Loupající se kůže na chodidlech

První příspěvky v diskuzi

reagovat 11.3.2008 18:43 - Bára

Nevíte náhodou někdo jaká je příčina loupající se kůže na chodidlech? Netrápí mě ani tak suchá nebo tvrdá kůže, ale opravdu hlavně to, že má tendenci se loupat, hlavně na ploskách pod prsty. Chodidla důkladně promazávám, ale takové malé jakoby puchýřky se tvoří stále...Někde jsem slyšela, že to může být nedostatek nějakých vitaminů, ale při mém zdravém životním stylu a pravidelné konzumaci zeleniny to celkem vylučuji...A co třeba pravidelná návštěva bazénu? Pořád chodím po mokrých kachličkách...Nevím. Zkuste poradit. Díky.'

reagovat 12.3.2008 15:39 - Eli

Baro, mam stejny problem a do bazenu vubec nechodim. Ten nedostatek vitaminu je zajimavy postreh, taky se snazim jist zdrave, tak doufam, ze to neni "zdravou" stravou :-)))

reagovat 12.3.2008 20:46 - jana

Ahoj, také se mi loupou chodidla čas od času od dětství.nedostatek vitaminů vylučuji, mám jich dost. lékařka mým rodičům řekla, že se to stává, že to nic není..pomáhá mi chůze po písku a ten je nejčastěji u moře, takže mám dobrý důvod tam jezdit:-)))..ale vážně, stav se mi tím hodně zlepšil, nyní pozoruji tak 1-2x do roka,že se začne loupat.Taky hodně mažu, vyhovuje mi zjemňující krém myslém od Avonu, večer namažu a je klid.

Jo a co se týče bazénu, bosa ani náhodou, nosím žabky nebo pantofle...ble, hnízdiště plísní, bradavic a dalších sajrajtů:-)'

reagovat 13.3.2008 14:20 - Jana

Neměli jste jako děti atopický ekzém? Dospělá forma ekzému totiž probíhá jko olupování chodidel a dlaní, hlavně v chladnějších měsících. Mám to taky.'

reagovat 13.3.2008 14:36 - Jitka

Loupání kůže na nohou může být plíseň má dcera na to trpí jeto infekční onemocnění a musí se to léčit chce to bavlněné ponožky ,koupel nohou a utírání jich do sucha a potom krém Imazol nebo Batrafen'

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 18.7.2016 20:59 - Zuzana

chytí se to bud v bazenu,...

Hnědé nohy z hypermanganu máte proto, že děláte silný roztok - což není zrovna to pravé ořechové, vzhledem k tomu, že hypermangan je žíravina. Hypermangan se dává pár zrníček (na litr vody stačí jedno zrníčko) na kýbl/lavor/vana.

reagovat 18.7.2016 21:37 - Hnědé nohy

Hnědé nohy z hypermanganu...

jsou sice většinou ze silného roztoku, ale stejne tak i když voda bude jen mírně ružovo-fialová, pokud v ní necháte nohy v řádu 10-15m zhědnou také. Ani v silněji koncentrovaném roztoku (bavím se o kávové lžičce na 5-7L lavor nějaké poleptání nehrozí.Není třeba se obávat.Osobně jsem hypermangan vyzkoušel spíše ze zvědavosti jako pokus sám na sobě. Jinak to trvá dlouho to máchání a čekání na oschnutí. Mastí si zase mohu zanést mykozu na ruce a odsud na jinou část těla. Nedávno,když jsem mykozu opětovně od otce nebo přítelkyně,která chodí naboso do sauny a má jí chytil, jsem vydesinfikoval obuv dle návodu výše a po usušení nohou po omytí jsem je nastříkal tím Demycanem a výsledek byl dobrý.Po týdnu (samosebou opětovně jak začala plíseň ustupovat) jsem znovu vydesinfikoval veškerou obuv (to už nebylo na chodidlech po mykoze ani stopy) a další týden pokračoval v aplikaci spreje. A je po plísni.

reagovat 20.7.2016 12:40 - Simca

Loupe se mi kůže na chodidlech hlavne pod prsty. Už nevím jak to řešit.:-)

reagovat 20.7.2016 13:03 - Tak jak bylo

Loupe se mi kůže na...

výše detailně popsáno. trpělivě, je třeba vydržet. klidně i měsíc. navíc nechodit na plovárně, saunách, sprchách ve fitku apod. naboso.

reagovat 30.9.2016 16:11 - Blanka

Dobrý den.
Dceři se taky loupou nohy nebo spíše chodidla. Ale jsou to spíše velké kusy kůže.
Jak kdyby ji odumřela a zatvrdla, takže když ji sloupne má pod ní už novou. V těch místech má právě i tvrdší kůži,když ji po tom přejedete než ji sloupnete.
Není to jako když se loupe kůže po spálení od sluníčka.
Minulý rok to měla v létě ,ale letos se ji to udělalo až teď.
Děkuji za radu.
Blanka

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *