Mirzaten

Archiv příspěvků

reagovat 10.5.2011 19:58 - Lukas

No tak doufám že tolik nepřiberu. Už teď mám 120kg. :(

reagovat 10.5.2011 20:12 - Lukas

Jo jinak mám napsaný ještě ráno abych bral Xanax 0,5mg s prodlouženým účinkem.

reagovat 29.5.2011 19:41 - Martin

Ahoj všem, chtěl bych se podělit o průběh mé léčby s Mirzatenem. V současné době beru 15mg Mirzatenu večer a 10mg Cipralexu ráno. Po domluvě s doktorkou jsem u Mirzatenu začal postupně snižovat dávku. Byl jsem dopoledne takový moc utlumený zabržděný a moc mi to nemyslelo. A tak jsem snižoval postupně na 30mg a ob den 15mg a takto jsem užíval až do cca 6.5.2011. Od začátku dubna užívám ráno Cipralex 10mg právě na to aby pro mě rána byla snažší a večer 15mg Mirzaten. A skutečně mi Cipralex po ránu pomáhá, mám lepší náladu a vic energie a chuti se pouštět do spousty věcí. Líp mi to myslí a nejsem tak utlumeny. A jak tady kdysi zmiňoval Stano, že má dojem že Mirzaten mu sám o sobě způsobuje jistý druh úzkosti tak s tím bych také trochu souhlasil. Dále taky se snížením Mirzatenu tak nevnímám špatné pochmurné počasí. Ale současně si myslím, že mi určitě Mirzaten pomohl ale kdybych býval od začátku užíval hned současně i Cipralex ráno to mi mohlo líp rychleji. Hlavně na spánek mi Mirzaten pomohl. Když si vzpomenu na spánek než jsem začal užívat Mirzaten...na to množství nocí kdy jsem se ráno probudil pomalu se stejným pocitem jako jsem usínál – někdy i horším (vůbec jsem se nevzbudil psychicky a fyzicky odpočatý...)

Ještě jedna več ohledně AD a to sice spánek a pocit ospalosti. Dopřejte si dost spánku, já se občas přistihnu, že si ho dostatečně nedopřeju a ráno a odpoledne se pak divím proč mám špatnou náladu, proč jsem podrážděný. Takovým typickým dnem je pátek kdy jsem po týdnu tak unaven a bez nálady (specialně v době kdy jsem při zaměstnání dojížděl do Prahy na vysokou školu). Se snížením dávkování Mirzatenu cítím ospalost (myšleno, že jí více v nímám, takové ty útlumy po obědě kdy se mi chce spát nebo i později odpoledne když se dostaví únava). Před tím, když jsem užíval 45mg denně (popř. 30mg), tak jsem necítil během dne únavu či ospalost, ale místo toho takové útlumy (kdy mi to nemyslelo a nemohl jsem se na nic soustředit) !!! Tím chci říct, že jsem byl někdy až tak utlumený, že jsem měl na sobě problém poznat to, že jsem nevyspalý, samozřejmě, že jsem večer po Mirzatenu cítil ospalost ale běhen dne to bylo takové nějaké divné...

Samozřejmně určité zplepšení mé nálady má na kontě i to, že je teď venku slunečněji. Je mi lépe i fyzicky, jisté probélmy se zažíváním mi možná způsobovala bloknutá bederní část páteře a stažení zadní břišní sval (co vede ke stehenní kosti svisle). Pak jsem si vyjasnil co od života chci (co se týče toho kam profesně mířím). A i to, že jsem se konečně odrazil od dna, když si vzpomenu kde jsem byl před rokem a kde sem nyní co se týče mé kariéry a celkově způsobu života, tak mě to moc pozvedne náladu. Je to skvělý pocit, když se člověk odrazí „ode dna“ a současně dobré si vzpomenout jaké to bylo když byl „na dně“ a jak si vážit současné situace a co dělat aby se na to pomyslné dno už nikdy nedostal. A proto veřte, že nikdy není tak špatně aby nemohlo být ještě hůř a nevzdávejte se!!! Mimochodem také co jsem začal užívat Cipralexem tak si více užívám sex. Měj te se Martin

PS: Stano jestli jsi četl můj vzkaz tak se ozvi, nebo nech mi tu někde kontakt na tebe ať si můžem psát. Jinak rozhodně tyto moje poznatky neberte jako doporučení k způsobu Vaší léčky, já nejsem doktor. Vše konzultujte s doktorkou!

Full Spectrum kurkumin

reagovat 13.7.2011 02:46 - Huj

Za 1. Prasky ber jako vedlejsak, nejlepsi je psychyjatr. Pokud touzis ublizovat sobe nebo svemu okoli, boli te casto hlava nebo zada, Mirzaten je pro tebe jasna volba. Na uzkost a samotu jsou urcite lepsi prasky nez je tento. Za 2. Pokud zpozorujes jakekoliv vedlejsi ucinky jdi za doktorem. Jinak antidepresiva by si mela pocitit po 10 dnech ale nekdy i drive, tez zalezi na prasku nekdy trva nez najdes ten spravny co ti sedi, ale hlavu vhuru stoji to za to. :)

reagovat 19.7.2011 15:58 - Michal

Ahoj, já přestal spát, ikdyž ráno beru Eliceu. Doktor mi přidal Mirzaten na noc - rovnou 30 mg. První týden jsem skoro prospal, vzal jsem si volno, že vydržím. Další týdny jsem se proléval kafem horem spodem. Dnes to mám pět týdnů a cítím se docela fajn. Spím i bez hypnotik a benzodiazepinů. Stejně se chci zeptat:
1. Fakt všichni přibíráte? A sportujete? Já běhám se psem a jím pořád stejně.
2. Máte někdo taky "živé sny" - já teda skoro každou noc a nikdy jsem tak živé sny neměl. Když mám blbé sny, tak je to docela masakr, když mám dobré sny, je to bomba, dokonce jsem měl ve 34 letech poluci :-D.
Chci se zeptat, zda vám živé sny odezněly nebo jste si na ně nejak zvykli? Díky.

reagovat 1.8.2011 17:38 - Renatta

Je mirzaten oro 15 antidepresivum? Staci na uzkostne stavy, kdyz pres den beru neurol 3x denne dle potřeby?? Zatím mi to stačí, mé stavy se hodně zlepšily..nepotrebuji nic dalsiho? Chodim k psychologovi a sama jsem se objednala k psychiatrovi.

reagovat 1.8.2011 17:50 - Patrik

Je mirzaten oro 15...

Ahoj Renato, Mirzaten je antidepresivum. S psychiatrem jsi udělala dobře. Určitě Ti bude chtít postupně vysadit Neurol, je to benzodiazepin, který je návykový (začíná to již po 4 měsících) a po čase Ti bude způsobovat příznaky, na které Ti pomáhal.
Jak dlouho Ti pomáhal. Jinak já přešel z Neurolu na Buspiron, který je nenávykový. Jak dlouho bereš Neurol?

reagovat 1.8.2011 18:06 - Renatta

Beru vše osm dní. Nikdy bych nevěřila, že mě 'napadnou' takové stavy úzkosti. Z ničeho nic. 'jen' toho na mě bylo najednou moc. Hodně změn v mém životě. Jsem velmi veselý člověk, který má rád legraci, zábavu, atd...až ted se to trochu změnilo..:(
Léky mi napsal obvodní lékař. Řekl mi 3x denně neurol, v lékárně mi řekli jen při potížích a na diskuzi, že jen v akutním případě. Tak ho beru 2x denně. Mohu v tom pokračovat? Jinak díky za reakci.

reagovat 1.8.2011 19:52 - Patrik

Ahoj Renato, tak to máš Neurol jenom chviličku, ber ho opravdu co nejméně. Poraď se s psychiatrem. Jinak z úzkostí si nic nedělej, to je prostě život. Bude zase dobře :-)

reagovat 1.8.2011 22:03 - Renatta

Děkuji. Věřím tomu a všem tady to upřímně přeji.

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *