26 let a první šedivé vlasy

První příspěvky v diskuzi

reagovat 1.9.2003 13:40 - Blanka

Jsem 26letá holka, mám tmavé vlasy a nedávno jsem objevila ve vlasech několik bílých vlasů, což mě hodně vyděsilo. Rodiče začali šedivět až po padesátce, takže si nemyslím, že to je dědičný, co se týče věku, tam snad ještě není co řešit. Nevíte náhodou někdo, jestli to nemůže být způsobené nedostatkem nějakých vitamínů, minerálům, psychickým stavem? Díky moc za vše příspěvky!

reagovat 1.9.2003 13:46 - Bětka

Ahoj,
chybí Ti asi vápník, proto ty šedivé vlasy. A jiné problémy nemáš? Nepiješ třeba hodně kávu a bublinkaté nápoje? Ty totiž z těla vápník odplavují. Chybějící vápník se nesnaž ale doplnit šumivými tabletami vápníku - to Ti naopak ještě ublíží a ten vápník z těch šumivých tablet stejně do těla nedostaneš. Bětka.

reagovat 1.9.2003 14:24 - Sára

Buď v klidu, nejsi sama, mě je 23 a taky sem tam nějaký vytrhnu. A vápníku mám dost, protože jogurty a sýry jsou na mém každodenním jídelníčku. Co takhle šedé vlasy ze stresu a z chlapa?

reagovat 1.9.2003 16:47 - Jana Z.

Taky mám cca od 22 let pár šedivých vlasů. ALe nevadí mi to. Barvím si je, takže to není vidět a hlavně, šedivé vlasy jsou pevnější. Já to mám po tátovi, který začal brzy šedivět, ale za to má i teď v pokročilém věku pořád husté vlasy.
A netrhejte si je, proboha. :-)

reagovat 4.9.2003 13:07 - milena

Také mi šedivějí vlasy. Pokud bychom šli po příčině, tak určitě ledviny energeticky oslabené a ty jsou oslabené z nějakého stresu, problému...jinak by pomohl dle mne křemík a zinek a ne vápník, na co vápník ? ten je na kosti, ale vlasy nejsou kosti....Když jíš jogurty atd. ve velkém ,tak to ještě neznamená, že máš dost vápníku, to je právě ten mýtus, naopak jsou studie, že lidi, kteří jedí hodně mléčných výrobků, tak ho mají nedostatek. Vápník je lepší čerpat z něčeho jiného než mléčné výrobky- např.mák atd. V dnešní době barvení atd. už není takový problém mít šedivé lasy, jen to leze dost do peněz stále sedět u holiče a hlavně se vlasy zase barvením dost ničí (peroxid!). Přeju hlavně hodně pohody:-), pak nám ani šedivějící vlasy nevadí...:-)

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 22.12.2016 17:28 - Miloslava

První šedivý vlas až v 16 letech? To já našla první už ve svých 12 letech, a kdoví jak tam byl dlouho, a pak další a další. Jako dítě jsem měla epilepsií, a brala 3x denně na to driáky. Teď ve 35 letech mám tak minimálně 50% šedin, a musím si barvit vlasy 2x do měsíce, ne co strašnýho. Vlasy zničený, dost padají... Dost cestuju, tak se k té samé kadeřnici vždycky nedostanu, takže nejednotná barva... Já chci do.... svoje původní hnědé a ne chemlonovo blonďaté! A ať vědci nelžou, že to je geneticky. Nikdo z rodiny toto od 12 neměl.

reagovat 22.12.2016 17:31 - Miloslava

Jsem 26letá holka, mám...

Blanko, dle mého je to v dnešní době způsobeno práškami, hormonálním jídlem co do nás cpou. Já mám šedivé od 12 z epilepsie a těch sra.ek co do mě psali. Je to hrozný, chci zas mít aspoň na pár let hnědé

reagovat 14.3.2017 21:28 - Milivoj

ahoj, je mi čerstvě...

Myslím, že ti vlasy šediví z hlouposti. Podívej se na svůj příspěvek, co jsi v něm udělal hrubých, pravopisných chyb. Začal bych kurzem doučování pravopisu, protože pokud se takto písemně někde projevuješ, budou tě mít za imbecila (uchazeč o práci, korespondence s úřady, apod..). Pak ti možná pomůže i Reparex :-)

reagovat 2.7.2017 18:57 - Lucie

Ahoj, mně je 29 let a také mně rostou bílé vlasy. Naštvalo mě to, protože jsem byla rozhodnutá nechat si svou přírodní barvu. Ale asi už je pozdě, když jsem mohla mít svou oříškovou přírodní barvu, tak jsem se od čtrnácti let do 28 let barvila. Teď toho lituju. Najednou objevuju uplně bílé vlasy. Pět jsem jich vytrhla, ale to není řešení, za chvílu bych takto vytrhala půlku hlavy. Čím to, jestli věkem, stresem či chemií, to netuším. Ale vitamíny mně nechybí, stále nějaký užívám včetně minerálů apod. Stresu je v práci víc než dost a chemický léky užívám nepřetržitě už několik let.

reagovat 3.7.2017 10:45 - Lucie

Ahoj, trochu jsem pátrala a dověděla jsem se, že předčasné šedivění mohou způsobit i zdravotní problémy, jako jsou diabetes, perniciózní anémie a problémy se štítnou žlázou. A je fakt, že já se v dospívání léčila 8 let se špatnou funkcí štítné žlázy a nyní od minulého měsíce opět beru léky na štítnou žlázu.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *