Marihuana jako lék - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 3.2.2001 22:33 - Ještě není čas na zveřejnění jména v tomto problému

Ano. Ten pán se jmenuje pan Ponikelský a je z Hořic v Podkrkonoší. Osobně jsem se s ním několikrát setkal a podle receptu zhotovil mastičku. Pomáhá nejen na opary, ale i na artrózu, drobná zranění - lépe se hojí. Je o ní velký zájem a to nejen v naší rodině. Proč si kupovat drahé léky, když si můžu vypěstovat svoje vlastní. Navíc se při pěstování pohybovat na čerstvém vzduchu. Je nad všechny doktory i doktorky.
Argumenty odpůrců jsou, že se kouří a tudíž je stejně vražedná jako tabák a droga nikotin. Ale to je omyl. Konopí můžete vylouhovat do nápoje, rozemlýt na prášek a přidat jako koření do jakéhokoli jídla, fantazii se meze nekladou. Snad se jednou dočkám /dožiji/ doby, kdy bezestrachu půjdu zaštípnout a zalít svoji oblíbenou kytku. Tu která mně naučila vážit si života jako něco jedinečného, a že bez soucitu pro ostatní bytosti není záchrany, a že stačí se usmývat, druhým pomáhat, tam je začátek cesty na jejímž konci je naše štěstí, a že je jedno jak člověk vypadá, hlavní je to co dělá, a že když budeš skromný, budeš bohatý bez peněz. Taky mi pomohla odhalit mocichtivost politiků a jim podobným vládcům, co /ne/demokraticky rozhodují o tom co můžem a hlavně co nemůžem. A též mně naučila, že nejlepší je život bez drog, ale někdy bez těch drog tu správnou cestu životem nenajdeš. Snad jednou budeme opravdu svobodní, zatím je to jen fikce ..........SUP
PS:Je krásné žít, je krásné se smát!!!

reagovat 18.2.2001 01:05 - -Ph-

Droga, získaná usušením samičích květenství, byla dříve používána v humánní medicíně i ve zvěrolékařství pod názvem "Cannabis indicae". Podle četných lékopisů byly zhotovovány různé přípravky ve formě extraktů, tinktur a mastí. Tyto přípravky byly používány k vnitřním i zevním aplikacím jako sedativa či přípravky navozující spánek, nebo jako masti k léčení a tišení neurologických, případně revmatických bolestí. Droga se používala i k výrobě antiastmatických cigaret, což údajně přispělo do určité míry k jejímu zneužití. Nicméně dnes se k jejímu používání, pod náporem nově zjištěných zkutečností, medicína opět vrací.

Zde jsou některé příklady využití konopí v medicíně:

Astma
Tradiční použití konopných preparátů při astmatu bylo již také vědecky prokázáno: THC rozšiřuje bronchy. Může být stejně jako jiné léky při asthma bronchiale inhalováno jako aerosol a působit obdobně dobře. Dá se použít jak preventivně tak i při záchvatech, a zabírá asi u 80% postižených.

Zelený oční zákal - Glaukom
Zelený oční zákal je onemocnění, při kterém se zvyšuje nitrooční tlak, což může způsobit poškození zraku až úplnou slepotu. Kouření marihuany nitrooční tlak účinně snižuje, na rozdíl od běžných způsobů léčby však nepoškozuje játra a ledviny (léčiva na glaukom jsou vůči játrům a ledvinám poměrně drastické).

Nauzea (nevolnost), nechutenství
Nevolnost a nechutenství jsou dva z nejobtížnějších projevů AIDS, zároveň se vyskytují i u nemocných rakovinou jako nežádoucí účinek chemoterapie. Marihuana potlačuje nauzeu i nechutenství, člověk po ní dostane hlad. Díky tomu je pacient schopný přijímat živiny, tolik potřebné pro život. Úspěšnost marihuany při potlačení nevolnostise podle lékařských výzkumů pohybuje okolo 80%.

Rakovina
Oblast léčebného využití marihuany při onemocnění rakovinou, v žádném případě nespočívá jen v potlačování nežádoucích účinků její terapie (ozařování, chemoterapie), ale má i své přímé použití. Marihuana podle posledních studií může přímo léčit některé druhy rakoviny (viz. http://pablohonej.hyperlink.cz/cannabis část

reagovat 20.4.2001 22:48 - Ladislav Lainer

Jelikož jsem náruživím konzumentem marihuany mám k tomuto čláku co říci. Rozhodně si nemyslím , že je prvním krůčkem na cestě k tvrdým drogám. Již dávno jsem ochutnal tvrdou drogu, ale nikdy bych to již neopakoval. Účinek tvrdých drog nemá s úučinky marihuany nic společného. člověk, který o drogách vůbec nic neví a jeho představy o tom jak na

reagovat 21.6.2001 14:52 - Vilík

Už samotné prohlášení "jsem náruživý konzument" mne osobně děsí. Mám kolegyni. která se náruživě líčí mnoho let a dnes se líčit už musí, protože její pleť ztratila svou přirozenou podobu a bez nalíčení vypadá - no dost divně. Znám případ ženy, která používala léčivé byliny pro snadnější vyprazdňování a to tak náruživě, že se dnes bez těch bylin ani ne...... Jsou lidé, kteří bez nějaké té berličky neusnou, nenají se, neradují se, nemilují. Myslím , že nikdo neodsuzuje používání marihuany jako léku, ale zneužívání bez hlubší příčiny, jen tak hulit a náruživě, 100% vede k návyku. Jestliže kouření umožní jasněji vidět, jasněji cítit, jasněji vnímat, pak se asi stane, že bez marihuany, nebo něčeho jiného, je všechno šedé, nudné, nijaké. Ten návyk považuji za nebezpečný, cokoliv, co mne ovládá a staví mimo realitu, je nebezpečné. Copak se nebojíte závislosti? Hledejme příčiny našich problémů. Problém je až následkem.

reagovat 17.7.2001 00:13 - P.

Ve vašich slovech je mnoho pravdy a lze i cítit jistou osobní zkušenost.Faktem však i je,že na vzniku závislostí(na alkoholu,drogách,léčivech,virtuální realitě počítačů,hracích automatech atd.)s negativním dopadem na sociální chování jednotlivce se podílí několik faktorů, s nichž k nejvýznamějším patří nekompletní výchova v dětství a dospívání.Nedostatek lásky a pozornosti,absence mravního vzoru,frustrace, týrání.Proto si myslím,že diskuze závislostí je de facto už jen rozebírání následků pravé příčiny - špatného společenského klimatu v rodinách.Každý kdo přišel s jakýchkoliv důvodů do styku s drogou je nucen se s ní vyrovnat.Zda se zničí trvalým užívaním, nebo se bude potýkat s realitou,na kterou nebyl v správně vybaven v rámci rodiného zázemí je věcí každého jednotlivce.Někdo dojde poznání a "překročí svůj stín" a někdo za celý svůj život ne. A je úplně jedno,na které straně hřiště je.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 28.1.2018 12:27 - Adéla už jsem byla vyhaslá.

Chtěla bych poprosit o...

Marjánka je pro ženský jako Arginmax ,afrodiasikum.Už zase řádíme.

reagovat 5.3.2018 12:17 - Mirek

Píšu sem, protože se mi nechce dál dívat na skandální nečinnsot české vlády a postoje vůči zelenému listu.
Jak jeho legalizace,tak jeho kriminalizace,je stupidní.
Jsme snad inteligentní společnost,na nějakých kulturních tolerantních hodnotách.
Člověk zodpovídá co jí,kam chodí,co konzumuje,jak spí,jak zdravě žije a nemá smysl dávat vydělávat mafii a dealerům,když daleko nezdravější preparáty jsou dostupné v lékárnách a lidi je vlastně berou jako placebo místo marihuany.
Marihuane je přírodní (ano alkohol je také přírodní,ale jak který,některý se dělá chemickou frakční destilací z nějakého průmyslového zkvašeného základu podřadných surovin,jako jsou brambory).Přrodní pravda je i rulík zlomocný,mochomůrka a třea obsah jedových žláz vstříknutých hadem do žíly,ale to jsou právě ty mechanismy a látky,které jsou jedovaté i pro živočichy a právě proto se jimi rostliny ,houby nebo živočichovíé brání sežrání.

Marihuana takovou jedovatou látkou není,aby zabránila sežrání té rostliny(je to alkaloid příbzný tabáku).
Protože alkaloidy jsou i běžně přítomné a vytvářeny tělem k ovládání různých fází aktivity těla.

reagovat 21.9.2018 04:33 - obat

http://obatdarahtinggi.site/
http://taufikseptian.my.id/
http://qncjellygamat.online/
http://taufikseptian.my.id/obat-usus-buntu/
http://taufikseptian.my.id/obat-asam-lambung/
http://taufikseptian.my.id/obat-infeksi-telinga/
http://taufikseptian.my.id/obat-tipes/
http://taufikseptian.my.id/obat-kencing-batu/
http://taufikseptian.my.id/obat-eksim/
http://taufikseptian.my.id/qnc-jelly-gamat/
http://taufikseptian.my.id/obat-bronkitis/
http://taufikseptian.my.id/obat-maag/
http://taufikseptian.my.id/obat-nyeri-haid/
http://taufikseptian.my.id/obat-liver/
http://taufikseptian.my.id/obat-sesak-napas/
http://taufikseptian.my.id/walatra-sehat-mata/
http://taufikseptian.my.id/walatra-gamat-emas-kapsul/
http://taufikseptian.my.id/obat-kesemutan/
http://taufikseptian.my.id/obat-asam-urat/
http://taufikseptian.my.id/obat-asam-urat/
http://taufikseptian.my.id/obat-mata-juling/
http://taufikseptian.my.id/obat-mata-minus/
http://taufikseptian.my.id/obat-kencing-darah/
http://taufikseptian.my.id/obat-muntah-darah/
http://taufikseptian.my.id/obat-insomnia/
http://taufikseptian.my.id/obat-presbiopi/
http://walatrasehatmata.biz.id/
http://walatrasehatmata.biz.id/obat-mata-katarak/
http://walatrasehatmata.biz.id/obat-mata-glaukoma/
http://walatrasehatmata.biz.id/obat-mata-minus/
http://walatrasehatmata.biz.id/obat-mata-plus/
http://walatrasehatmata.biz.id/obat-mata-juling/
http://walatrasehatmata.biz.id/obat-ablasio-retina/
http://walatrasehatmata.biz.id/cara-mengecilkan-perut-buncit/
http://walatrasehatmata.biz.id/obat-rambut-rontok/
http://walatrasehatmata.biz.id/obat-gusi-bengkak/
http://walatrasehatmata.biz.id/agen-qnc-jelly-gamat-bekasi-utara/
http://walatrasehatmata.biz.id/obat-darah-tinggi/
http://walatrasehatmata.biz.id/obat-ambeien/
http://walatrasehatmata.biz.id/obat-paru-paru-basah/
http://walatrasehatmata.biz.id/obat-asam-lambung/
http://walatrasehatmata.biz.id/obat-kolesterol/
http://walatrasehatmata.biz.id/obat-jantung-koroner/
http://walatrasehatmata.biz.id/obat-asam-urat/
http://walatrasehatmata.biz.id/obat-stroke/
http://walatrasehatmata.biz.id/qnc-jelly-gamat/
http://walatrasehatmata.biz.id/obat-tipes/
http://walatrasehatmata.biz.id/obat-turun-berok/
http://walatrasehatmata.biz.id/obat-batu-empedu/
http://walatrasehatmata.biz.id/obat-gagal-ginjal/
http://walatrasehatmata.biz.id/obat-kelenjar-getah-bening/
http://walatrasehatmata.biz.id/obat-infeksi-telinga/
http://walatrasehatmata.biz.id/obat-hipertiroid/
http://walatrasehatmata.biz.id/obat-tbc-kelenjar/
http://walatrasehatmata.biz.id/obat-rabun-jauh/
http://walatrasehatmata.biz.id/obat-rabun-dekat/
http://walatrasehatmata.biz.id/obat-kuat/
http://walatrasehatmata.biz.id/obat-kanker-testis/
http://walatrasehatmata.biz.id/obat-kanker-kandung-kemih/
http://walatrasehatmata.biz.id/obat-kesemutan/
http://walatrasehatmata.biz.id/obat-kanker-limpa/
http://walatrasehatmata.biz.id/obat-lemak-darah-tinggi/
http://walatrasehatmata.biz.id/obat-gondok/
http://qncjellygamat.my.id/
http://qncjellygamat.my.id/obat-kencing-batu/
http://qncjellygamat.my.id/obat-stroke/
http://qncjellygamat.my.id/obat-radang-tenggorokan/
http://qncjellygamat.my.id/obat-kencing-manis-kering/
http://qncjellygamat.my.id/obat-asma/
http://qncjellygamat.my.id/obat-eksim/
http://qncjellygamat.my.id/obat-lupus/
http://qncjellygamat.my.id/obat-kanker-prostat/
http://qncjellygamat.my.id/cara-menghilangkan-bopeng/
http://qncjellygamat.my.id/madu-anak/
http://qncjellygamat.my.id/obat-nyeri-sendi/
http://qncjellygamat.my.id/obat-migrain/
http://qncjellygamat.my.id/obat-mata-silinder/
http://qncjellygamat.my.id/obat-luka-bakar/
http://qncjellygamat.my.id/obat-leukemia/
http://qncjellygamat.my.id/obat-kanker-mulut/
http://qncjellygamat.my.id/obat-kurap/
http://obatdarahtinggi.my.id/
http://obatdarahtinggi.my.id/agen-qnc-jelly-gamat-jakarta-timur/
http://obatdarahtinggi.my.id/walatra-zedoril-7/
http://obatdarahtinggi.my.id/walatra-squalene-softgel/
http://obatdarahtinggi.my.id/walatra-spirulina-plantesis/
http://obatdarahtinggi.my.id/walatra-sehat-sendi/
http://obatdarahtinggi.my.id/walatra-sarang-semut/
http://obatdarahtinggi.my.id/walatra-madu-murni/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-lemak-darah-tinggi/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-paru-paru-berair/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-muntah-darah/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-hipertiroid/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-radang-prostat/
http://obatdarahtinggi.my.id/cara-mengobati-turun-berok/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-kista-bartholin/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-asam-urat/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-infeksi-mata/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-tumor-payudara/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-tbc-kelenjar/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-mata-juling/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-infeksi-telinga/
http://walatrasehatmata.biz.id/
http://obatdarahtinggi.my.id/walatra-lycopene-softgel/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-asam-lambung/
http://obatdarahtinggi.my.id/walatra-hexabumin/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-kencing-darah/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-patah-tulang/
http://obatdarahtinggi.my.id/walatra-habbaza-softgel/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-diabetes/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-kelenjar-getah-bening/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-kanker-payudara/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-kelenjar-tiroid/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-paru-paru-basah/
http://obatdarahtinggi.my.id/walatra-albumin/
http://obatdarahtinggi.my.id/walatra-sehat-wasir/
http://obatdarahtinggi.my.id/gamat-emas-kapsul/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-jantung-koroner/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-sakit-tulang-ekor/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-infeksi-paru-paru/
http://obatdarahtinggi.my.id/walatra-black-garlic/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-herpes-zoster/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-stroke-ringan/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-usus-buntu/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-infeksi-lambung/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-tipes/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-liver/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-sesak-nafas/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-kanker-darah/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-mata-minus/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-rematik-tulang/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-tukak-lambung/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-herpes-genitalis/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-infeksi-saluran-kemih/
http://obatdarahtinggi.my.id/walatra-jelly-gamat-original/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-benjolan-diketiak/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-batu-empedu/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-stroke/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-kista/
http://obatdarahtinggi.my.id/walatra-bersih-wanita/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-epilepsi/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-gagal-ginjal/
http://obatdarahtinggi.my.id/qnc-jelly-gamat/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-gondok/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-eksim/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-batu-ginjal/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-kolesterol/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-ambeien/
http://obatdarahtinggi.my.id/walatra-brain-nutrition/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-bronkitis/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-hipertensi/
http://obatdarahtinggi.my.id/walatra-green-coffe/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-rematik/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-eksim-kering/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-kaki-gajah/
http://obatdarahtinggi.my.id/obat-sakit-vagina/
http://obatdarahtinggi.my.id/madu-anak/
http://obatdarahtinggi.site/situs-resmi-penjual-obat-herbal/
http://obatdarahtinggi.site/obat-nyeri-dada/
http://obatdarahtinggi.site/obat-pegal/
http://razelherbal.id/
http://obatkankerpayudara.site/
http://walatrazedoril7.my.id/
http://obatmaagkronis.my.id/
http://obatasamurat.site/
http://walatrabersihwanita.my.id/
http://site-1317465-5983-4788.strikingly.com/
https://taufikseptianblog.wordpress.com/2018/08/18/obat-darah-tinggi-turunkan-darah-tinggi-dengan-cepat/
https://septiriuzaki.exposure.co/obat-darah-tinggi
http://revistas.ucm.es/index.php/LAZA/comment/view/53604/0/13606
https://ublik.id/anggota/cepipermadani/snax_posts/pending/
https://obatdarahtingginet.wordpress.com/2018/08/28/obat-darah-tinggi-turunkan-darah-tinggi-dengan-cepat/
https://taufikseptianblog.wordpress.com/2018/08/18/obat-darah-tinggi-turunkan-darah-tinggi-dengan-cepat/
http://site-1317465-5983-4788.strikingly.com/
http://warungkopi.okezone.com/thread/704837324/obat-darah-tinggi/
http://warungkopi.okezone.com/thread/704837325/obat-darah-tinggi/
https://www.bukalapak.com/p/kesehatan-2359/obat-suplemen/herbal/mb9f05-jual-obat-darah-tinggi?product_push=&promoted_configuration=
https://medium.com/@cepipermadani/obat-darah-tinggi-ee5413acd2fd
https://www.bukalapak.com/u/septiriuzaki
https://www.bukalapak.com/p/kesehatan-2359/obat-suplemen/herbal/locrvw-jual-walatra-etaku?from=&product_owner=normal_seller
https://www.bukalapak.com/p/kesehatan-2359/obat-suplemen/herbal/loc9h9-jual-walatra-zedoril-7?from=&product_owner=normal_seller
https://www.bukalapak.com/p/kesehatan-2359/obat-suplemen/herbal/lobztc-jual-walatra-propolis-brazil?from=&product_owner=normal_seller
https://www.bukalapak.com/p/kesehatan-2359/obat-suplemen/herbal/lobn2b-jual-walatra-gamat-emas-kapsul?from=&product_owner=normal_seller
https://www.bukalapak.com/p/kesehatan-2359/obat-suplemen/herbal/lob2qd-jual-walatra-spirulina?from=&product_owner=normal_seller
https://www.bukalapak.com/p/kesehatan-2359/obat-suplemen/herbal/loap84-jual-walatra-sarang-semut?from=&product_owner=normal_seller
https://www.bukalapak.com/p/kesehatan-2359/obat-suplemen/herbal/loa19c-jual-walatra-jelly-gamat-original?from=&product_owner=normal_seller
https://www.bukalapak.com/p/kesehatan-2359/obat-suplemen/herbal/lo9ogd-jual-walatra-habbaza-softgel-200?from=&product_owner=normal_seller
https://www.bukalapak.com/p/kesehatan-2359/obat-suplemen/herbal/lo9ji6-jual-walatra-habbaza-softgel?from=&product_owner=normal_seller
https://www.bukalapak.com/p/kesehatan-2359/obat-suplemen/herbal/lo96qg-jual-walatra-bersih-wanita?from=&product_owner=normal_seller
https://www.bukalapak.com/p/kesehatan-2359/obat-suplemen/herbal/lo8m25-jual-walatra-brain-nutrition?from=&product_owner=normal_seller
https://www.bukalapak.com/p/kesehatan-2359/obat-suplemen/herbal/lo3g1h-jual-walatra-sehat-sendi?from=&product_owner=normal_seller
https://www.bukalapak.com/p/kesehatan-2359/obat-suplemen/herbal/lo0p4d-jual-walatra-sehat-mata?from=&product_owner=normal_seller
https://www.bukalapak.com/p/kesehatan-2359/obat-suplemen/herbal/lny9eg-jual-qnc-jelly-gamat?from=&product_owner=normal_seller
https://www.bukalapak.com/p/kesehatan-2359/obat-suplemen/herbal/mb9f05-jual-obat-darah-tinggi?product_push=&promoted_configuration=
http://brainvisaa.blogspot.com/2018/08/obat-skabies.html
http://obatmataminus.my.id/
https://readymag.com/u15532149/840545/
https://www.ed.youth4work.com/gigiherbal
https://webflow.com/gigiherbal
https://id.english-attack.com/user/me/profile/profile
http://www.acapela.tv/en/my-account/show/alinherbal/
https://revistas.face.ufmg.br/index.php/farol/user/profile
https://gust.com/user/4d0a83a5-1ec1-4393-9f10-bf5597aa30f9
https://www.lwks.com/index.php?option=com_kunena&func=view&catid=14&id=184602&Itemid=81#184602
https://journals.gonzaga.edu/index.php/jil/user
https://ravallirepublic.com/users/profile/alinherbal/
https://thesouthern.com/users/profile/alinherbal/
https://revistas.ufpr.br/revistax/comment/view/61246/0/415415
https://speakerdeck.com/alinherbal
http://www.cruzroja.es/creforumvolint_en/user/edit/20030.page
https://musescore.com/user/25871306
http://editora.unoesc.edu.br/index.php/acbs/comment/view/12017/0/1314503

reagovat 21.9.2018 22:28 - sdfg

Já nejsem pro legalizaci, spíš pro nepostih dosavadního stavu pěstování, já třeba nepěstuji, ale trestat babičku za to ,že si vypěstí něco na mast na revma , to by se nemělo dít.A že unikají příjmy státu?!To nás má stát ještě pást jako k>..y, když už nám dealuje alkohol a cigára?!

reagovat 21.9.2018 22:38 - sdfg

V USA jsou velké problémy s marihuanou, stejně jako s alkoholem , hulič přestává mít zájem o něco jiného ,než si dobře zahulit s partou huličů...viz. huliči na Jamajce, co už ani nejedí a jen před turisty hulí z obřích shitů jakoby to bylo nic.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *