lupus erytematoides

První příspěvky v diskuzi

reagovat 11.1.2002 23:44 - Hanka

paní doktorko, mám na vás takovou netypickou otázku, mám třetím rokem systémový lupus erythematodes, je to hnusná nemoc, chtěla by mě omezovat, ale přesto si dělám co se mi zachce, když je to možné. Chtěla bych se nechat tetovat, zatím mi nikdo z doktorů nedokázal odpovědět na to, jestli můžu nebo nesmím. Říkali, že s tím nemají zkušenosti. Mohla byste mi poradit?

reagovat 13.1.2002 20:28 - Doktorka

Též s tím nemám zkušenost, ale jelikož jde o autoimunitní onemocnění, na jehož vzniku se mohou podílet i vlivy prostředí a které může postihovat různé tkáně v těle, myslím, že není vhodné organismus ještě zatěžovat tetováním kůže.

reagovat 19.1.2002 17:16 - Maruška

Hanko, dlouho se snažím zjistit něco o této nemoci. Je mi pouhým 19 let a mam stejnou diagnózu. Moc mě trapi, že o tom vím minimum. Nemáš nějaký typ, kde se o tom dozvědět více? Předem ti děkuji.

reagovat 26.1.2002 21:32 - Hanka

Ahoj,něco by se určitě našlo. Jestli chceš tak mi napiš na email-Hanicka2"post.cz a mužeme si své zkušenosti vzájemně vyměnit.Budu ráda když se ozveš.

reagovat 15.2.2002 11:30 - Renata

Je mi 34, Lupus mám asi 12 let, můžu se podělit o zkušenosti, napište.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 11.2.2018 16:59 - Je třeba řešit příčinu lupusu, ne důsledky.

Bez vyřešení skutečné příčiny lupusu nepřináší aplikace kortikoidů trvalé výsledky. Příčinou lupusu jsou určité potraviny v naší stravě, způsobující zánětlivé poškození střev a následné autoimunitní reakce těla. Ty se v případě lupusu projevují různými příznaky jako je únava, bolest kloubů, bolest na hrudi, červená vyrážka, pupínky, padání vlasů, světloplachost, zvýšená krvácivost, nedostatek dechu, krev v moči atd. Používám testy, které určí, jaké konkrétní potraviny Vám tyto reakce v těle vyvolávají. Poradím, jak si upravit stravu, abyste si lupus sami trvale odstranili, a kortikoidy už jste nepotřebovali. Kontakt 608 155 338.

reagovat 6.4.2018 01:41 - Renáta

Dobrý Den všem jen můžu říct že se s tím dá žít ,já s tím žiji už 18 let a furt funguju tak se tomu nesmíte podávat a nesmíte na to myslet taky mívám všechny příznaky ale pak se to spraví a je zase dobře tak jen toto jsem chtěla vám všem co jsme tak hle nemocní držím palce Renata

reagovat 5.5.2018 09:25 - JS

Dobrý den, mohu říci že na mě má nemoc mnohem horší vliv nežli na většinu, jak se zdá. Trpím už 8 rok a i tato informace kterou ted píši mi bere sílu tak strašně moc že nevím jestli to dopíši. Trpím strašlivou únavou a slabostí že nevydržím ani sedět na židli v přímené poloze. Jako bych měla obrovský těžký balvan někde v sobě. Nechápu jak někdo s touto chorobou může být takhle čilý jako většina z vás. Opravdu o nějakém podávání se tato nemoc vůbec není! Nemohu ani myslet, číst, sedět, chodit, všechny i ty každodenní věci jako je třeba sprchování mi bere tolik síly že mohu jenom posedávat v jisté pozici a polehávat. Přeji všem hodně sil.

reagovat 5.7.2018 09:58 - U doktorů trpíte zbytečně a lupus si můžete vyléčit sami.

Pokud chodíte k doktorům roky a máte lupus pořád, tak asi jejich léčba nefunguje. Oni dnes ani neléčí, jenom vydělávají na udržování nemoci a potlačování jejích příznaků. Příčiny nemocí neřeší, protože by Vás nedejbože mohli vyléčit a to by měli po penězích, které si na Vás pravidelně účtují. Nepečují tedy o Vás jako o pacienta s cílem Vás uzdravit, ale pečují o nemoc - diagnózu, aby jim co nejdéle vydržela a vynášela peníze ze zdravotního pojištění. Přitom se můžete vyléčit sami bez závislosti na nich jenom úpravou své výživy. Poradím na tel. 608 155 338.

reagovat 7.7.2018 10:00 - Martina

Moje doktorka má podezření, že mám SLE, popř. revmatoidní artritidu. Poslala mě na revmatologii, volný termín mají až v září. Pročítám si informace o obou nemocech a řekla bych, že SLE na mé dlouhodobé potíže sedí, nikdy jsem však neměla motýlkovitou vyrážku v obličeji, trpím jen alergií na slunce. Je u SLE motýlková vyrážka vždy přítomna?

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *