Masturbace snižuje nebezpečí rakoviny prostaty - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 17.7.2003 19:24 - Anežka

To bylo heslem středověku. Ale ani dnes nemají katolíci masturbaci dovolenu. Dokument Kongregace pro nauku víry Persona Humana z r. 1976 hovoří jasnou řečí, masturbace je smrtelným hříchem. Proč riskovat věčné utrpení v pekle proti pouhé snížené pravděpodobnosti výskytu rakoviny? Peklo je tisíckrát horší než rakovina, to mějme na paměti, bratří a sestry v Kristu!!!

reagovat 17.7.2003 23:16 - Veronika

Anezko, diky moc za ta slova,opravdu jsem se s chuti zasmala!!Klukum preju aby se je rucka nikdy nebolela.Jen do toho, kdyz je to tak zdrave!!Ahoj Verca

reagovat 18.7.2003 21:04 - Isis

Žádný člověk ani církev nemůže mluvit jménem Boha a je směšné si myslet, že Bůh nedokáže oslovit člověka přímo. Ztracen je ten, kdo pro své celkové negativní ladění není schopen přijímat boží lásku stejně životodárnou jako sluneční paprsky. U sexu jako každé jiné činnosti záleží na emocích s ním spojených. Pokud je vzrušení z partnera (partnerky) spjato s láskou a obdivem z dokonalosti božího díla, je orgasmus spojen s výronem pozitivní energie a nemůže nikoho přivést do pekla. Bez ohledu na to, zda je partnerka fyzicky přítomna.
Jinak si myslím, že zužovat duchovní svět na Boha a Satana je příliš velké zjednodušení. Jsou to přece jen maximální hodnoty jediné veličiny.

reagovat 21.7.2003 13:47 - Pedross

Proč se ve článku píše, že je studie v rozporu s předchozími studiemi, které tvrdí, že promiskuita a střídání partnerů podporují vznik rakoviny prostaty, když tito Australané hovoří jen o masturbaci. To jsou přece hrušky a jabka! Není to v rozporu. V rozporu je pouze autor, který v dalším odstavci mluvi o infekci. :-)

reagovat 4.10.2003 22:11 - ivanhoe

V současnosti se dostávají do vzájemného rozporu výsledky výzkumů i v mnoha jiných oblastech souvisejících se zdravím člověka.Proto nelze brát jako bernou minci tvrzení,že je stoprocentně zdravé a lidskému tělu prospěšné to,či ono.Je jednoznačné,že každý jsme jiný,(viz.otisky prstů) ne každému však zabere jen jeden druh léč. preparátu, proto je takové množství různých léků,jímž lze pomoci od problémů jediného druhu onemocnění.Z téhož důvodu je nutno posuzovat i výsledky výše uvedených výzkumů.Komu dělá dobře určitý druh sebeuspokojení,nemusí vyhovovat jinému,stejně tak je tomu i s vlivem masturbace na omezení nebezpečí pozdějšího vzniku rakoviny prostaty.U některých mužů to tak být může,u jiných to naopak být nemusí,právě tato skutečnost je přímo závislá na individuálních dispozicích,resp.na schopnosti imunitního systému každého z nás.V každém případě je pro 90% mužů masturbace v určitých situacích a obdobích příjemným a "osvobozujícím" způsobem jak se oprostit od nervozity a snad i stresu.Ale to je skutečně individuální. Ivanhoe.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 19.2.2013 21:35 - ivana mladková

co je nej!fuck you!
když vy chlapy nemáte manželku a chcete mit sex tak si kupte holku opici! :D a můžete co?!

reagovat 19.2.2013 21:36 - ivana mladková

a pořádně si honte chlapy!!!bacha na ruce at vám neupadnou

reagovat 20.2.2013 08:30 - !

Mladková, tvůj příspěvek jsem nepochopil. Na co bych sháněl opici, když na to stačí ruka?

reagovat 20.2.2013 11:04 - Milan

a pořádně si honte...

Ty nemasturbuješ?

reagovat 9.6.2018 14:38 - Bohuš

Maldková, neříkej že taky nemasturbuješ.Je to příjemné a mě je 78 a masturbuji aspon 2 x týdně.Kdybych měl ženu tak bych určitě raději šukal, ale ženy nejsou a semeno musí ven klidně mi můžeš přijet a vyhonit mi ho a pak si třeba zašukat !!

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *