meditace

První příspěvky v diskuzi

reagovat 27.2.2002 14:30 - Marie

Ahoj, rada bych se zeptala nekoho, kdo se zajima o buddhismus a provadi jednotlive meditace, zda by mi nemohl doporuit nejakou literaturu.Teoreticke znalosti o teto "filozofii" castecne mam, ale nyni bych je rada prevedla do praxe. kde se mohu docist, jak mam meditace provadet? Dekuji-Marie

reagovat 29.3.2002 19:30 - Charlie

" Marie

Buddhistickou meditaci jsem v praxi poznal zatim jen kratce. Pred nekolika lety jsem zacal meditovat podle Maharischi Mahesh Yogi. Ackoliv existuje nekolik knih, v zadne se nedozvis, jak se ma postupovat. Jedina moznost byla se nechat zasvetit ucitelem v tri- ci ctyrmesicnim kurzu, jednou tydne 2 hodiny.

Bylo to nekrestansky drahe, ale na druhe strane mi to pomohlo ziskat na svet a na sebe sama jiny pohled.

Adresy buddhistickych center se dozvis na adrese www.diamondway-buddhism.org

At se Ti to zdari!
Pozdrav Charlie

reagovat 13.4.2002 10:42 - Lucienka

Ahoj,
dle mého názoru je velmi dobrá kniha Anthony de Mella SáDHANA! Mello je sice jezuita, ale dokázal úžasnou věc! Spojil křesťanství s východním náboženstvím. Tato knížečka (Kč asi 65,-) je syntézou, je výběrem toho nejlepšího.... z obou směrů. Je tam popis jednotlivých cvičení, od uvědomovacích si tělo, až po mantrická cvičení či sjednocení se s Bohem (objevení Nirvány v sobě). Chce si to vybrat tu svoji cestičku a JíT! Přeji hodně štěstí...
Lucienka

reagovat 19.4.2002 14:06 - Janicka

Souhlasim, Antony de Mello ma velice moudre knizky, i titul Cesta k lasce je moc poucna.

reagovat 19.4.2002 19:43 - Renča

Jak jsem zaslechla jméno Anthony...musím se též přídat s osobním doporučením ke studiu jeho knih. On je má všechny dobré, ale ráda bych zmínila "K pramenům", která je plná krásných a přitom "jednoduchých" meditací... můžete je zkoušet jednu po druhé, nebo je zkoušet naprosto nahodile, nebo jednu a tutéž - dokud to bude pro vás přínosné. Jak píše autor: "Tato kniha má vést od mysli ke smyslům, od myšlenky k fantazii a pocitu - a pak jak doufám, přes pocit, fantazii a smysly k tichu. Používejte ji jako schodiště, po kterém se dostanete na terasu. Až tam budete, nezapomeňte ty schody opustit. Jinak oblohu neuvidíte. Až ticha dosáhnete, stane se z této knihy váš nepřítel. Zbavte se jí."
Pokud sáhnete po "Spojení s Bohem - exerciční přednášky", a máte-li pocit, že vaší meditací by mohla být modlitba, tahle knížka vám jich nabídke mnoho...Antohyho miluji proto, že to co vysvětluje či přednáší a učí umí pododat tak vášnivě,...že nelze odolat :-) Je mi opravdu velmi blízký. Stejně tak jako jeho smysl pro humor. Pro odlehčení vážnosti duchovní stezky je dobré sáhnout po jeho Modlitba žáby 1,2. aneb vtipy, vtípky a duchovní anekdoty...kolikrát poučnější než sáhodlouhé rozjímání a bádání...Hodně štěstí, Renča

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 17.10.2014 15:50 - Shogun

Meditací je mnoho různých...

Výbornej článeček! Obdivuhodná autorka.

reagovat 1.12.2014 16:04 - Martin

Ahoj, rada bych se zeptala...

Ahoj, já mám rád web www.jakmeditovat.cz, je tam pár pěkných, hlavně motivačních článků.

reagovat 3.12.2014 16:57 - Karel

Udělejte něco pro zvířata. Naučte je meditovat.
http://2.bp.blogspot.com/-5vxuyYCgYRo/T6pmXyy0owI/AAAAAAAAAOk/fOL11ZAcn8g/s1600/yoga-dog.jpg

reagovat 10.1.2015 11:43 - Karel

Zajímavé výsledky může mít meditace na "čakru". Zajímavé článekčky, bohužel pouze anglicky.
http://yachnayoga.wordpress.com/2011/07/19/chakras-and-supernatural-powers/
Anahat Chakra or heart chakra: If one contemplates on the flame called vanlinga that resides in the heart chakra (anahat chakra), he attains knowledge beyond measure. He attains clairvoyance and can see the past, present and future. He can walk in air (khechari siddhi) and travel anywhere (Bhuchari siddhi). Through his clairvoyance he can perceive the yogins.
.........................

http://simonarich.com/meditation-dangers

Meditation Danger #2: Developing supernatural powers
If you meditate for some years (or if you meditated in past lives,
then this can happen very fast), you’re likely to develop some
supernatural powers....................

reagovat 31.3.2017 16:12 - stocky

Zdravim,
uz niekolko tyzdnov sa snazim meditovat tichou meditaciou.
Asi pred 3 dnami som pri meditacii zacal pocitovat nieco medzi "steklenim,svrbenim,mravencenim" v oblasti spankov.A preslo to do celej hlavi a potom aj tela.Bolo to ako keby ma nieco zalialo alebo naplnilo.Netrvalo to dlho asi 3-5 min.
Bol som stastny, ze sa konecne niecco udialo. Venujem sa duchovnu uz roky. Od toho dna ked sa trosku stisim alebo zamyslim tak to pocitujem stale aj cez den na spankoch. Obcas ked na to myslim prejde mnou vlna energie alebo ma na chvilku zaplavi celeho.
Prosim vas co to znamena ?
NIeje to len sugescia ?
Dakujem

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *