mezizubní kartáčky

První příspěvky v diskuzi

reagovat 20.7.2004 09:43 - Lucka

Je mi 23 let a mám zdravé zuby bez kazu. Můj zubař mě ale stále nutí používat mezizubní kartáčky. Já o nich ale slyšela, že způsobují uvolňování zubů a paradontózu. Je však pravda že mi často krvácejí dásna, budou mi ty mezizubní kartáčky prospěšné?!

reagovat 20.7.2004 10:05 - Ina

Jsou velmi užitečné, ale měl by ti též říci, jakou velikost si máš koupit, záleží, jak máš zuby u sebe. Bezvadně vyčistí právě ty mezizubní prostory, které normálně nevyčistíš, a to se budeš divit, co tam máš za binec.Jsou vhodné pro každého, žádné uvolňování nemůžou způsobovat.

reagovat 20.7.2004 13:00 - Lucka

Moc díky, já se ho ještě zeptám. Mě ale připadá docela drastické cpát si něco mezi zuby:), ale snad to zvládnu!!!

reagovat 20.7.2004 17:38 - Andrea

Ahoj Lucko,to není drastické čistit si zuby mezizubním kartáčkem a už vůbec si ho tam necpeš:-))))Musíš mít vhodnou velikost-existují ty nejmenší,jsou úzké skoro jako špendlík a ty nejtlustší,tlusté skoro jako kartáč na dětský láhve:-))))To jenom obrazně,abys věděla,že velikosti jsou různorodý:-)

reagovat 20.7.2004 17:57 - Jana

Ahoj Lucko, píšu Ti pouze svůj názor a zkušenost nic víc. Jeden léčitel mi řekl totéž co pociťuješ, že stálým drážděním ač to budeš dělat opatrně se mohou poškodit dásně a vytvoří se tzv. choboty (odchlípnuté části) se kterými už pak nejde nic. A když Ti často krvácejí dásně, jsi tím citlivější. Mám totiž podobný problém a paradontózu jsem vyléčila homeopatickou zubní pastou s anýzem (z lékárny) a jinak jsem si koupila takovou jemnou kovovou špičku, kterou lékaři prohlíží zuby (v prodejně s dentálními potřebami) a lehounce s citem si každou mezeru vyčistím. Je to pracnější a taky po každé mezírce vyčistím špičku do papírového kapesníčku na který mám nastříkanou dezinfekci, takže se nic nezanáší z jednoho zubu do druhého. Ale jak říkám je to jen má zkušenost, můj názor a záleží na Tobě jak se rozhodneš. Mám zuby také zdravé a pěkné a to už je mi přes čtyřicet. Měj se fajn.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 25.5.2018 16:24 - .

znáte prosím někdo značku...


Chodí k nim dealeři a tak zubaři nabízejí, to co jim nabídnou. Nebo sem hodíš rovnou tu reklamu?

reagovat 27.5.2018 16:38 - Pampeliška

Já ji používám na doporučení mé zubařky a jsem spokojena. Ale nenakupuju to teda přímo u ní - má to tam totiž s nějakou svou přirážkou :D

reagovat 28.5.2018 08:16 - zkušenost

znáte prosím někdo značku...

Ty jsou moc krátké. Vyzkoušela jsem všechny možné, ale většinou jsou právě krátké, nebo i ty nejslabší mají moc silný drátek a to je také potíž. Nejlépe z toho vychází ten Curaprox, jak tu někdo dával už přede mnou. Je tedy drahý jako prase, 5 kousků kolem 150,- Kč, ale když si vezmu, že od té doby, co je používám, nemám zubní kámen a žádné kazy, proč ne. Člověk vyhodí peníze kolikrát za takové kraviny, že tohle je zanedbatelná položka. Ale jako jo, máte-li někdo typ na dobrý mezizubák, tak sem s ním.

reagovat 28.5.2018 13:28 - Kaja

Já ji používám na...

no právě :D taky bych to koupila radeju bez přirážky :D a kde to teda kupuješ levněji prosím?

reagovat 29.5.2018 20:38 - Pampeliška

Já to kupuju na Notinu :)

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *