Mirtazapin na nespavost

První příspěvky v diskuzi

reagovat 30.1.2014 10:58 - Petra

ahoj, dostala jsem kvůli nespavosti předepsaný Mirzaten 30 mg. Včera jsem vzala první a na spánek zatím žádný vliv, musela jsem přidat 2 Neuroly. :-( Za jak dlouho vám zabral a dobře jste začali spát? Moc díky všem!

reagovat 4.2.2014 14:48 - Vanda

taky mám mirtazapin na spaní a nic moc. Sice usnu, ale za 2 - 3 hodiny jsem vzůru a nespím.

reagovat 12.1.2016 13:20 - Milan

Já si taky myslel, že dostávám lék na spaní.Není. Je to antidepresivum, které má odstranit napětí. Zásadně nebrat návykový neurol. Je to cesta do pekel. Lepší je večerní procházka a program bez napětí.

reagovat 17.1.2016 14:26 - Sisi

Mirtazapin má působit pozitivně na spánek, zklidnění úzkosti a deprese, ale bohužel se po něm moc tloustne! Má o napsané i v příbalovém letáku výrobce! Takže, zvláště ženy, které hlídají doslova každé kilo, tento lék nejspíš odmítnou! Útlum, nadváha či obezita, zcela zhatí všechny antidepresivní a protiúzkostné účinky! Naopak definitivně sníží sebevědomí, často až na nulu, depresi a úzkost naopak prohloubí! Večerní procházka sice někdy pomůže, ale pokud už je problém značný a dlouhodobý, tak ten neurol, rivotril, diazepam, lexaurin, hypnogen, jsou daleko menším zlem, než nespat vůbec a doslova se zhroutit!Nemyslím ovšem brát velké dávky a všechny uvedené léky najednou! To je snad jasné, přece!

reagovat 17.1.2016 16:47 - Steve

Na (ne)spaní jsou jiná léčiva ... Mirtazapin je na jiné věci, je to AD. Pokud máte problém se spaním tak si nechte předepsat něco psychiatrem, jistě vám něco na nespavost napíše.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 6.8.2017 09:05 - Jo.

Je to přesně tak! Mám po extraci 4 zubů, rány se měsíc moc nehojí. Mám zvýšený tlak a tep, autoiminitní oemocnění štítné žlázy, záněty, a k tomu obrovskou letitou espavost! Mirtazapin bych, bohužel,též užívat nemohla vůbec! Nemohu podávat žádné velké fyzické výkony. Chuť k jídlu mám velmi dobrou, i přesto. Nepřejídám se. Na spaní beru Trittico AC 15O. Není to žádný zázrak! Mirtazapin prý snižuje kortizolémii, působením přes osa hypothalamus-hypofýza-nadlenvinky. Možná tím snižuje i záněty, antagonismem noradrenalinu, což je stresový hormon. Léčí se s ním i bolesti hlavy. Já však dávám přednost zdravě vypadající postavě! Raději budu proto dál trpět! Nejsem už žáná mladá holka a nadváhu a obezitu máme, bohužel, v rodině.

reagovat 7.8.2017 00:25 - Steve

Ketylept je o něco lepší.

reagovat 7.8.2017 07:29 - Pampeliška

Ketylept je o něco lepší.

Na co je lepší? Na spaní?

Sranda je, že Mirtazapin je AD, Ketilept je AP, u obou léků je ta spavost jen vedlejším účinkem, nejsou vynalezené puvodne na spaní. :-)
Po Ketileptu se ale, Steve, taky tloustne. I když spíše dlouhodobě, ne úplně hned. Myslím, že vzít ho jen někdy, účelově, na spaní, může být nenavykovym řešením.

reagovat 7.8.2017 08:37 - No právě!

Psychiatři, i obvodní lékaři, předepisují hlavnš léky, ze skupiny antidepresiv! Antipsychotia jsou vyhražená pro těžžší případy, než jen mírné deprese a úzkosti! U úzkostných neuróz s nespavostí se preferují na prvním místě antidepresiva. AD i AP se musí užívat denně, a dlouhodobě!
Dle lékařů, nesmí se vynechávat žádná denní dávka. Naopak, dávky se postupně titrují.Doporučená dobu užívání antidepresiv je alespoň půl roku, spíše déle-rok i více.
TRITTICO je prý ze všech AD nejšetrnější k organismu a nejlepší. Nevím, co si o tom myslet, když to tvrdí obvodní, internisté i psychiatr. Asi je lépe, vyhnout se ejen AP, ale i AD.

reagovat 28.8.2018 09:31 - depresac

Mirtazapin má působit...

chce to nadhled a pouzivat leky na to k cemu jsou urcene. Ja trpel precitlivelosti na vnejsi negativni vlivy (stres v praci) deprese, nespavost a predevsim nechutenstvi a tudiz podvyzivou. Mirzaten me pomohl neskutecne moc, diky za nej!!!

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *