Masáž břicha během aplikace klystýru

První příspěvky v diskuzi

reagovat 31.1.2016 08:57 - Hana

Pokud si čistíte střeva klystýrem, tak pro lepší účinek rozhodně doporučuji během procedury masáž tlustého střeva přes bříšní stěnu. Postupuje se od levé strany podbřišku nahoru a pak příčně doleva a na pravé straně zase dolů ke slepému střevu, tedy masáž je vedena proti směru hodinových ručiček. Dříve jsem se mnohokrát o klystýr pokoušela bez masáže a nedostala jsem do sebe ani litr vody. Pak jsem v nemocnici dostala klystýr, během něhož mi sestra dělala masáž břicha a úplně v pohodě mi do střeva natekly 2 litry vody. Masáž při klystýru uvolňuje zatuhlou stolici v kritických částech střeva a očistný účinek je mnohem lepší.

reagovat 1.2.2016 15:51 - H.P.

Masáž břicha velice usnadňuje podání klystýru a někdy, když je například zácpa, tak bez masáže tlustého střeva klystýr prakticky nelze podat. Masáž je též velmi prospěšná, pokud chceme podat velkoobjemový klystýr aspoň 3 litry a více. Díky dobře provedené masáži břicha není problém přijmout jednorázově do střeva 4 litry vody. Samozřejmě, kromě masáže břicha lze podání klystru usnadnit ještě nízkým zavěšením irigátoru a správnou teplotou vody, která by se měla pohybovat mezi 40 až 42 stupni celsia.

reagovat 1.2.2016 17:16 - Poulová

Mimochodem, když podstoupíte hydrocolon, tak vám během něho sestřička celou dobu masíruje břicho. Klystýr je z principu podobný, jako hydrocolon, ale při klystýru hodně lidí na masáž břicha zapomíná.

reagovat 2.2.2016 10:35 - Rudolf J.

Souhlasím, masáž střev během klystýru velice usnadňuje napouštění vody do střev. Očistný účinek je lepší.

reagovat 6.2.2016 11:43 - Berenika

Pro snadnější přijetí klystýru je také dobré do do vody přidat pár kapek esenciálního oleje. Tím se uvolní střeva a nebudou se během napouštění stahovat. Dají se koupit speciální esenciání oleje pro klystýr.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 14.8.2016 13:32 - L

Mě střevní výplach způsobuje erekci. Lze tomu nejak zamezit? Snažím se myslet na samé hrozné věci, které spolehlivě odstraní vzrušení, ale pořád mi stojí.

reagovat 2.10.2016 11:04 - Hervi

Masáž střeva přes břišní stěnu mi při klystýru dělala sestřička v nemocnici na Bulovce. A je pravda, že jsem napouštění vody díky tomu skoro necítila. Před léty jsem dostala klystýr v jiné nemocnici, masáž u toho nebyla a cítila jsem nepříjemný tlak vody.

reagovat 9.3.2017 09:17 - Iva Grunová

Masáž břicha při klysýru mi pomáhá zvýšit objem napouštěné tekutiny, občas se mi podaří i 4 litry.

reagovat 3.1.2018 15:19 - Vandula Futur

Masáž střeva při klystýru musí být celkem důkladná, nesmíte se bát přitlačit a promáčknout břicho o 5 až 10 cm do hloubky

reagovat 3.1.2018 19:23 - Karla

Jaka poloha je vhodna pri klystýru??

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *