Mariánská zjevení

První příspěvky v diskuzi

reagovat 27.2.2005 10:31 - Andrea

Chtěla bych se zeptat,máte-li někdo nějaké zážitky a zkušenosti z poutních míst, kde se zjevuje či zjevovala Panna Marie, např. Medžugorje, Lurdy apod. Já zatím nevím, co si o tom mám myslet, ale že by to byla opravdu Panna Marie, to se mi nezdá. Věrohodnější mi připadají teorie, že se jedná o nějaké manipulace mimozemských civilizací - že je jimi Panna Marie jakoby promítána v trojrozměrné podobě. Do Medžugorje se zajedu brzy podívat, ale stejně si neslibuji, že bych tam přišla na podstatu tohoto jevu.

reagovat 13.4.2007 08:49 -

Tak jaké zážitky si měla v Medjugorje?

reagovat 13.4.2007 09:17 - Markéta

Já tomu naprosto věřím. Už zhruba 10let. Moje víra by se neměla zakládat na zázračných úkazech, ale faktem je, že mne to posílilo. Ségra v M.byla 3×. POprvé viděla otáčející se kříž, nikdo jiný to v té skupině neviděl. Pak když zavřela oči, jakoby "na víčkách" viděla zpodobení matky boží. a dvakrát zažila vymítání ďábla. Z toho měla docela depku, protože aby stará babi řvala jako 30-ti letý chlap a zvedla se z vozíku pro invalidy, to je trochu moc. /pro nezasvěcené-žádný epileptický záchvat to nebyl/. nejvíc ji zajala atmosféra místa, domu vždycky přijížděla plna inspirace-jako asipo každé větší meditaci,že..

Zajímavý je také příběh, který se odehrával během války. Nějací chachaři se rozhodli M. zbombardovat. Vždy když vyletěli do na modrou oblohu, stvořila se taková mlha, že to dodnes efektně nezanechalo na jediném medjugorském domu ani škrábaneček.

P.M. slíbila, že během války se poutníkům přich.do M. nic nestane. Neslyšela jsem jediný případ, že by zemřel během války poutník do M.

Nakladatelství Verite vydává tzv. Zprávy z Medjugorje /www.verite.cz/. Jsou tam různá svědectví jiných. I kdyby se P.M těm "dětem" /to už jsou dneska dospělí/ nezjevovala, tak mi ta "poselství" hodně dávají. Není na nic jediná špatnost a žít podle nic se vyplatí.

V dnešní době jsem si třeba dost zásadně uvědomila, že bohatý není ten, kdo chce nejvíc, ale ten, co nejmíň potřebuje...no je to celé prostě o postoji k životu-a ten medjugorský mne zaujal.

reagovat 13.4.2007 09:43 - N

V Medjugorji jsem byla těsně po válce (podzim 1995), poté co proběhly ostré boje v Krajině. Je pravda, že toto místo bylo až zázračně uchráněno. Když jste viděli tu zdevastovanou zemi, rozstřílené baráky, je to skutečně zázrak. I za války se tam běžně jezdilo, a nikomu se nic nestalo. Atmosféra je tam úžasná, kdo chce najít pokoj a sílu, jeďte tam. Já jsem byla svědkem mimořádného úkazu na obloze, nádherné hvězdy, která se najednou zvětšovala a několik minut zářila, bylo to v den, kdy se oslavovaly narozeniny P. Marie. Všichni v úžasu sledovali tu hvězdu, bylo to boží znamení.

reagovat 19.4.2007 16:12 - Andrea

V Medjugorje jsem byla a nevidela jsem tam nic zvlastniho. Nahore na Krizevaci je pohoda, ale Panna Marie tam neni. Podle me je to vsechno nesmysl. Mimochodem, uz jste videli Muslima, Hinduistu nebo Zida ktery mel zjeveni Panny Marie ci Jezise Krista?

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 4.6.2017 23:34 - roboDus

No jo no ... další oříšek pro Jehovisty

Jehovisti to mají těžký a je ještě jedna věc, proč na Marii, ale ani na "jakéhokoliv jiného s/Svatého" nemohou uvěřit.

kromě Biblických veršů - některých..,
oni prostě věří, že po smrti člověk prostě končí, duše se - dle některých "prostě rozpadne", či "dle Kazatele jde k Bohu kde zanikne(o zániku Kazatel ale nepíše..., ale oni to tam "prostě vidí" )", ti "kovanější" pak operují s jakousi "MNÉMOU", něco jao "paměťová schránka na duši", každá duše má svou mnému a Bůh některé - MOŽNÁ na konci světa nějak vskřící.. část z nich - 144000, bráno doslova.. půjde "někam jako do Nebe" a část z nich - počet neurčen, záleží na Bohu, zda se rozpomene.. - bude dál žít zde na zemi...("věčně žít na nové - přesto vak - zemi"). A ti ostaní se prostě rozplinou nebo je Bůh neobnoví..
Peklo Jehovisté považují - rswp. Rose zde- za "nebiblický KC modlářský výmysl", zcela ignorujíce některá Ježíšova slova ...

reagovat 6.6.2017 17:47 - Vy jste ale hloupy

nic jste nepochopili, Jezis nikdy Marii nevyzdvihoval a cela Bible nema modlitbu jinou, nez k Otci. Bohu I Jezise Krista.
Prectete si ty verse pozorne a premyslejte!!!

Kdyby žena ze zástupu řekla: "Blahoslavené srdce a duše té, která tě přivedla na svět a vychovala", tak by Ježíš neřekl, že může být někdo ještě blahoslavenější, protože už by logicky nikdo nemohl být. Když se ale jednalo o život a prsy, tak Ježíš nad toto vyzdvihl ty, jejichž duše uvěřila. Navíc Maria se chtěla označovat ze nepatrnou a pokornou služebnici a služebníci se přece mají pokládat za neužitečné. Proto tedy Ježíš Marii nijak veřejně nevyzdvihoval.

reagovat 6.6.2017 17:51 - to je blbost

Jezis tim myslel, ze jsou blahoslaveni ti, co ho poslouchaji a ne telesna matka, Tve vysvetleni je holy nesmysl!

tady je skutecnost bez Tvych pochybnych vykladu...
Luk. 11:27, 28, Pe: „Když to [Ježíš] mluvil, zavolala na něho jedna žena ze zástupu: ‚Blahoslavený život, který tě nosil, a prsy, které tě kojily!‘ On však řekl: ‚Spíše jsou blahoslaveni, kdo slyší Boží slovo a zachovávají ho.‘“ (To by jistě bývala znamenitá příležitost, aby Ježíš prokázal zvláštní čest své matce, kdyby to bylo náležité. Neučinil to.)

reagovat 8.6.2017 00:56 - Vy jste ale hloupy

tady je skutecnost bez Tvych pochybnych vykladu...:

Kdyby žena ze zástupu řekla: "Blahoslavené srdce a duše té, která tě přivedla na svět a vychovala", tak by Ježíš neřekl, že může být někdo ještě blahoslavenější, protože už by logicky nikdo nemohl být. Když se ale jednalo o život a prsy, tak Ježíš nad toto vyzdvihl ty, jejichž duše uvěřila. Navíc Maria se chtěla označovat ze nepatrnou a pokornou služebnici a služebníci se přece mají pokládat za neužitečné. Proto tedy Ježíš Marii nijak veřejně nevyzdvihoval.

reagovat 13.6.2017 10:04 - Marie

Byla stejne hrisna jako vsechny zeny a Jezis k uctivani ji nikdy neupadl. jasne rel "uctivat jenom Boha". Kdyz se modlite jakoby k ni, modlite se k Satanovi

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *