Makrobiotika

První příspěvky v diskuzi

reagovat 5.6.2002 10:22 - Eskarina

Makrobiotika

reagovat 23.6.2003 11:39 - Simona

Zeby sa nikto o makrobiotiku nezaujimal?Ja by som rada o tom popisala,viem,ze par rokov do predu boli super knihy o makr.Super recepty,kde by som mohla nejake informacie o nej dostat?

reagovat 24.6.2003 11:52 - coroner

O makrobiotiku se lidé zajímají. Zdánlivé "ticho po pěšině" je dáno spíše tím, že většina makrobiotiků je nad věcí. Nepotřebuje tedy vyhledávat nesmyslné názorové střety s lidmi, kteří vůbec nemají tušení, o čem je vlastně řeč.
Když si také někdo plete fanatizmus se zcela normálním dodržováním základních přírodních zákonů, těžko mu to budeme vymlouvat.
Je to zbytečně promarněná energie, kterou je lepší věnovat těm, jež systém pochopili, řídí se jím a potřebují pouze poradit při řešení nějakých složitějších energetických problémů.
Vědecký výzkum postupně stejně dochází ke stejným nebo velice podobným názorům na skladbu opravdu zdravé životosprávy, jakou předkládá makrobiotika. To, že vývojově za makrobiotikou zaostává několik desítek let, je čistě jeho problém, který je však naprosto pochopitelný. Vědci se pro nedostatek času většinou stravují naprosto katastrofickým způsobem. Těžko se pak mohou dobrat nějakého hlubšího (duchovního) poznání věcí, protože psychická rigidita toto neumožňuje. csk'

reagovat 24.6.2003 13:09 - coroner

Literatura, která se zabývá makrobiotikou stále vychází.
Zrovna nedávno vyšlo druhé doplněné vydání makrobiotické kuchařky od
Průchové "Jak jste klamáni - mnohem víc než jen makrobiotická
kuchařka". Od Průchové pochází i další titul "Jak svět klame ženy (i
muže)", který by měl být také ještě sehnatelný.
Pro ženy jsou tyto dvě knihy svým zaměřením úplně ideální.
Nutno ovšem upozornit, že makrobiotika je nejen jídlo, ale celkový životní styl, který vyžaduje stálost a mnoho dalších věcí, které se v dnešní době zrovna dvakrát "nenosí".
Pro ženy, které dietologii chápou pouze jako módní záležitost, kdy jeden měsíc jím dělenou stravu, druhý měsíc se stravuji podle krevních skupin, třetí měsíc se stanu vegetariánkou nebo jinou ...ánkou, čtvrtý měsíc jím podle Lenky Kořínkové, pátý měsíc se na všechny diety vykašlu a nacpu se vším, co je momentálně na dosah, tak těm makrobiotika určena není.
Ti totiž makrobiotice dělají jenom ostudu, když si pak stěžují, že jim ten "zázrak" za měsíc nepomohl...'

reagovat 24.6.2003 19:45 - Vanda

Četla jsem včera náhodou doslov, který napsal Marian Repka ke knize Duchovní cesta od Kushiho a Eska. Respektive se jedná o komentář, který má název Sedem dokonalých viet.
Tato kniha se týká duchovních praktik, jak jsou pojímány z makrobiotického hlediska. Repka patrně ani ve snu netušil, co to nějaká makrobiotika je. Na straně 103 (zhruba uprostřed)tak vytvořil snad nejlepší makrobiotický vtip všech dob.
Kushi píše: Strava je nejdůležitější věcí, i když mnoho duchovních učení o ní nehovoří.
Repka to komentuje: Na rozdiel od tohto tvrdenia mám skúsenosť, že strava je nepodstatná. Doležité je zdravie.
Řekněte, není to geniální?'

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 23.4.2010 14:17 - Alena

mohu je z vlastní zkušenosti potvrdit, že makrobiotika je léčba a životní styl. Záleží na tom, co člověk od života očekává, jestli si ho chce tvořit sám nebo chce být stále na někom(nebo něčem) závilý-na lékařích, lécích,na reklamě,na svých nejbližších atd. Já si chci svůj život tvořit sama a proto jsem se rozhodla pro makrobiotiku. Pro zdravý životní styl. Ale nikoho do toho nenutím, je to svobodná volba každého!!!

reagovat 12.1.2012 17:53 - Eva

Je v České republice nejlépe v Praze někdo,kdo dělá makrobiotické poradenství???Nemám rakovinu a vlastně ani moc nejím ty sračky typu uzeniny a tlusté maso,ale přesto se potýkám s mnoha problémy ve zdraví.Pokud víte o někom prosím napsat na tuto diskuzi kontakt.Děkuji.

reagovat 20.1.2012 13:47 - majka

Je v České republice...

vyhledej si makrobiotický rozcestník odkazu

reagovat 22.1.2012 06:53 - alvond

Hezký den všem.
Jen je škoda že makrobiotiku znám krátce.Nevím z jakého důvodu asi jsem nebyla dost zvědavá,(výmluva -nebyl čas)
Ale vím jistě,že toto je to pravé.
nebolí mne už žaludek,mam energii na rozdávání,dokonce v mozku se mi nějak rozsvítilo,zhubla jsem 15 kg které si držim od těla.To by bylo na dlouho.Ať si kdo chce co chce říká,musí si každý sám vyzkoušet aby poznal.-jak nezdravá je strava ,která nam takvelmi chutnala,ale ubližovala.Pevne zdraví a hodně slunce v srdci přeje alvond

reagovat 3.10.2017 10:33 - Karolína

Dobrý den, nevíte prosím, kde sehnat mořské řasy z Atlanského oceánu. Nechci z Pacifiku kvůli Fukušimě.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *