je to maniodeprese????

První příspěvky v diskuzi

reagovat 21.3.2004 21:18 - robert

moje matka trpí od rozvodu duševní poruchou.má stále pocit že se jí někdo chce dostávat do bytu,že jí někdo krade věci,že hrozí nějaké spiknutí ,podezřívá sousedy/ky/,je přehnaně nedůvěřivá
nevíme se sestrou jak ji toho zbavit
jak se s ní o tom bavit,trvá to asi 2 roky,ale už z dětství si pamatuji že měla podobné sklony takto uvažovat,obvinila např.sestru,že jí vzala šálu a pak ji někde našla zahrabanou/po čase/ sestra už ani u nás nebydlela /pozn.

reagovat 28.7.2004 13:02 - tojefuk

Ne, je to paranoia, tj. stihomam. Buď forma schizofrenie, nebo poruchy osobnosti. S věkem se to ještě zhorší, upřímně Tě lituju.

reagovat 27.2.2006 16:41 -

muj manzel uz leta neustale vyhledava konflikty,provokuje cimkoliv,porad nekoho obvinuje,kdyz nema duvod a kdyz nekoho obvini,kdo se mu nemuze branit,reaguje tim,ze jsme vsichni proti nemu a spolcujeme se proti nemu .je to cimdal horsi,vsichni se ho boji.loni mu zjistili cukrovku.

reagovat 27.2.2006 16:46 - jarka

manzel nas vsechny psychycky depta,je paranoidni,pak chvili je jak milius,ale porad hlida kazde slovo a co se mu nelibi,pouzije proti nam,az se mu to hodi.Jak mam reagovat?

reagovat 24.4.2006 23:31 - majka

Mam tuhle nestastnou nemoc po matce.Manie je pro mne urcite zabavnejsi,ale nicim lidi kolem sebe. Keca mi to tolik,ze bych mohla vest monolog klidne cely den.Nemusim jist ani spat a jen kourim.Jsem schopna rikat strasny veci, vyhrocuju situce a obvinuju lidi kolem sebe,zachazim do krajnosti a bavim se reakcema.Fakt mi to pri tom pali a lidi nejsou schopny pobrat moje myslenkovy pochody.Je to podobny pervitinu.Deprese jaky zazivam bych neprala ani svymu nejvetsimu nepriteli.Nejsem schopna fungovat,nejlip je cloveku kdyz spi.Nesnasim se,nemuzu nic ani normalne mluvit,jsem jak dusevne zaostala.Dela mi problemy se i obliknout,nejradsi bych zustala nevychazela vubec.Dostala jsem na to prasky Epiral.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 3.9.2013 09:41 - Petra

s pritelem si uz nemame vubec...

Já reaguji na Váš komentář, protože se mi nelíbí Vaše reakce - jak jistě víte, a proto jste tady, Váš přítel trpí závažnou nemocí a vy mluvíte o "ukončení nemožného vztahu"? Ale není snad láska právě o tom "v dobrém i zlém" ? Ale vlastně ano, pokud takto uvažujete, věřím, že příteli bude možná lépe bez Vás a nemoc překoná za pomoci jiných, méně lhostejných lidí....

reagovat 23.1.2014 22:23 - Barsy

to nazdar asi se k tvému...

PORUCHA OSOBNOSTI JE CHOVAT SE JAKO "NORMALNI CLOVEK" PROTOZE (PARDON) JSTE JESTE VSICHNI ZAKRNELY MOZKY A POTREBUJETE VIC CASU ...

reagovat 1.4.2014 10:38 - ahoj

je běžný že se maniodeprese přepíjí než se zjistí že je to tato nemoc
viz Zmožek , aj...
co na to berete za léky a kam chodíte v Praze
kamarádka potřebuje pomoci ..dík za info

reagovat 12.10.2014 21:07 - Mirda

Zkuste kouknout na www.bipolarni.cz je to web který se bipolární afektivní porucha přímo věnuje

reagovat 14.3.2016 02:19 - manx.cat

Zkuste prirodni lecbu bylinou Mochna husi,obsahuje velike mnozstvi Lithia.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *