Mladá sestra - žákyňka ... může mít autoritu u nemocného ?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 12.1.2007 12:41 - Denisa

Dobrý den ,
potřebuji znát vaše názory na téma mladá sestra autorita pro nemocného ? co si myslíte o práci sester v nemocnici a jak se cítíte když u vás provádí nějáký výkon ?

reagovat 12.1.2007 20:28 - simona

ahoj,sem porodni asistentka,taky sem o tom premyslela kdyz sem byla zakynka.autoritu sem mela,pacienti se boji uz sestrske unformy a bilho plaste.neres to, prindi k nim na pokoj a duraznym hlasem rekni co potrebujes a hotovo,nic si nedovolijou pokud si neco dovolovali.kdyz to nepomuze rekni to sestre ze si z tebe utahuji,ona tam vleti,serve je a bude po prdeli.)......nebo ja jim to oplacela dys mel nejakej na me narazky,tak pak dys sem mu davala injekci,nebyla sem vubec citliva.))hehe.... ale to utahovani si ze zkyn sem zazila jen na interne..na gynekologii atd vubec.

reagovat 12.1.2007 21:47 -

Simono, ty že jsi porodní asitentka?

reagovat 12.1.2007 22:03 -

Simono,ty budeš spíš řezník,nebo ta typicka fůrie sestra.

reagovat 12.1.2007 22:18 - katy

a pak se divte, ze lidi nemaj sestry radi, kdyz se chovaji jako pubertaci a debilove. ja konkretne ty v cesku vystat nemuzu, vubec se cloveku nevenuji a jsou neprijemny. byste si mely vzit priklad z belgie.

nevim, proc bys nemela u pacientu autoritu, spis by sis ji ale mela zaslouzit nez nejak vynucovat

to jsem se zase rozcilila

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 16.2.2009 12:48 -

Já jsem nikdy s "autoritou" coby žákyňka neměla.Pacienti věděli, že jsme ještě nezkušená telata, ale nestalo se mi, že bych narazila na někoho, kdo by se mnou nenechal ošetřit.Vždycky jsem vnímala pacienty jako lidi, kteří potřebují pomoct a že jakýkoli náznak nadřazenosti nebo neomalenosti může hodně ublížit.Sama jsem byla několikrát v nemocnici jako pacientka a ví, že nepříjemná sestra může člověku velmi ublížit i slovem.

Takže...Díky mí bývalí(i současní)pacienti za trpělivost a důvěru! :-)

reagovat 23.2.2009 18:46 -

no ty jsi pi.a, to se mi snad jenom zda!!nejsi nahodou slovena?a nedelas v motole?tam je takovejch krav hafo...vsechny jste stejny!

reagovat 23.2.2009 19:34 - plk

18:46:11,Já být zdr.sestrou,tak tobě konkrétně,ty debilní pubertáku,bych pustil žilou a nechl tak aspon 5 hodin.Mladá sestra autoritu získává samozřejmě hůř, ale pokud se opravdu snaží,nenechají ji ostatní ubližovat.To jsou zase moje zkušenosti z nemocnice.

reagovat 9.1.2010 11:32 - jaroslavpavuk

18:46:11,Já být...

sestra sa má utoritatývnej komunikácie vyhýbať a nepraktizovať paternalistický model ale partnerský.Zdravotnícky pracovník si vo vzťahu k pacientovi plní svoje profesionálne povinnosti. 2. Zdravotnícky pracovník sa k pacientovi správa korektne, s pochopením, s rešpektovaním intimity a trpezlivosťoua nezníži sa k hrubému alebo nemravnému konaniu. Zdravotnícky pracovník rešpektuje pacienta ako rovnocenného partnera so všetkými občianskymi právami i povinnosťami vrátane zodpovednosti za svoje zdravie. 3. Zdravotnícky pracovník nesmie pomáhať porušovaniu cti a dôstojnosti človeka alebo sa na ňom zúčastňovať. Každý zdravotnícky pracovník je povinný oznámiť príslušným orgánom podozrenie z hrubého alebo krutého zaobchádzania a týrania pacienta, a to najmä maloletej osoby a osoby zbavenej spôsobilosti na právne úkony.

reagovat 14.9.2011 17:51 - pacient

Já jsem nikdy s "autoritou"...

super názor. Vše je o lidech. pacient potřebuje sestru a sestra potřebuje práci.
Slušnost má být na obou stranách

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *