Líbí se vám současná hudba?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 13.9.2005 23:22 - Pavel Obalil

Ahoj. Zajímal by mě váš názor na dnešní hudbu, na to, co na nás dnes a denně chrlí naše rozhlasové stanice.
Podle mě dnes vůbec nejde o umění, rádio je jen stroj na peníze. Písničky se nehrají a nezpívají, ale vyrábí na počítačích jako běžné spotřební zboží. Dnes někdo vymyslí nějakou neskutečnou slátaninu, žádný text, jen pár slov pořád kolem dokola. Hudba taky žádná, jen hluky z počítače. Pak podmázne šéfy rádií. To je jako vstupní investice, kapitál, který má přinést obrovský zisk. Pak ta rádia začnou hrát ten jeho nesmysl několikrát denně kolem dokola. Do zblbnutí. Ano, já jsem nejlepší, na mě nikdo nemá, kupte si mě, kupte si moje CD! Mnoho takových se najde. Pak nákupu litují-zbytek toho, co na CD najdou, je ještě mnohem horší než ten jeden "hit" z rádia. Rádoby umělec si tak pořádně namastí kapsu, zmizí ze scény a za rok už po něm ani pes neštěkne.
Jiní na to jdou ještě jednodušeji. Prostě ukradnou nějaký hit 70.-80.let a předělají ho "k obrazu svému". Zpívá to někdo jiný, zpravidla mnohem hůře, přidají se k tomu ty hluky z počítače. Pak to vydávají za své, za svou písničku. Následuje to samé. Podplacení rádií, vysílání kolem dokola do zblbnutí, nákupy CD, autor zbohatne a za rok už ho nikdo nezná.
Zlaté naše RÁDIO ŠUMAVA, které hraje tyto hity v originále! Žádné techno, žádné pazvuky z počítačů. Čistá muzika. Nebo bývalý rozhlas po drátě. Existuje na VKV pár stanic, které si udržují svou kvalitu a k vysílání techno hudby se nesnižují.
Jinak je to děs a hrůza. Jako jsme loni pořád kolem dokola všude poslouchali ten příšerný nesmysl, kde se říkala jen dvě slova kolem dokola, ozývá se dnes ze stejných stanic několikrát denně "tike-tike". Tohle mi hrát doma, tak to rádio rozdupu. Za rok nikdo nebude vědět co to bylo a ta draze nakoupená CD budou v popelnici. Jen autor tohoto "hudebního skvostu" bude dávno za vodou......
Když jsem jednou mluvil s Pawlowskou, ptal jsem se na její názor na současnou hudbu. Ona mi řekla asi tohle: "Jo, ty moje hity, ty se hrajou dodnes a budou se hrát, ale po těch dnešních za rok ani pes neštěkne." A měla úplnou pravdu.
Jsem už znechucený touto situací, tímto stavem dnešní hudby, dnešního rádia. Při dalším a dalším opakování "tike tike", které hraje v každém krámu, na každém koupališti, se mi už začíná dělat mdlo. Začínám znovu dostávat chuť dát do kupy můj elektronkový vysílač, který mi leží ve sklepě, vylézt na panelák, postavit anténu a začít vysílat znovu pirátsky. Pirátské rádio, které jsem zabalil před pár lety. Třeba hrát lidem i na přání, cokoliv, jen ne tu příšernou technohudbu pro narkomany, kterou normální člověk prostě nestráví! Je to výraz jistého rebelství, protestu proti stavu mnohých našich soukromých rádií, jejichž majitelé se ve vidině tučného zisku neštítí vysílat takový póvl!!

reagovat 14.9.2005 10:07 - hajaja

Člověče nešťastná, čím vším ty nejsi znechucen! Muzika, mobily... Co to bude příště? Dej se k amenitům a budeš mít klid :o)

reagovat 14.9.2005 12:05 - rybka

Moja rec. Hromadne sa uchylujem k hudbe z minulych desatroci. Vtedy bolo co pocuvat, hlavne 60. a 70. roky.

reagovat 14.9.2005 12:16 - keksička

Já si také myslím, že dneska ta hudba není nic moc. Dlouho jsem hledala směr, který by se mi líbil, ale asi mám nejradši 60. léta (jak česká, tak zahraniční a tak trošku jsem se momentálně zasekla u starého dobrého folku.

reagovat 14.9.2005 12:42 - mirka

Tak to mně se současná hudba líbí. Což je řečeno hodně široce - současná hudba, to jsou desítky žánrů a druhů... já osobně nesnáším rock (výjimky se najdou), metal, nemusím techno... a líbí se mi popové písničky. K tomu ovšem poslouchám i klasiku, v českých hitech minulých desetiletí se taky najde něco, co se mi líbí... Takže tak :-) Mmch. to "tike tike" neznám, co to je za písničku a od koho? ;-DDDDD

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 22.9.2012 06:40 - kaiserwalder

Jsem odkojený velkokapelovým swingem, takovou muziku také preferuju. Není nad pěkně zahrané boogie. Obecně nemám moc rád zpívané, radši orchestrálky. Musím ale přiznat, že i dneska, sice zřídka, jsou skladby, které si rád poslechnu.

reagovat 3.11.2012 16:27 - PunkOiMet

Tak to mně se současná...

Já nevim jak vy já zas nesnášim Biebra a současný komerční sračky. Nejlepší je bigbít.

reagovat 23.12.2012 13:04 - Alfons

To co je dnes je HUDBA?

reagovat 27.12.2014 18:48 - O Vánocích nesmí chybět

Jakub Jan Ryba - Česká mše vánoční - Hej Mistře. To je prostě skvost.

reagovat 28.12.2014 20:13 - Tom

Já nevim jak vy já zas...

Sohlasim. Nechápu, jak někdo může poslouchat Biebra a podobný sračky. Taky mám rád Rock&Roll, Metal a BygBeat,ale spíš ty starší skladby. Ale i dnes se občas najde ňáká dobrá skladba. A pak se mi líbí ještě Daniel Landa. Od Orlíku až do teť. A z našich současných Mandrage a Xyndl X. Z Těch cizích Cascada, Pink a Lady Gaga.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *