Lumbální punkce

První příspěvky v diskuzi

reagovat 17.11.2001 14:14 - Danda

Na toto vyšetření při kterém se odebírá mozkomíšní mok z míchy jsem slyšela různé názory a i varování, že mi to může vyvolat ještě větší zdravotní problémy a dokonce je nějaké procento ochrnutí při špatném píchnutí. Ví-li někdo něco o tom nebo má-li někdo s tímto vyšetřením zkušenosti, prosím napište.

reagovat 17.11.2001 18:04 - sadraj

Hodně zálezí na tom kdo to provádí a jak to provádí a jaké s tím má zkušenosti, Taky dost záleží na tom jak kdo snáší bolest není to moc bolestivé spíš nepříjemné , jako pocit většího tlaku na páteř a potom křupnutí. U mne se to podařilo odebrat až na 5 pokus. Jinak potom bezpodmínečně nezvedat hlavu jinak se dá i chodit 10 minut po odběru.

reagovat 3.1.2002 13:38 - Marcela

Z mé zkušenosti není lumbální punkce nijak bolestivá. Větší problém bylo strávit vleže 24 hodin bez možnosti vstát a jít např. na toaletu...

reagovat 8.2.2002 12:46 - anežka

Mne dělali lumbální punkci v mých osmnácti v roce 1989, čili v ještě totalitní společnosti. Stalo se to v listopadu v Tišnově.Bylo to příšerné!!! Přivezli mě do nemocnice se zápalem plic a velkou horečkou, hodili mě do postele a aniž bych jim podepsala revers (toto vyšetření se MUSÍ provádět se souhlasem pacienta), přišla jedna stará doktorka, mladá medička a tlustá sestra, taková esesačka, zkroutily mne a bez vysvětlení si to na mě medička vyzkoušela. Natřikrát,protože se ani to toho správného místa v páteři netrefila.Když jsem, vyšokovaná mladá holka, začala brečet, že to bolí a ať mně nechají být, vrazila mi esesačka facku a řekla "drž hubu, krávo". Milí čtenáři, co můj výlev sledujete: dnes bych si to určitě nenechala líbit a skončilo by to u soudu, ale tehdy jsem byla mladičká a úplně bezmocná. Pak jsem tam v pláči zůstala ležet. Byl to jeden z nejděsivějších zážitků mého života. To, že jsem pak musela ležet a hodně pít, aby se mozkomíšní mok zase doplnil, už se dalo snést. Horší však bylo, že mně na tři měsíce téměř ochrnuly nohy. Po třech měsících mi pomohl zákrok léčitele Paseky a já mohla, byť s bolestmi zase chodit. Tehdy jsem začala dělat jógu a léčit se bylinkami, u kterých jsem zůstala dodnes.Chodím a běhám bez problémů.Místa vpichů při změnách počasí někdy pobolívají. Ne, že bych si myslela, že všichni lékaři jsou špatní(např.zubařku mám výbornou), ale stejně se s nimi moc nebratříčkuji a raději se s úspěchem samoléčím - to už jen tak na okraj.
K mému názoru na lumbální punkci: vzhledem k tomu, že je to pouze zjišťovací vyšetření, tedy žádná součást léčby, už bych si nic podobného nikdy nenechala dělat. Myslím, že je spousta jiných a modernějších, méně invazivních metod, které mohou přinést přibližně tu samou diagnózu. A ještě dodám to, že když jsem tuto příhodu vyprávěla své obvodní lékařce, i ona říkala, že by si lumbální punkci nikdy dělat nenechala.

Hezký den.

Anežka.


reagovat 11.6.2002 22:09 - Diwi

Ja jsem si to prozil na Bulovce.Vzhledem k tomu jak me strasili ostatni pacienti, kteri uz meli zakrok za sebou, tak me to vubec nebolelo.Povedlo se napoprve a byl jsem prekvapen, kdyz rekli ze uz to je.Trefit se napoprve je zaklad a asi jsem mel stesti.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 30.3.2017 14:47 - Ivana

Podstoupila jsem lumbálku před dvěma dny. Horší boolest jsem snad nezažila.Lékařka mi asi napíchla nerv nebot to co mi dělala noha jsem ještě nezažila.měla jsem pocit,že mi tam pustily aspon 500voltů. Šílená bolest.Známý co to podstoupily měli šok z mého vyprávění.Pomalu ani nevěděli,,že jim lékař něco dělá. Asi vážně záleží na lékaři jak to umí a jakou má zkušenost. Můžu říct už nikdy.

reagovat 20.4.2017 19:41 - Eva

Gfz

reagovat 20.4.2017 19:45 - Eva

Ahoj jsem 7 hodin po LP, nikdy jsem nic horšího nezazila, hrozně to bolelo ,hučelo mi v hlavě, sumelo v uších, lil ze me pot ... Malém jsem omdlela ... Bylo to nejhorších 5 minut v mém životě, nyní už dlouho lezim , ale stejně to porad bolí, 3 h. jsem ležela bez hnutí, pak už jsem mohla i na bok. Nejhorší na tom je bolest hlavy i pres to ze dodrzuji vše jak mam. Každopádně kdo na to půjde, tak hodně štěstí preji .

reagovat 20.4.2017 21:25 - Helena

Ahoj jsem 7 hodin po LP,...

je to fakt zvláštní, jak to každý snáší jinak. Mne samotný odběr vůbec nebolel, to obyčejná injekce je horší. Pak jsem musela hodinu ležet a pít minerálku, hlava mě nezabolela ani na chvilinku, pak jsem normálně odešla a naprosto žádné potíže neměla. Ani jsem si nepřiplácela za nějakou tu atraumatickou speciální jehlu (i když myslím, že ji použili). Přeju všem, ať jim zákrok taky proběhne takto bez problémů.

reagovat 27.4.2017 08:51 - milan

No já jdu zítra. Tak uvidím.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *