Ložisko na játrech

První příspěvky v diskuzi

reagovat 31.1.2007 18:46 - Hanka

Prosím o radu. Při ultrazvuku mi bylo zjištěno ložisko na játrech o průměru 4,5 cm.Pan doktor mi doporučil CT vyšetření pro upřesnění, o jaké ložisko jde.Bohužel po všemožné snaze mi zde u nás ve městě odmítli Ct udělat, protože jsem astmatička a alergička a tzv. si mě nechtějí vzít na triko, bojí se, že bych mohla mít reakci na kontrastní látku.Poslali mě znova na ultrazvuk s odstupem 3 měsíce, aby viděli, zda se to zvětšuje.Mám nervy, že ani nespím a to čekání mě zabije, takže jako budu čekat, až mi tam vyroste útvar jako hrom.Hlavně mi vrtá hlavou, co by to mohlo být, já už vidím tu nejhorší variantu. A dále by mě zajímalo, jak se vyšetřují tisíce alergiků? Prostě mě tady u nás odbyli, nevěřím, že mi nemohou to CT udělat, prý i na MR se kontrastní látka používá, tak jsem na mrtvém bodě a nikdo to se mnou nechce minimálně po dobu těch 3 měsíců řešit.Jak mám postupovat? Máte někdo podobnou zkušenost? Díky za každou odpověď.

reagovat 2.2.2007 20:13 -

Hanko, jen pro uklidnění. Primární nádory na játrech jsou vzácné. Častěji se zde vyskytují tzv. hemangiomy. Nelekej se toho slova, jsou to cévní klubka, která nemají vztah k ničemu vážnému.Dále cysty, tuk(steatóza), absces. Některé léze mají individuální obraz na UZ, jiná jsou si podobná a dělá se CT.A právě u hemangiomů je potřeba CT vyš. Toť obecně. Já, pokud by bylo doporučeno CT vyš a to u tebe je, bych navštívil prakt. l. a domluvil se s ním o vyš. v jiné nemocnici. U alergiků se CT dělá, předtím se jim podají protialergické léky. Takže hlavu vzhůru:-) Lékař

reagovat 2.2.2007 21:13 - aloe"aloe-gel.cz

Hanko,

přikláním se k té radě, která zde je uvedená. Pokud bys chtěla kontakt na dobrého internistu, s kterým to můžeš osobně projednat, tak se ozvi. Honza

reagovat 2.2.2007 22:18 - Hanka

Mnohokrát vám děkuji alespoň za částečné uklidnění.Na nálezu mám napsáno že se jedná spíše o hypoechogenní ložisko, což jsem nikde ve slovníku nenašla, proto upřesnění dop.CT.Bohužel jsem byla i u prakt.lékařky, zda by mě někam odeslala a nechala bych si to CT udělat v jiném městě, ale ona mi řekla,že na to má pravomoc jen internistka.A internistka mi řekla, že to budeme řešit dále až po tom dalším ultrazvuku..Jen jsem se ještě chtěla zeptat, pokud by se jednalo "jen" o ty hemangiomy,zda je nutná operace, či se to jen dále sleduje? A co znamená to slovo hypoechogenní? Mnohokrát díky za případnou odpověď.

reagovat 2.2.2007 23:09 -

Hanko, hemangiomy se sledují. Hypoechogenní ložiska jsou taková, která se zobrazují tmavější barvou než okolní tkáň. Má to diagnostický význam, ale do určité míry, proto je nutné udělat CT, tedy v tvém případě. Tyto rady jsou pouze orientační, diagnóza se stanovuje nejen pomocí radiologie, ale i ostatních vyšetření, důležitá je anamnéza atd. Pokud to nejde jinou cestou, kontaktoval bych Honzu z předešlé zprávy. Budu ti držet palce a pokud budeš mít další dotaz, klidně napiš. L

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 17.8.2015 21:50 - Tereza

Prosím o radu. Při...

Milá Hanko teď si to samé prožívám já to sami co teď ty. Ale ja mám jen 2,5cm ložisko na játře. Jsem tak též astmatik i alergik a podstoupila jsem PET vyšetření v Praze a i MR vše proběhlo v pořádku. Buď budu mí ozářky a to ložisko se vypáli a nebo operace ale až do Plzně jinde játra neoperuji.

reagovat 25.1.2016 18:09 - anna

Milá Hanko teď si to samé...

dobry den reaguji na vaše články jsem silná alergička astmatička a na ..CT ..chodím vždy si musím vzít dithiaden a kontrastní látku jsem apsolvovala jen sem tam musela byt o pul ..hod déle kvuli reakci..také chodím na ult.jater mám tam cisty a tuky na játrech a oni konstatuji že to máplno lidí a nic stím nedělaj dokavat se tam něco nezačne bujit..taky s toho nejsem moudrá mám s toho obavu ponevač jsem po rakovině prs..tak mě vše vystraší..držím všem palce z.

reagovat 3.6.2016 22:22 - Blanka

Dobrý den, dneska mi taky našli na játrech ložisko ve velikosti 19-22mm , me příznaky taky začali zácpou, bolesti pod žebrem na pravém boku. Paní doktorka doporučila Ct a pan doktor girurg říkal, že by byla lepší magnetycka rezonance ale uklidňoval mě, že to není nutný jen kdybych se chtěla ujistit, že je vse ok tak by mě na ni poslal. Přeji všem brzké uzdravení :)

reagovat 23.7.2016 09:23 - hana3

taky se pripojim se svou zkusenosti,nalez hypoechogenni utvar promitajici se do oblasti ledvin 4cm,ale neni mozno urcit,jeden lekar vyloucil ledviny, druhy nevi,pry muze byt i jatra. K cemu takova vys.jsou kdyz se to neda urcit. A co s tim dal delat,rentgenu uz u me bylo dost tak nechci jit na dalsi

reagovat 27.11.2017 22:31 - Naďa Molnárová

Dobrý den mám na játrech a na ledvině cysty, musím držet nějakou dietu, může to být následek toho , že stále říhám Naďa.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *