Měření tukoměrem

První příspěvky v diskuzi

reagovat 21.10.2004 11:58 - Laďka

Chtěla bych se s Vámi poradit, loni byla v jednom supermarketu akce -"Měření tuku" nějakým přístrojem. Mám sice mírnou nadváhu, 160 cm a 65 kg, ale víc mě vyděsilo zjištění 38% tuku v těle. Podle tabulek, mám 45 let,bych měla mít maximálně do 30%. Hned mně ochotně radili čajíčky firmy Herbalife, zaplatila jsem 800,- Kč, ale stějně to nijak nepomohlo. Vyskoušela jsem i některé přípravky z lékárny, ale taky nic moc.Upozorňuji, že se snažím jíst zdravě, zeleninka, odtučněné sýry, jogurty, jen cvičení není zrovna moje parketa. Nevíte co s tím? Jo koupila jsem si dokonce i váhu s měřením tuku, ale zatím je to spíš ke zlosti.

reagovat 22.10.2004 11:48 - Gabi

Podle meho nazoru nejsou tyhle novodobe tukomery presne. Nas merili na telovychovnem lekarstvi pomoci klesticek, kterymi nabirali tuk na ruznych mistech a pak to vypocitali. Nemyslim si, ze kdyz se drzim rukou tech madel pristroje, tak mi to muze zmerit tuk.

reagovat 9.1.2005 14:42 - Ivan

Měření tukoměrem je daleko přesnější jak kleštičky. Ty měří jenom podkožní tuk, kdežto tukoměr měří celkový obsah tuku v těle. K tomu čaji jenom tolik: myslíš si, že to co jsi přibírala několik let ti pomůže napravit jedna měsíční dávka čaje? Hubnutí je proces klouhodobější.

reagovat 9.1.2005 19:54 - Klarisa

Taky jsem siv létě nechala naměřit tuk,jsem od malička tlouštík,160 cm a k 90 kg. Chopila se mě tam jedna paní,pozvala k nim na konzultaci a přesvědčila mě,nebo spíš jsem si koupila několik věcí od této firmy. Jedla jsem to podle toho,jak mně to nadávkovala a i když jsem nevěřila,kila se hnuli,za měsíc tak 4,žádná sláva,ale do té doby to nešlo nijak.Dnes jsem štíhlá,ale beru dál na udržení váhy. Jo a taky mně už během několika týdnů zmizel atop.ekzem. Dnes už mně není líto těch několika stovek,který jsem za to dala. Chce to jen zkusit a nehledět na to:jedna paní povídala, to byh dodnes byla jako bečka a bez chlapa, haha.

reagovat 10.1.2005 00:10 - Joshe

Během mý práce jsem zjistil jak fungujou tzv. tukoměry (fungující na základě "bioelektrických" a podobných metod). Řešil jsem totiž reklamaci jednoho našeho klienta. Udělal takovejhle pokus: Stoupnul na přístroj, a po chvíli držení se za madla mu to řeklo procento tuku. Pak si stoupnul zas, držel se, ale přikrčil se! Procento bylo vyšší! Ten přístroj totiž skutečně neměří obsah tuku, ale jen ho vypočítá na základě výšky, váhy a pohlaví. Nejjednodušší a hlavně nejlevnější jak jen to jde. Podvod jak Brno:-)

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 30.10.2008 11:23 - dr.Hanifes

Kaliperace (klesticky) je daleko hodnotnejsi a presnejsi udaj. Nechte si to zmrit na CASRI v Dejvicich.

reagovat 30.10.2008 11:25 - dr.Hanifes

elektrickym mericim pristrojum neverte. Jsou velice nepresne!

reagovat 19.12.2009 20:59 - Lucie

Taky si myslim, ze je to tak....

ja kdyz zadala ze jsem muz, tak jsem hned mela o polovinu procent mene tuku...zazrak....
a bratr meho pritele ma o 10 % mene tuku nez ja a pritom neni zadnej hubenour....

reagovat 18.1.2010 13:00 - Reduna

Chtěla bych se s Vámi...

To co líčíte, není tak tragické, jak by se na první pohled zdálo, více na reduna.cz

reagovat 18.1.2010 13:07 - reduna

taky proto uvádí výrobce není...

Máte pravdu, ty přístroje jsou velmi nepřesné a navíc výpočty vychází z nepříliš objektivních algorytmů. BMI skutečně na kulturisty a jiné sportovce nelze použít. Výpočet totiž nezahrnuje aktivní tělesnou hmotu. Zkuste BFI na reduna.cz

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *