Máte někdo zkušenosti se siamskou kočkou?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 3.6.2007 23:10 - Naďa

Mám v plánu pořídit si siamku. Ráda bych znala názory a příběhy chovatelů těchto koček.'

reagovat 4.6.2007 11:38 - M

Je to osobnosť. Neznáša mazlenie. Robí si čo chce, okolie ju nezaujíma.'

reagovat 4.6.2007 12:08 - Jitka

Siamku mám 11 let. Žrádlo jí kupuji suché (Friskies) k tomu má čerstvou pitnou vodu (nesmí mléko). Na přilepšení jí dávám syrové maso, miluje ryby, olíže zbytek jogurtu v kelímku apod.

Miluje čistotu, chodí na svoji toaletu (nádoba s kočkolitem) a vyžaduje pravidelné čištění nádoby. Vystačí si i sama, ráda spí na TV (teplo), ocení hračky.

Osobnost to je, ale po určitém soužití s ní pochopíš její chování. Např. moje kočka, když má pocit, že se jí nevěnuju, jak by si představovala, nebo uděláme něco co se jí nelíbí, tak se dokáže urazit. To spočívá v tom, že si sedá tak, abys ji co nejlépe viděla, ale sedne si k tobě zády a dělá uraženou. Na zavolání jenom zašpízuje ušima a dělá že neslyší. Pak jí to přestane bavit a jde se lísat. Dost legrace si užije s naším psem (labrador), který dělá že ji chce chytit, ale přitom by jí neublížel a ona ho provokuje. Když pes usne, chodí kolem něj, přeskakuje ho a pozoruje. To považuje za vítěžství.

Pokud se o zvířátko budeš starat, nevidím problém proč si ho nepořídit. Předoucí kočka v klíně tě uklidní a dokáže i tlapkou pohladit. Zajímá tě ještě něco? Ještě mi napadá cestování. Žádný problém, má svoji přepravku, na novém místě po příjezdu jí musím ukázat, kde má toaletu, kde žrádlo, ona se seznámí s prostředím a je v pohodě. Ještě je pro začátek dobrá přítomnost osoby, kterou zná.'

reagovat 4.6.2007 18:11 - Naďa

Ahoj, díky za reakce. Siamečku chci už od dětství. Čekám na nějaké stálejší bydlení, zatím žiji po podnájmech, ale rýsuje se na lepší časy (půjčka a pořízení vlastního bytu a jedna z prvních věcí, kterou chci, je pořídit si kočičku. U rodičů jsem zažila 3, jednu venkovní a 2 polštářové peršanky. Rozhodně bych uvítala nějakou živější, než jsou tyhle koule chlupů :)(i když je mám taky ráda). Zajímalo by mě, jak snáší siamka samotu. Chodím do práce a děti nemám. Musela by být denně pár hodin sama. To je hlavní důvod, proč o pořízení kočičky pochybuji a slyšela jsem, že siamky jsou zvlášť společenské. Nechci, aby se u mě nějaké zvíře trápilo. Pomohlo by, pořídit si 2 kočičky? Vystačily by si spolu?'

reagovat 4.6.2007 20:24 - Luna

Ahoj Naďo, siamku sice nemám, ale ve dvou je lépe každé kočce (já už mám tři). A siamka je prý nejvíce podobná psovi, opravdu prý potřebuje společnost. Víc se o siamkách i jiných kočkách dovíš třeba na těchto stránkách

http://www.kocka-info.cz

http://www.kocky-online.cz


'

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 2.4.2012 16:08 - REE

Prosím uchvátily mně...

začti se do příspěvků před a uvidíš ale myslím že nebude problé je to jakýsi mýtus o knourání siamek
krásný videa siamek najdeš i na internetu když si zadáš videa siamské kočky

reagovat 4.4.2012 08:52 - J.

Ahoj Naďo, siamku sice...

Pokud je člověk přes den v práci, mohla by se od přírody aktivnější a společenštější kočka doma nudit a tropit neplechu nebo trpět i psychicky. Proto by byly lepší kočky dvě. Nebo kocouři nebo kočka a kocour, ale v každém případě je dát po poradě s veterinářem vykastrovat. Dvě siamky nebo k siamce jednu orientálku. Ta je typově totožná se siamkou, ale nemá odznaky, zato je možno ji mít v nejrůznějším zbarvení, jaké si vyberete: jednobarevnou, s kresbou, strakatou, želvovinovou, stříbrnou a ještě v kombinacích uvedeného, oči by správná orientálka měla mít angreštově zelené. Mezi aktivní plemena patří také habešanky a ocicati, kteří byli vyšlechtěni ze siamek a habešanek (a o něco později byla přidána americká krátkosrstá). Ocicati jsou tečkovaní (vzácněji mramorovaní), jsou také takoví psí, figurou atletičtí.

reagovat 4.4.2012 12:07 - ll

Pokud je člověk přes den v...

hele nevadí ti že odpovídáš na dotaz z roku2007?
To je vidět jak se tady čtou příspěvky nebo jen jsou lidi blbý?

reagovat 17.5.2012 21:35 - Martin

Ahoj :) Chci si pořídit siamku. Vím, že siamky jsou povahově odlišné, od ostatních koček a tak bych potřeboval radu, jestli je více přítulnější a mazlivější kocour nebo kočka, anebo jestli je to prostě jedno. Moc děkuji za jakoukoli odpověd...:)

reagovat 18.5.2012 08:05 - Peter

Mali sme siamskú mačku niekoľko rokov. Ale o prítulnosti sa nedá hovoriť. Je to osobnosť a robí si čo chce. Žije si svojim životom a človeka potrebuje len na to aby ju nakrmil. Ak očakávate prítulnosť ako u obyčajnej mačky domácej - zabudnite.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *