", vždycky přijdou s nějakou slátaninou.

reagovat 27.3.2010 23:47 - kl

Předně, to svinstvo, které...

Proč myslíš, že je zdravé? Máš proto nějaký důkaz nebo si to jen "myslíš"? U nás je celkem problém s tím, že každý má svoji pravdu postavenou na tom, že se něco dělalo "odjakživa". Což je argument naprosto mylný. Mléko je pro mimina (jakéhokoliv druhu), chlastal by jsi mateřské lidské mléko jako dospělý? Je to stejný. Mléko je pro mimina, kravské mléko je pro telata složené tak aby tele přibralo 100 kg za 14 dní.

reagovat 27.3.2010 23:52 - kl

Tak to bych už musela být...

No ono ani nemusíš být tlustá, můžeš mít jiné problémy o kterých ani nevíš respektive je nepřipisuješ mléku. Proč si myslíš, že je zdravé? Máš proto nějaký důkaz? Máš prd, mléko je pro mimina. Pila by si lidské mateřské mléko, každý den skleničku? Je to stejné. O zdravosti mléka si dneska můžeš nechat zdát, evidentně nic nevíš o jeho výrobě. Pokud nepiješ biomléko nebo domácí mléko tak na mléku nicmoc zdravého není. Když pominu, že ani není pro nás určeno. Je pro mimina a ještě k tomu kravská=telata. Bylo by celkem hezké kdyby producenti do reklam dali skutečný obrázek výroby mléka a tam se krávy rozhodně neusmívají. Průmyslové zpracování mléka, homogenizace, to je taky kapitola sama pro sebe.

reagovat 28.3.2010 10:55 - Bára

Proč myslíš, že je...

kl, o zdravosti mléka se stále vedou spory - na jedné straně argumenty, že mléko je svým složením určené pro telátka, na druhé straně u člověka ale proběhla mutace, kdy je schopen nejen kravské mléko dospělý člověk trávit, ale i zužitkovat - u mnoha národů, především u nomádů je mléko téměř základem stravy - u těchto lidí by to chtělo provést (nezávislý, samozřejmě) výzkum, jak je mléčná strava ovlivňuje negativně, či pozitivně. Samozřejmě pojmem mléko myslím čisté kravské, kozí, velbloudí, jačí, kobylí, atd., ne ředěné krabicové mléko tahané z týraných krav.

Co se týče názvu článku, tak bych to ani neřešila, těhle pitomých poplašných článků je na doktorce spousta. V souvislosti s obezitou by se mělo mluvit především o příjem energie versus výdaj energie, fyzická aktivita a zdravá strava.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 5.7.2011 17:06 - Mirek

Sežeńte si tibetskou...

Znám a potvrzuji, že je to moc dobrý..

reagovat 6.7.2011 09:19 - Mléko

především není žádný nápoj, ale potravina. Pokud se pije přiměřeně a v neředěné formě, tak pokud člověk vypije skleničku denně, tak nelze nic namítat. Odtučněné mléko má i horší vstřebatelnost vápníku a riboflavinu, takže zásadně vždy plnotučné. Pokud se kouknete na energetický obsah, tak se moc neliší. Čili lepší čtvrtlitr plnotučného mléka než litr odtučněného.
Mnohem zdravější jsou ovšem zakysané mléčné výrobky. Mají lepší stravitelnost a dietetické vlastnosti.
Dál je nutné upozornit, že asi třetina dospělých má po mléku těžké sračky s možností poškození střeva, protože se jim ztratí enzym, který odborává mléčný cukr. Takže by ho v dospělosti měl pít jen ten, komu chutná a dobře ho snáší. Pro ostatní se najdou vhodnější zdroje vápníku a bílkovin.

reagovat 10.7.2011 15:27 - !

Pijte mléko, jezte vápník - bude vám stát jako krápník.

reagovat 10.7.2011 15:48 - Hela

Dá se říct že jsem závislá na mléku, nebo spíš kakau. Ze závislosti na cigaretách (40 denně) jsem se vyléčila přechodem na závislost na kakau 3 litry denně. Vím, že to zní neuvěřitelně, ani lékař tomu nechtěl věřit.Pravda je že před 5 lety jsem měla velkou podváhu a teď už se blížím spíš k nadváze. Mléko zahlenuje. Při 40 cigaretách denně jsem nekašlala tak jako když vypiju tolik kakaa. Snažila jsem se přestat a na den mi nestačili 3 tabulky velké čokolády. No nevím si rady.

reagovat 14.7.2011 15:59 - jancakalinova

No já piju mlíčko odtučněný, tak mi snad nic takovýho nehrozí, ale myslim že pokud někdo láduje litry plnotůča tak to může dopadnout blbě:-/

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *