Migréna

První příspěvky v diskuzi

reagovat 10.12.2000 11:26 - Doktorka

Diskuzní téma pro všechny, kdo mají zkušenosti s touto nemocí a její léčbou.

reagovat 7.1.2001 08:44 - Broňa

Na migrénu jsou i léčiva přímo na ní určená. Mám s nimi dobré zkušenosti. Je to jediné co mi pomáhá.
Je dobré se při těžší migréně poradit s lékařem - neurologem.
Ahoj. Pěkný den. Broňa

reagovat 7.1.2001 16:50 - Maja

ja take obcas trpim migrenami. u me je to spojeno s poruchami videni, zapominanim urcitych slov. potom se mi v hlave rozlije strasna bolest. je to pomerne neprijemne. zprvu to bylo jen asi tak jednou za pul roku. ale nyni je to skoro jednou za dva mesice. puvodne jsem mela strach, jestli to neni neco jineho, a tak jsem podstoupila nekolik vysetreni. tam mi ale nic nezjistili, a tak mi jedna lekarka rekla, ze je to zrejme migrena. jenze nikdo mi na ni nepredepsal zadne prasky , ani nedoporucil zadne cviky. proto bych se rada zeptala, co proti ni muzu delat.
predem mockrat dekuji za rady.

reagovat 7.1.2001 17:31 - Jirí Svoboda

Podle mych dosavadnich zkusenosti se velmi zridka vyskytuje prava migrena , ktera vychazi z jater . Prevazna cast migrenosnich stavu je zpusobena poklesem systol. tlaku . Reseni je individuelni a uspech zavisi na presnem stanoveni priciny . Pro zkuseneho terapeuta to vetsinou nebyva problem .Ja sam pomaham tyto pripady resit na tel. 0643/413435 7.00-9.00 rano .

reagovat 8.1.2001 01:49 - raver

Pri akutni migrene pomaha vykoureni ci ustni podani Canabis - tedy Marihuany. Ucinek je okamzity, pri vdechnuti koure. Vedlejsi ucinky zadne, je mozna lehka zaludecni nevolnost, ktera pomerne rychle zmizi. Zaroven probouzi chut k jidlu a odstranuje nauzeu.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 18.10.2017 12:31 - jablko

prý také pomáhá

reagovat 28.10.2017 10:08 - Pampeliška

Dostala jsem od lékaře zajímavý tip na migrény. Vysoká dávka paracetamolu (nad 1000 mg), ne jiné analgetikum, ani kombinaci s jiným, jak to bývá v některých lécích proti bolesti.
A předávkovat se Magneziem. Ale takovým, co tělo vstřebá dobře. Z volně prodejných je to jen Magnezium Lactici, ale i tam jsou ty tablety poddimenzované, takže je potřeba jich vzít jednorázově hodně.

Jinak na předpis je výborný Magnosolv.Ten se i nejlépe vstřebá. A ve dvou sáčcích je dostatečná dávka.

když se tato kombinace (paracetamol a magnezium) vezme včas, ještě než začnete zvracet.

reagovat 28.10.2017 11:10 - Agaia

Dostala jsem od lékaře...

Přesně tak, Pampeliško. Jakmile dojde migréna do stádia, kdy už nejde nic polknout, je pozdě. Já ji proto léčím celá léta čípky, ale zjistila jsem, že dva paraleny včas rozpuštěné ve lžičce vody mi taky pomůžou. A magnézium mi poradili v lékárně.
Magnosolv neznám.

reagovat 25.6.2018 18:36 - Vladimír

Všichni řeší, co alespoň dočasně uleví při migréně, ale nikdo si nepoloží otázku z čeho, a proč vlastně vzniká. Migréna nevzniká jen tak ze vzduchu, ale většinou má svou příčinu v naší výživě. Bez vyřešení této základní příčiny migrény nepřináší aplikace léků na bolest trvalé výsledky, jen potlačuje symptomy. Příčinou migrény jsou určité potraviny v naší stravě způsobující chronické zánětlivé reakce našeho těla, které se projevují bolestí v různých částech těla včetně bolestí hlavy. Používám testy a měření, které určí, jaké konkrétní potraviny Vám tyto bolesti v těle vyvolávají. Poradím, jak si upravit výživu, abyste si migrénu sami trvale odstranili. Kontakt 608 155 338.

reagovat 26.6.2018 10:36 - Janka

Všichni řeší, co alespoň...

Tak zrovna migréna nemá ve své patogenezi zánět; jinými slovy jejím podkladem jsou jiné než zánělivé změny!

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *