Marihuana jako lék - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 3.2.2001 22:33 - Ještě není čas na zveřejnění jména v tomto problému

Ano. Ten pán se jmenuje pan Ponikelský a je z Hořic v Podkrkonoší. Osobně jsem se s ním několikrát setkal a podle receptu zhotovil mastičku. Pomáhá nejen na opary, ale i na artrózu, drobná zranění - lépe se hojí. Je o ní velký zájem a to nejen v naší rodině. Proč si kupovat drahé léky, když si můžu vypěstovat svoje vlastní. Navíc se při pěstování pohybovat na čerstvém vzduchu. Je nad všechny doktory i doktorky.
Argumenty odpůrců jsou, že se kouří a tudíž je stejně vražedná jako tabák a droga nikotin. Ale to je omyl. Konopí můžete vylouhovat do nápoje, rozemlýt na prášek a přidat jako koření do jakéhokoli jídla, fantazii se meze nekladou. Snad se jednou dočkám /dožiji/ doby, kdy bezestrachu půjdu zaštípnout a zalít svoji oblíbenou kytku. Tu která mně naučila vážit si života jako něco jedinečného, a že bez soucitu pro ostatní bytosti není záchrany, a že stačí se usmývat, druhým pomáhat, tam je začátek cesty na jejímž konci je naše štěstí, a že je jedno jak člověk vypadá, hlavní je to co dělá, a že když budeš skromný, budeš bohatý bez peněz. Taky mi pomohla odhalit mocichtivost politiků a jim podobným vládcům, co /ne/demokraticky rozhodují o tom co můžem a hlavně co nemůžem. A též mně naučila, že nejlepší je život bez drog, ale někdy bez těch drog tu správnou cestu životem nenajdeš. Snad jednou budeme opravdu svobodní, zatím je to jen fikce ..........SUP
PS:Je krásné žít, je krásné se smát!!!

reagovat 18.2.2001 01:05 - -Ph-

Droga, získaná usušením samičích květenství, byla dříve používána v humánní medicíně i ve zvěrolékařství pod názvem "Cannabis indicae". Podle četných lékopisů byly zhotovovány různé přípravky ve formě extraktů, tinktur a mastí. Tyto přípravky byly používány k vnitřním i zevním aplikacím jako sedativa či přípravky navozující spánek, nebo jako masti k léčení a tišení neurologických, případně revmatických bolestí. Droga se používala i k výrobě antiastmatických cigaret, což údajně přispělo do určité míry k jejímu zneužití. Nicméně dnes se k jejímu používání, pod náporem nově zjištěných zkutečností, medicína opět vrací.

Zde jsou některé příklady využití konopí v medicíně:

Astma
Tradiční použití konopných preparátů při astmatu bylo již také vědecky prokázáno: THC rozšiřuje bronchy. Může být stejně jako jiné léky při asthma bronchiale inhalováno jako aerosol a působit obdobně dobře. Dá se použít jak preventivně tak i při záchvatech, a zabírá asi u 80% postižených.

Zelený oční zákal - Glaukom
Zelený oční zákal je onemocnění, při kterém se zvyšuje nitrooční tlak, což může způsobit poškození zraku až úplnou slepotu. Kouření marihuany nitrooční tlak účinně snižuje, na rozdíl od běžných způsobů léčby však nepoškozuje játra a ledviny (léčiva na glaukom jsou vůči játrům a ledvinám poměrně drastické).

Nauzea (nevolnost), nechutenství
Nevolnost a nechutenství jsou dva z nejobtížnějších projevů AIDS, zároveň se vyskytují i u nemocných rakovinou jako nežádoucí účinek chemoterapie. Marihuana potlačuje nauzeu i nechutenství, člověk po ní dostane hlad. Díky tomu je pacient schopný přijímat živiny, tolik potřebné pro život. Úspěšnost marihuany při potlačení nevolnostise podle lékařských výzkumů pohybuje okolo 80%.

Rakovina
Oblast léčebného využití marihuany při onemocnění rakovinou, v žádném případě nespočívá jen v potlačování nežádoucích účinků její terapie (ozařování, chemoterapie), ale má i své přímé použití. Marihuana podle posledních studií může přímo léčit některé druhy rakoviny (viz. http://pablohonej.hyperlink.cz/cannabis část

reagovat 20.4.2001 22:48 - Ladislav Lainer

Jelikož jsem náruživím konzumentem marihuany mám k tomuto čláku co říci. Rozhodně si nemyslím , že je prvním krůčkem na cestě k tvrdým drogám. Již dávno jsem ochutnal tvrdou drogu, ale nikdy bych to již neopakoval. Účinek tvrdých drog nemá s úučinky marihuany nic společného. člověk, který o drogách vůbec nic neví a jeho představy o tom jak na

reagovat 21.6.2001 14:52 - Vilík

Už samotné prohlášení "jsem náruživý konzument" mne osobně děsí. Mám kolegyni. která se náruživě líčí mnoho let a dnes se líčit už musí, protože její pleť ztratila svou přirozenou podobu a bez nalíčení vypadá - no dost divně. Znám případ ženy, která používala léčivé byliny pro snadnější vyprazdňování a to tak náruživě, že se dnes bez těch bylin ani ne...... Jsou lidé, kteří bez nějaké té berličky neusnou, nenají se, neradují se, nemilují. Myslím , že nikdo neodsuzuje používání marihuany jako léku, ale zneužívání bez hlubší příčiny, jen tak hulit a náruživě, 100% vede k návyku. Jestliže kouření umožní jasněji vidět, jasněji cítit, jasněji vnímat, pak se asi stane, že bez marihuany, nebo něčeho jiného, je všechno šedé, nudné, nijaké. Ten návyk považuji za nebezpečný, cokoliv, co mne ovládá a staví mimo realitu, je nebezpečné. Copak se nebojíte závislosti? Hledejme příčiny našich problémů. Problém je až následkem.

reagovat 17.7.2001 00:13 - P.

Ve vašich slovech je mnoho pravdy a lze i cítit jistou osobní zkušenost.Faktem však i je,že na vzniku závislostí(na alkoholu,drogách,léčivech,virtuální realitě počítačů,hracích automatech atd.)s negativním dopadem na sociální chování jednotlivce se podílí několik faktorů, s nichž k nejvýznamějším patří nekompletní výchova v dětství a dospívání.Nedostatek lásky a pozornosti,absence mravního vzoru,frustrace, týrání.Proto si myslím,že diskuze závislostí je de facto už jen rozebírání následků pravé příčiny - špatného společenského klimatu v rodinách.Každý kdo přišel s jakýchkoliv důvodů do styku s drogou je nucen se s ní vyrovnat.Zda se zničí trvalým užívaním, nebo se bude potýkat s realitou,na kterou nebyl v správně vybaven v rámci rodiného zázemí je věcí každého jednotlivce.Někdo dojde poznání a "překročí svůj stín" a někdo za celý svůj život ne. A je úplně jedno,na které straně hřiště je.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 29.4.2016 12:30 - Jitka

Ale dneska už nemusiš marihuanu přimo kouřit. Protože jsou právě přípravky z konopí (ne marihuana), které vůbec neobsahují THC tudiž nejsou navykové a nejsi po nich "zhuleny". Ta látka Cannabidiol je stejně mnohem vic učinější než všechno co je dohromady obsaženo v trábě kterou si doma vypěstuješ připadně někde koupiš.

reagovat 27.5.2016 22:38 - Petrona

Já spíš nechápu, proč je marihuana pořád tak velky problem. Myslím, že je daleko míň škodlivá, než alkohol a když se to s ní nepřehání, může i pomoct, protože člověka zklidňuje. Stejně tak technické konopi to se na krémy a masti se běžně používá a je prokázaný, že pomáhá- si o tom neco přečtěta na pomuzevamtrava.cz

reagovat 30.5.2016 18:32 - MArušak

Ahoj četla jsem o kanabidiolu hodně na pomuzevamtrava.cz a je to fakt zajímavý v tom spektru využití, hodně to prý zabírá na cukrovku a v Americe to už používají poměrně dlouho (bohužel ne ve všech státech je to legalni) a dokonce tam mají úspěchy s epilepsií a autismem....

reagovat 29.6.2016 14:30 - Kaja

Ja mam doma docela dostu produktu které obsahuji konopi a pomahaji mi :-) například na nevolnost ci migrenu, jsou to jedine věci co mi opravdu pomaha, mam takove kapky co prave obsahuji vytazek z konopi a je to supr.

reagovat 29.6.2016 16:26 - Saura

Ahoj nedávno mi dr. řekla, že mám lupénku..chtěla jsem se optat na Vaše rady, zkušenosti s různými mastičkami, zda-li Vám něco pomáhá, zmírňuje příznaky, pozastavuje ložiska…atd., atd… Mám to na loktech, kolenech, jedno ložisko se mi udělalo nově na hřbetu ruky

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *