Ložisko na játrech

První příspěvky v diskuzi

reagovat 31.1.2007 18:46 - Hanka

Prosím o radu. Při ultrazvuku mi bylo zjištěno ložisko na játrech o průměru 4,5 cm.Pan doktor mi doporučil CT vyšetření pro upřesnění, o jaké ložisko jde.Bohužel po všemožné snaze mi zde u nás ve městě odmítli Ct udělat, protože jsem astmatička a alergička a tzv. si mě nechtějí vzít na triko, bojí se, že bych mohla mít reakci na kontrastní látku.Poslali mě znova na ultrazvuk s odstupem 3 měsíce, aby viděli, zda se to zvětšuje.Mám nervy, že ani nespím a to čekání mě zabije, takže jako budu čekat, až mi tam vyroste útvar jako hrom.Hlavně mi vrtá hlavou, co by to mohlo být, já už vidím tu nejhorší variantu. A dále by mě zajímalo, jak se vyšetřují tisíce alergiků? Prostě mě tady u nás odbyli, nevěřím, že mi nemohou to CT udělat, prý i na MR se kontrastní látka používá, tak jsem na mrtvém bodě a nikdo to se mnou nechce minimálně po dobu těch 3 měsíců řešit.Jak mám postupovat? Máte někdo podobnou zkušenost? Díky za každou odpověď.

reagovat 2.2.2007 20:13 -

Hanko, jen pro uklidnění. Primární nádory na játrech jsou vzácné. Častěji se zde vyskytují tzv. hemangiomy. Nelekej se toho slova, jsou to cévní klubka, která nemají vztah k ničemu vážnému.Dále cysty, tuk(steatóza), absces. Některé léze mají individuální obraz na UZ, jiná jsou si podobná a dělá se CT.A právě u hemangiomů je potřeba CT vyš. Toť obecně. Já, pokud by bylo doporučeno CT vyš a to u tebe je, bych navštívil prakt. l. a domluvil se s ním o vyš. v jiné nemocnici. U alergiků se CT dělá, předtím se jim podají protialergické léky. Takže hlavu vzhůru:-) Lékař

reagovat 2.2.2007 21:13 - aloe"aloe-gel.cz

Hanko,

přikláním se k té radě, která zde je uvedená. Pokud bys chtěla kontakt na dobrého internistu, s kterým to můžeš osobně projednat, tak se ozvi. Honza

Manuka Doctor

reagovat 2.2.2007 22:18 - Hanka

Mnohokrát vám děkuji alespoň za částečné uklidnění.Na nálezu mám napsáno že se jedná spíše o hypoechogenní ložisko, což jsem nikde ve slovníku nenašla, proto upřesnění dop.CT.Bohužel jsem byla i u prakt.lékařky, zda by mě někam odeslala a nechala bych si to CT udělat v jiném městě, ale ona mi řekla,že na to má pravomoc jen internistka.A internistka mi řekla, že to budeme řešit dále až po tom dalším ultrazvuku..Jen jsem se ještě chtěla zeptat, pokud by se jednalo "jen" o ty hemangiomy,zda je nutná operace, či se to jen dále sleduje? A co znamená to slovo hypoechogenní? Mnohokrát díky za případnou odpověď.

reagovat 2.2.2007 23:09 -

Hanko, hemangiomy se sledují. Hypoechogenní ložiska jsou taková, která se zobrazují tmavější barvou než okolní tkáň. Má to diagnostický význam, ale do určité míry, proto je nutné udělat CT, tedy v tvém případě. Tyto rady jsou pouze orientační, diagnóza se stanovuje nejen pomocí radiologie, ale i ostatních vyšetření, důležitá je anamnéza atd. Pokud to nejde jinou cestou, kontaktoval bych Honzu z předešlé zprávy. Budu ti držet palce a pokud budeš mít další dotaz, klidně napiš. L

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 21.2.2011 14:42 - Miloši

píše se na...

To máte fuk,hlavně že každý ví o čem je tady řeč.

reagovat 31.3.2012 00:13 - lu

Chtela bych se zeptat pred pul rokem mi zjistili celiakii,zvetsena jatra a loziska na jatrech ale nemam zadne priznaky celiakie ani nevolnosti co se toho tyce,ted jsem byla na sonu bricha a loziska se zvetsuji co to znamena?Jdu opet na gastroskopii,CT a ted i mamograf nevim co s tim ma mamograf co spolecneho?Nejde mi do hlavy ze me nic neni pritom by mi melo byt diky za odpoved

reagovat 24.9.2012 17:12 - Mirka

Chtela jsem se zeptat.Mám hemangiom na játrech 40x30mm-20mm.Je to půl roku co na to přišli.Už před tím jsem měla problémi nemohla jsem chodit na záchod,bolelo mě podžebrama nejvíc na pravé straně ale ta bolest není furt a jsem unavená a oslabená.Muže to stím souviset.

reagovat 11.11.2012 19:41 - Jana

Jo a ještě vzkaz pro...

Předem musím říct, že jsem velký "strašpytel",jak se říká. Prošla jsem si také všechna tato vyšetření.Všichni mi říkají,ať nečtu nic na internetu, co se týče nemocí.Ale musím říct, že mi tyto diskuze dost pomohly. MR - doporučuji také ihned po lehnutí okamžitě zavřít oči a neotvírat až do konce.
Biopsie-nechala jsem si ještě připíchnout injekci. A pouze na diskusi jsem si přečetla, že mně bude bolet pravá paže.Nikdo mně na to neupozornil.Jinak bych zpanykařila.

reagovat 3.4.2013 12:12 - MARCELA

U lékaře mi řekli,že mám 4 roky 2cm na játrech ložisko stejné velikosti a když jsem se zeptala co to pro mě znamená?- odpověděl lékař,že kdyby se to začalo zvětšovat,tak by to byl nádor.Mám se nějak znepokojovat a co mám dělat,aby se nezvětšoval?

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *

reklama
reklama

Ostatní články k tématu


Posílání novinek

Nechte si posílat novinky o dění na našem serveru.

SOLGAR
   
Kde jste: Hlavní stránka > Diskuze > Nemoci > Ložisko na játrech

registrace | přihlásit se