Mám si nechat zmenšit prsa?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 20.7.2008 18:58 - Jana

Ahoj, asi si budete myslet, že jsem hloupá, ale vážně jsem na vážkách, a tak si říkám, že mi třeba reakce ostatních pomůžou rozhodnout se. Závodně plavu, a to už od dětství a docela úspěšně. Tedy až do nějakých patnácti let, kdy se to začalo zhoršovat. Do té doby se se mnou tak nějak počítalo i na mezinárodní soutěže, ve skrytu duše jsem si myslela i na olympiádu. Jenže teď už nemám nejlepší časy. Holky, které jsem dříve porážela, jsou rychlejší než já. Prý je to kvůli tomu, že mám moc velká prsa a že mne brzdí, že je tam větší odpor. Alespoň to mi říkal trenér, protože jsem s ním před rokem řešila, že opravdu makám, trénuju víc než dřív, když jsem vyhrávala, a stejně jsem maximálně třetí, a to ještě když se hodně zadaří. Říkal, že je to prostě dané tím, jak se vyvinula moje postava, že s těma prsama mít lepší časy nebudu a že v podstatě můžu ještě chvíli plavat jen tak a pak se s tím pomalu rozloučit, nebo si dát prsa zmenšit. To druhé řekl prvně spíš v nadsázce, ale když jsme se o tom pak bavili, tak mne ujistil, že řešení by to bylo. Když se podívám na ty holky, co mne teď porážejí, tak to jsou opravdu takové ramenaté ploché plavkyně, já mám postavu docela ženskou. Prý by mi operaci zaplatila pojišťovna nebo sponzor a zmenšení aspoň o dvě čísla už se výrazně projeví, i když říkal, že čím menší prsa, tím větší rychlost pak budu mít. Mám teďka čtyřky. Já jsem s tím tehdy nakonec vlastně souhlasila, ale musí se prý čekat do osmnácti, to mi bylo teď nedávno a on už mi po posledním tréninku říkal, že už má pro mne první termín prohlídky u doktora a že si musíme domluvit, co budu říkat. Prý mám tvrdit, že mne z prsou bolí záda a že mi jejich velikost dělá psychické problémy. To ale není pravda. Záda mne nebolí a mám svoje tělo ráda, na druhou stranu vždycky jsem svůj život řídila podle plavání, studuju kvůli tomu sportovní gymnázium, pořád jsem jezdila na závody a tréninky, nemám moc kamarádů ani jiné koníčky, když přestanu plavat, už mi nic nezůstane. Takže nevím. Vím, že by mi to plavání hrozně chybělo a doufám, že si třeba takhle ještě zaplavu i na velkých závodech, na druhou stranu si nejsem jistá, jak ponesu po psychické stránce to zmenšení. Prý si mám sama při konzultaci s doktorem vybrat, kolik se odebere, ale maximálně budu mít dvojky. Co myslíte vy? Prosím jen rozmné a slušné odpovědi. Díky.

Jana

reagovat 21.7.2008 16:38 - taky Jana

Jani, NEBLÁZNI! Píšeš, že jsi se svými tvary spokojená a že Tě z nich záda nebolí. To je to hlavní a nejdůležitější. Snažím se pochopit i to, že jsi tomu plavání asi už věnovala mnoho času a dřiny a vidina nějakých úspěchů ješte po nějakou dobu je lákavá a pro Tebe důležitá. Ale jak dlouho budeš třeba ještě v tom plavání tak dobrá, aby Tě to uspokojovalo? Představ si, že si necháš prsa zmenšit, uděláš tím radost trenérovi a na nějakou dobu i sobě. A za pár let se Ti v palvání třeba už tolik dařit nebude a zybdou Ti jen prsa zmenšená z "donucení". Když se nad tím zamyslíš, určitě Ti těch pár centimetrů bude chybět ke spokojenosti, jakou máš se svou postavou teď. Plavat (myslím závodně) se nedá celý život, ale svoje vnady budeš nosit celý život. Jsi mladá a určitě existuje mnoho sportů, které by Tě chytly a bavily, i když by si v nich nebyla na špičce. Třeba by se Ti ty nové dvojky líbily, ale já si spíš myslím, že bys toho pak litovala. Něco jiného by bylo, kdyby jsi s tím zmenšením přišla sama s tím, že je to Tvůj nápad a že to opravdu chceš jen a jen kvůli sobě. Já bych se taky bála toho, že je to operace, a operace s sebou vždy nese nějaké riziko. Co když se Ti pak nebude líbit nový tvar Tvých prsou, to pak zase půjdeš na zvětšení? Dobře si rozmysli, jestli tohle opravdu chceš. Jinak držím palce, aby sis to rozhodla správně a abys byla šťastná.

Já nejsem žádná vrcholová sportovkyně (spíš naopak), takže jsem Ti jen napsala názor obyčejné holky z vesnice :o)).

Můžeš sem pak písnout, jak ses rozhodla?

reagovat 21.7.2008 17:11 - ahoj Janinko,

proboha nezblbněte!

Každá žena má něco.Některá prsa má,jiná si je pouze přeje a není jí to nic platné.Plavání vás do smrti živit nebude a buďte ráda taková,jaká jste.Podívejte se občas na televizi,jaké tam běží pořady.A vy jste zdravá,podle mě i mnohých dalších určitě krásná,a vy uvažujete o nějakém lékařskék zákroku.Myslím si,že spíše ten zákrok je rizikek pro život,ne vaše velikost.Vzpomeňte na to,co zobrazovali naši předci ve své kultuře.Věstonickou Venuši.Ta pro ně s krásnými čtyřkami - nebo pětkami - byla zárukou rozvíjejícího se rodu.Neblbněte,vykašlete se na plavání,a važte si zdraví,které máte.A užívejte života ve zdraví.A jestli si na mou odpověd někdy po letech vzpomenete,až už já zde dávno nebudu,tak myslím,že mi dáte za pravdu.

reagovat 21.7.2008 17:56 - Renata

Ahoj Jani,

prsa jsem si dala zmenšit po porodu dcery a to jsem rodila ve 40ti letech.Jakou jsem měla velikost nevím, ale i před otěhotněním jsem měla"cirkusové stany" a v těhotenství se mi prsa zvětšila ještě o dalších 20cm na obvodu. Ty šílejné bolesti zad a nevyspání, zařezaná ramínka odpodporsenky skoro do krved, to už bylo tak hrozné, že jsem se k tomu odvážila Musela jsem oběhnout ortopeda a gynekologa, dala si žádost na VZP a nic jsem za zákrok neplatila.Je to už šest let a bylo to asi mé nejlepší rozhodnutí v životě. Prý mi odebrali 6kg a teď mám podprsenku C a je to v pohodě.Záda mi pomalu přestala bolet,což je perfektní.

Ale Tobě bych to neradila, počkej s rozhodnutím až po dítěti.Hojilo se mi to přesně 3měsíce, každý týden jsem jezdila do nemocnice na převazy, doma si dělala obklady. Levá bradavka mi stejně znekrotizovala, to se bohužel stává, ale já bez ní v pohodě můžu žít.

Tak se neukvapuj!!!

reagovat 21.7.2008 23:00 - Honza

A co když časy nebudou lepší po zmenšení? Co budeš dělat pak? Budeš nešťastná. Být tebou, do těla nezasahuji. Plavání budeš dělat na vrcholové úrovni třeba do třiceti, ale pěkná prsa můžeš mít třeba do 50 a více let.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 6.7.2014 20:50 - Kikuš

Přítel má rád a líbí se mu ploché holky. Do ničeho mě nenutí ale se svýma čtyřkama pro něj prostě nejsem touto částí těla moc atraktivní a uvažuju o zmenšení abych se mu víc líbila, co myslíte?

reagovat 6.7.2014 21:29 - :-))

Přítel má rád a líbí se...

A líbí se mu také holky bez mozku?? :-))))

reagovat 6.7.2014 22:50 - Fred

Přítel má rád a líbí se...

To jako vážně, že by sis pro rozmar nějakýho debila nechala uřezat kozy??? No ty vole!!!

reagovat 7.7.2014 00:02 - Ty si husa

Libí se mu plochý holky? Neni to náhodou úchylnej pedofil? Ty si necháš uříznout kozy, aby ses mu líbila a když se s tebou rozejde, tak ti na jeho vzpomínku zůstanou hnusný jizvy místy koz a přála bych si slyšet, jak to potom budeš vysvětlovat novýmu chlapovi. Ten až tě uvidí nahou, tak uteče, to ti garantuju.

reagovat 7.7.2014 00:04 - !!!

To by jsi se nechala zmrzačit k vůli jednomu blbcovi? To musíš být opravdu slepice!

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *