Máte problémy se zácpou? Řešte je! - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 14.6.2004 12:22 - coroner

Colonhydroterapie problém zácpy rozhodně neřeší, protože zácpa je dána jednou z kondic, ve které se nachází tlusté střevo po dlouhodobém nekorektním stravování.
Může se jednat pouze o úvodní proceduru k radikální (ale pozvolné) změně způsobu stravování, kdy je nutno přihlédnout právě k příčině, která zácpu způsobuje.

reagovat 14.6.2004 14:25 - dr. M. Holá

Dobrý den, přikláním se k názoru, že colonhydroterapie zácpu neřeší - pokud ano, tak na krátkou dobu. Tím bych ale nechtěla
Nicméně zácpa je problém životosprávy a životního stylu, takže změny v těchto oblastech a trpělivé navození pravidelnosti ve vyprazdňování s tím, že strava obsahuje hojně vláknin / pokud jíme málo zeleninu, tak máme mnoho možností si vlákninu nakoupit jako doplněk stravy/, omezíme cukry a místo nich můžeme ke slazení použít melasu a dopřejeme si na sebe dost času, to jsou základy, se kterými se domůžeme zlepšení stavu. A při tom si můžeme v pravidelných intervalech pročistit střevo. Zlepšíme tím svou imunitu a vůbec se budeme daleko lépe cítit.

reagovat 14.6.2004 17:27 - Tulák

Colonhydroterapie není žádná nová metoda. Oblíbená byla mezi 1. a 2. sv. válkou, při cestách zaoceánskými parníky jako součást očistných kůr. Mnoha lidem bývá na moři nevolno, nic nejí a relativně dlouhou dobu cesty lodí lze využít k detoxikaci těla i duše.

reagovat 15.6.2004 15:03 - Emca

Colonhydroterapie asi dlouhodobe nic neresi,ale pro strevo i cely organismus je procisteni urcite uleva.Z vlastni zkusenosti vim,ze bohuzel u nekoho ani ten nejzdravejsi zpusob zivota - spravna strava,pohyb,odpocinek - nemusi pomoci.Vlaknina nekdy vice zacpava nez popohani strevo.Spis doporucuju hlidat si opravdu pitny rezim, na lacno si udelat stavu z ovoce a obcas prodelat procistovaci kuru pomoci nejakych prirodnich prostredku (pripravky na bazi odsorpcniho uhli nebo raseliny - musi se u toho ale opravdu hodne pit, jinak to nefunguje).

reagovat 16.6.2004 14:44 - Pája

Máš pravdu.Bavíme se s kolegyněmi na toto téma čas od času.Zastávají názor,že ženy s tím mívají problémy velmi často.A to kolegyňky dlabou ovoce,zeleninu daleko víc než já.Osobně mám obrácený problém,ale to bude spíš tím,že nemám žlučník,a slinivka nestíhá.Je ale fakt,že tekutin vesměs pijeme velmi málo.A káva nám dělá medvědí službu v podobě odvodňování.A taky znám názor,že víc vlákniny ve stravě způsobilo daleko větší problémy s vyprazdňováním.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 29.10.2016 10:49 - Galina

Když budete používat mleté lněné semínko nebo psillium tak po měnších dávkách, společně se zapíjením jinak si tím způsobíte ve střevech špunt který vám zase bude brzdit vymešování.

reagovat 29.10.2016 11:24 - Pavla

Já používám chia semínka a v pohodě.

reagovat 11.8.2017 10:29 - Jitka

Zácpa u dítěte? TO je jednoduché. Rozpusťte jim v čaji nebo výživě PrebioLax, dávejte ho pár dní a vaše dítě bude zase v pořádku. MY to máme vyzkoušené.

reagovat 27.2.2018 21:07 - Alena

Mně na zácpu hodně pomohla rajská zrna. Hezky o tom píšou v tomto článku, než jsem si ho přečetla, o této rostlině jsem vůbec nevěděla.. https://www.eushops.cz/blog/rajska-zrna

reagovat 28.2.2018 15:42 - Eduard Nud

Mně na zácpu pomáhá především dobrá nálada. Je to možná divné tvrzení, ale pravdivé. Ale co mi vyloženě škodí, je to, když se moc pozoruji. Když musím, tak jdu, když nemusím, nejdu a nic se stane.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *