Manželky alkoholiků

První příspěvky v diskuzi

reagovat 8.6.2009 22:42 - Tamara

Ahoj!
Máte doma alkoholika? Ten můj se zítra vrací po 3 měsíční léčbě domů. Léčení probíhalo bez problémů, manžel spolupracoval, ale to nejtěžší je před námi. Jsme mladý pár, děti nemáme a milujeme se velmi moc, přesto už to nebude jako dřív. Kde vzít důvěřu? Energii? Spoustu informací mám z nejrůznějších seminářů a tak, ale člověk má stejně nejraději rady a typy z lidských zkušeností.. Jste tu nějaká na tom jako já?

reagovat 9.6.2009 18:06 - Vian

Dej mu šanci,ale nelituj ho. Občas ho pochval.Otevři oči a buď realistka. Určitě si posílej část své výplaty na svůj účet, nebuď na něm závislá. Realizuj se v práci,protože ty potřebuješ oporu taky. Když to nevydrží- odejdi od něho. Chvalabohu nemáte děti. Co je to, že se milujete? On miloval víc alkohol než tebe.

reagovat 9.6.2009 18:52 - ...

můj nechtěl na léčení do ústavu , ale chodí jen ambulantně .Užívá ANTABUS .půl roku .zatím je s ním snáze . Byl by skončil na marách . Játra a tlak . Zatím tedy se drží . Máme děti , vnoučata tak se snaží ohledně jim .

reagovat 10.6.2009 12:26 - Tamara

Šanci jsem mu samozřejmě dala. Nebyl na tom až tak špatně jen už s pitím nedokázal bojovat sám (pil hlavně když byl doma sám, ale né každý den), takže na léčbu přistoupil vcelku ochotně..

To, že na ní přistoupil jasně ukázal, že mě má raději.. Drží se, však je to teprve den. Dnes je doma sám, ale má nějaké pochůzky, takže bude zaměstnaný... hlavně se nesmí nudit!!

reagovat 10.6.2009 12:53 - co.rine

Jednoho jsem měla.Není to o lásce,ale závislosti a pro tu je nalezený gen.Počítejte s tím,že s přeléčeným alkoholikem se zhusta rozejdete,protože jste odhalily jeho největší slabinu,která se léčbou jakoby zveřejní,a to je pro ně neúnosné.Problémy začnou opět, dřív nebo později.Je možné že se nějaký rok po antabusu,a při minithixenu nebo něčem jiném klidnícím chvilku udrží,ale nastálo-2% ze sta-vím to od doktorky..no třeba budete mít to "štěstí"pokud se tak lze vyjádřit o životě,kdy nikdy nevíte,kdy to opět začne.Opravdu se líp žije bez takové-hrozby-nad hlavou.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 31.3.2017 12:11 - Petr

mazat co nejdál od...

To je to nejlepší, co se dá dělat.
Jak totiž začne chlap chlastat a ohrožovat tím vlastní rodinu, je konec.
Není to tak dávno, co jsme byli u případu, kdy si jedna manželka chtěla sáhnout na život kvůli tomu, že její manžel začal chlastat a dělat dluhy.
Věřitelé u něho npochodili, tak udeřili na manželku toho parchanta a uvalili na ní exekuci. Ta k tomu tedy přišla jak slepý k houslím.
Bohužel takové jsou u nás debilní zákony.
Proto se dnes mnoho lidí raději nechce brát, jsou pak ušetřeni těmto problémům.

reagovat 31.3.2017 13:29 - Nebuďte hloupé !

Alkoholik neni nikdy vyléčený, a vy odejděte bez výčitek, nebo z vás bude troska. Že byl na léčení to nic neznamená , pred vama bude mít hendykep a bude vás šikanovat. Pryč a hned.

reagovat 31.3.2017 17:23 - neznámá

jsem několikrát léčená alkoholička, nyní několik let abstinující, a musím dát těm negativním příspěvkům za pravdu. Pokud chlap chlastá a nepřizná si, že je alkoholik, tak tam je to jasné - okamžitě pryč od něj. Pak jsou chlapi, co chlastaj a toho problému jsou si vědomi, tam bych pak dala šanci - jdi na léčení a pokud budeš potom fungovat, zůstanu s tebou. Bohužel naprostá většina alkoholiků se k pití vrátí, neodsuzuji je, není to v jejich silách ustát, ale pro život jsou už bohužel nepoužitelní. Oni sami jsou z toho nešťastní. Největší krávy jsou ovšem manželky, které nejsou schopny odejít, vzít zodpovědnost za svůj život a život svých dětí do svých rukou, zničí dětem dětství, ohání se slinty o tom,jak právě kvůli dětem musí rodinu udržet (haha), jsou to slepice neschopné samostatného života, proto budou raději "trpět", stěžovat si a nechají se litovat. Chudinky. Ale duševní.

reagovat 31.3.2017 17:31 - J.

jsem několikrát léčená...

naprosto souhlasím.. a vám přeju, ať se vám daří. Jste silnější než si myslíte!

reagovat 31.3.2017 20:12 - Míra

Alkoholismus je neštěstí , vsechno ničí .

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *