Mám šanci se ještě naučit jazyky?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 20.9.2005 12:46 - Irena

Mám šanci se naučit pořádně AJ (jsem mírně pokročilá) a ještě nějaký, třeba Nj?
Štve mě, že jsem nešla po gymplu na VŠ, tak to chci dohnat v jazycích.

reagovat 20.9.2005 12:50 - mira

Jistěže - nevidím žádný důvod, proč ne.

reagovat 20.9.2005 12:53 - Irena

Jo a je mi 27 let.

reagovat 20.9.2005 18:31 - Míla

Nedavno o tom mluvil v rozhlase Prof. MUDr. Cyril Hösl, DrSc. Říkal, že ve veěku kolem 30 let je ještě možné se úspěšně naučit jeden nebo i více cizích jazyků, pouze výslovnost se už člověk nemůže naučit stoprocentně, a to vzhledem k omezené schopnosti fonetického vnímání u dospělých. (Pak to ještě nějak dál podrobně lékařsky vysvětloval.) -- To ale myslím není důležité, protože stoprocentní výslovnost v cizím jazyce má jen malé procento lidí.

reagovat 20.9.2005 19:53 - jana

Já se učím španělsky a bude mi 49.Výslovnost prý mám výbornou/posuzováno rodilými španěly/,spíš mám problém s pamětí.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 26.9.2005 23:11 - petka

janko, spoustu toho muzes dostat zadarmo: nalad treba internetove radio v anglictine a poslouchej ho. Obcas mrkni na nejake stranky v anglictine, rekni si, treba ze se denne podivas na www.yahoo.com a pak si najdes nejake stranky na tema, ktere te zajima, treba vegetarianstvi-tak najit nejaky server a cist si tam.

nejlepsi je si najit nejakou kamosku, se kterou si budes mailovat, ale to neni tak jednoduche

a pak si taky treba dej zavazek, ze se kazdy den naucis nazpamet jednu anglickou vetu.

a hlavne, kdyz jdes do kurzu, tak se v prvnich lekcich chovej jako opravdovy zacatecnik, tedy uc se to a nespolehej, ze to vlastne znas, jinak ti zas ujede vlak a nepoznas, kdy.

reagovat 25.12.2007 09:51 - Ward

To jsem zase našel spřízněnou duši (Janku)! Věkově jsem s ní skoro vrstevník, ale tenhle jev se u mě vleče už dávno. Skoro bych věřil, že to je člověku dáno, i když na ty pochybné metody nedám (astrologie, numeralogie, Gibson apod.). Ze začátku taky jasně oslňuju - hned jsem se do jazyka dostal, v Itálii jsem už při první cestě ostatním radil a pomáhal, ale pak nic. Všichni jedou v učení dál, plynule jakoby nic, já jsem se v žádném jazyce nedostal přes podmiňovací způsob, zapomínám naučené, ztrácím se v džungli výjimek a frází, přestávám v rychlé řeči vůbec rozumět, i když si bleskově připravím odpověď (ostatní tvrdí pravý opak - říkaji, že vědí oč jde, ale hůř se jim odpovídá). Po 14-denním pobytu v Německu mě už z toho rozbolela hlava, únavou už jsem se nezmohl ani na holou větu a nechal jsem jiné, ať se sami zeptají třeba na tak banální věc, jako kde máme přestupovat.

reagovat 25.12.2007 22:00 - Ales Bares

.....jsem bilingual, ja mam i sny dvojjazycne..........uz si nasel Hanicku Warde?

reagovat 26.12.2007 10:02 - Ward

Aleši, ty jseš taky všude! Detektivní kancelář má o svátcích volno, pouze držím pohotovost, kdyby nastal nějaký zvláště radioaktivní případ.

reagovat 4.2.2009 22:53 - Jarmila46

Na jazyky je dobré toto: http://www.pamatovak.cz/

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *