Lidi ;proc si na vse stale stezujete?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 20.10.2006 21:08 - ayla

V posledni dobe si vsimam,ze hodne lidi na vse nadava.Na politiku,vyplaty a cely system.Prijde mi,ze prumernemu Cechovi se dari dobre.Ma auto,byt,ma na jidlo,zdravotni pojistovna hradi osetreni atd..Myslim si,ze by neskodilo vice soudnosti a vdeku za to co mame za moznosti.Navic si uvedomit,ze jine staty ziji v daleko horsich podminkach.Co chcete vsichni jeste vic?Nebot dovolena,auto,penize na jidlo jsou vlastne luxusem,ktery na tomto svete bohuzel nema kazdy

reagovat 22.10.2006 22:45 - Rob

To že nadávají na politiku bych jim nevyčítal, pač je to opravdu svinstvo. Pokud se jedná o rodinu a nemají dohromady 30 000 měsíčně, tak se jim taky nedivím, že nadávají. Ale máš pravdu, že některým z nás by krátkodobý pobyt v některé africké nebo jiné chudé zemi rozhodně prospěl.

Mám také ve svém okolí některé takové a jsem velmi nepopulární, protože pokud začnou remcat, tak jim nabídnu prohlídku ústavu pro postižené děti a jako prémii k tomu jednu noční šichtu v naší místní pekárně. :-)

reagovat 22.10.2006 23:50 - Vila

Protoze kazdej chce jen vic a vic,stejne jim to je k hovnu.Doma se pak topi ve vecech co jim jsou k nicemu.Jen se chtej vsichni ukazat ze na to maj!

reagovat 23.10.2006 00:09 - Jarda

Myslim, ze je to v nasi narodni povaze. Zeptam se svych americkych kamosu, jak se jim vede a reknou "great!", zeptas se Cecha a slysis "aaale, stoji to za hovno!", i kdyby mel v koupelne kohoutky ze zlata :)

reagovat 23.10.2006 00:11 - xxcd

A proč Ti, co tak nadávají nejdou do politiky, dělat na úřad atd. !??? Protože jen nadávat je jednoduché ... To, jak se každý osobně z nás má je dáno úsilím, které je schopný každý vynaložit ...

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 7.3.2009 15:30 - Marek

Emmo,

No nevim, sice lidi postizenym nekdy pomahaj, ale mnohdy toho organisace zneuzivaj a lidi sou pak znechuceni, kdyz se dozvedi, ze penize, co dali na pomoc postizenym sli na uplne ji ne ucely.

A co se tyce Boha, no je to diskuse na dlouho, ale to co se deje, to by snad PanBuh nedovolil!

reagovat 7.3.2009 19:58 - emma

To už s tím až tak nesouvisí,prvořadé je,že ta pomoc je a že ti lidé jsou ochotni pomoci.To kde skončí jejich peníze oni neovlivní.Ale drtivá většina organizací dopraví peníze tam kam patří.

reagovat 23.3.2009 07:18 - Marek

Ne vem si to, udelas kampan na treba deti v Barme, jak sou chudi, vetsina lidi v dobre mire pomoci da nejake finance a ty je treba jen pulku posles tam a zbytek jde do tve kapsy.

To je treba i se zamestanvanim, proste oni dostavaj dotace od statu, ale davaj cca 35000 a to je fakt svinstvo!

reagovat 23.3.2009 23:03 - Milan

Ahoj Pavlo,

díky Tvé vnímavosti a citlivosti rozeznáváš velice dobře celespolečenskou problematiku.

Aby člověk mohl skutečně něco správně vidět,chápat a posuzovat,nesmí být závislý na lidech,knihách,názorech či organizacích.

Inteligence,vnímavost a citlivost se nerodí z přijímání názorů ostatních,je rozvíjena prožíváním dané skutečnosti.

Tato skutečnost,jsou poměry a podmínky ve kterých všichni vzájemně žijeme. Jde o nikdy nekončící boj o přežití za každou cenu,je to skutečně nechutné. Mezi lidmi není žádné porozumění ani opravdové přátelství založené na vzájemném respektování práv a svobod,o slušnosti ani nemluvě.

Všichni hledí pouze na vlastní prospěch,buď svědský nebo náboženský,bez ohledů na ostatní.

Kolik zvrácených postojů,názorů,představ vyprovokovalo vzájemnou nesnášenlivost,

kriminální činnost,národní a náboženské

války produkující nesmírné ničení,lidská jatka,bídu,zoufalství a nekonečné utrpení.

Každý mazaný darebák zneužíval a zneužívá lidi ve jménu Boha,vlasti,svobody,bratrství jednoty,míru či jiné ideologie.

Bůh je samozřejmě nejvyšší dobro,láska,soucit

a inteligence,i když máš Pavlo na to jiný názor.

Bůh není tou zrůdou, jak to z něj udělali lidé,není žárlivý,pomstychtivý,rozdělující a už vůbec né submisivní.

Ona inteligence předkládá dobré rady k smysluplnějšímu a šťastnějšímu způsobu života,tak abychom se vzájemně neničili v nesmyslných sporech a válkách - to opravdu není smysl života.

Inteligence poukazuje na postoje,které nás rozdělují a ničí. Láska odstraňuje tyto protichůdné názory, i když mnoho lidí na nich lpí z existenčních nebo psychologických důvodů.

Ty si Pavlo myslíš,že spravedlnost zřejmě neexistuje,když se tady zjevně děje tolik bezpráví. Každý má zdánlivou svobodu ve svém počínání,ale následkům se nikdo nemůže vyhnout,neboť každá strana má dvě mince - dnes lžu,kradu,zneužívám,zabíjím,ale až podmínky dozrají, vše mi bude vráceno stejnou měrou,abych na vlastní kůži zažil,jaké to je.

Však na večnosti je na to času dost, a nepomůže žádné přijetí a vyznávání víry ze strachu či mazanosti před trestem - každému podle jeho zásluh,prožíváním. Tam kam jde slušný člověk,nemůže jít neslušný,nizký a zvrácený.

Ten kdo se bojí Boha hledá svůj vlastní prospěch a odměnu,ale ten kdo je přirozeně laskavý a ohleduplný s upřímnou snahou pomoci, tam kde je to zapotřebí pro radost či štěstí druhých,nemusí mít žádnou víru ani strach. Je mu jedno, zda Bůh je či není, nekoná to pro odměnu či zásluhy,ale pro potřebu samotnou.

V takovém způsobu života je dost místa i pro radost a přátelství,ale né pro traumata.

Netrap se tím co nemůžeš změnit,udělej to co je v tvých možnostech,někteří lidé se stejně nezmění,no,a tobě by tím nezbyl čas na to hezčí,co nám život nabízí.

Měj se zatím hezky.

reagovat 3.8.2012 12:47 - Ivan

Ahoj Pavlo,

díky Tvé...

Milane, je dobré vědět, že ten soused od vedle je hodný pán, ale pěstovat s ním přátelství je lepší. Pak už nemá smysl otázka, zda ten soused existuje či ne a zda je třeba se ho bát, kdyby byl.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *