mezizubní kartáčky

První příspěvky v diskuzi

reagovat 20.7.2004 09:43 - Lucka

Je mi 23 let a mám zdravé zuby bez kazu. Můj zubař mě ale stále nutí používat mezizubní kartáčky. Já o nich ale slyšela, že způsobují uvolňování zubů a paradontózu. Je však pravda že mi často krvácejí dásna, budou mi ty mezizubní kartáčky prospěšné?!

reagovat 20.7.2004 10:05 - Ina

Jsou velmi užitečné, ale měl by ti též říci, jakou velikost si máš koupit, záleží, jak máš zuby u sebe. Bezvadně vyčistí právě ty mezizubní prostory, které normálně nevyčistíš, a to se budeš divit, co tam máš za binec.Jsou vhodné pro každého, žádné uvolňování nemůžou způsobovat.

reagovat 20.7.2004 13:00 - Lucka

Moc díky, já se ho ještě zeptám. Mě ale připadá docela drastické cpát si něco mezi zuby:), ale snad to zvládnu!!!

reagovat 20.7.2004 17:38 - Andrea

Ahoj Lucko,to není drastické čistit si zuby mezizubním kartáčkem a už vůbec si ho tam necpeš:-))))Musíš mít vhodnou velikost-existují ty nejmenší,jsou úzké skoro jako špendlík a ty nejtlustší,tlusté skoro jako kartáč na dětský láhve:-))))To jenom obrazně,abys věděla,že velikosti jsou různorodý:-)

reagovat 20.7.2004 17:57 - Jana

Ahoj Lucko, píšu Ti pouze svůj názor a zkušenost nic víc. Jeden léčitel mi řekl totéž co pociťuješ, že stálým drážděním ač to budeš dělat opatrně se mohou poškodit dásně a vytvoří se tzv. choboty (odchlípnuté části) se kterými už pak nejde nic. A když Ti často krvácejí dásně, jsi tím citlivější. Mám totiž podobný problém a paradontózu jsem vyléčila homeopatickou zubní pastou s anýzem (z lékárny) a jinak jsem si koupila takovou jemnou kovovou špičku, kterou lékaři prohlíží zuby (v prodejně s dentálními potřebami) a lehounce s citem si každou mezeru vyčistím. Je to pracnější a taky po každé mezírce vyčistím špičku do papírového kapesníčku na který mám nastříkanou dezinfekci, takže se nic nezanáší z jednoho zubu do druhého. Ale jak říkám je to jen má zkušenost, můj názor a záleží na Tobě jak se rozhodneš. Mám zuby také zdravé a pěkné a to už je mi přes čtyřicet. Měj se fajn.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 15.11.2017 21:18 - Valerie

Mezizubní kartacky by mela doporucit dentalni hygienicka podle velikosti mezizubnich prostor.

reagovat 15.11.2017 21:26 - Steve

Může i nemusí ... kartáček je zboží běžně dostupné, tak jako velký. Škvírky mezi zubama máš stejně různé ... tak přeci nebudeš mít doma sadu 5 různě velikých? No můžeš, ale je to docela nesmysl. Obecně stačí vzít ten nejužší - s ním vymydlíš každou škvíru.

reagovat 11.12.2017 20:59 - Marika Han.

á používám Herbadent KIDS velmi jemný kat¨rtáček, mají kvalitní vlákna hexagonal, mají až o padesát procent větší životnost oproti jiným vláknům, nedráždí tkáň dásní, jinak na trhu zkusím i něco jiného a dám znovu vědět

reagovat 12.12.2017 03:20 - *

á používám Herbadent KIDS...

nejlepší kartaček je curaprox, tak nám sem necpi furt tu reklamu, nikdo na to není zvědavej

reagovat 12.12.2017 16:13 - K.O.

To je zvláštní, že je tady pravidelně jednou za měsíc reklama na herbadent..

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *