Leptin

První příspěvky v diskuzi

reagovat 9.5.2001 13:52 - ctibor

Chtěl bych se Vás zeptat, na hormon Leptin. Dočetl jsem se, že tento hormon má na starosti regulaci tukové tkáně. Rád bych se o tom dozvěděl víc. Používá se tato látka v léčbě obezity? Je možné v ČR koupit nějaké přípravky?

reagovat 20.5.2001 01:06 - Doktorka

Leptin pomáhá regulovat metabolismus. U zdravého jedince vyvolává potřebu získat více tuku, jestliže jeho hladina je příliš nízká a naopak snižuje ji při nadbytku tuku...Dále hraje leptin roli v imunitě. Pokud je jeho hladina snížena (tehdy když množství tělesného tuku poklesne pod kriticou hladinu), může být též oslabena imunita, protože leptin pomáhá bílým krvinkám ničit choroboplodné zárodky. To je případ dívek s anorexií.
O tom, že by se leptin využíval při léčbě obezity mi není nic známo.

reagovat 3.5.2008 10:59 - Helena

Dá se nějak poznat že má člověk leptinu málo, nebo naopak mnoho a má sníženou rezistenci?

reagovat 3.8.2009 08:36 - Petr

U leptinu je problém s požitím. Je to hormon složený s aminokyselin a při perorálním užití se vinnou kyseliny chlorovodíkové a trávicích enzymů stane neúčinným. Proto jediná možnost podání je injekčne. Ale kdo by si každý den píchal injekce. A navíc to není levná záležitost.

reagovat 13.4.2010 11:23 - Ludmila

Hormon leptin má rozvíjet rakovinu tlustého střeva a konečníku. Je to lékařsky potvrzené?

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 7.7.2012 19:17 - Lenka

I když je tato diskuze již dlouho mrtvá, je stále velmi dobře googlitelná a myslím, že by v ní mělo zaznít, že při obezitě je zvýšená hladina leptinu v těle! Tělo si vytváří rezistenci na tento hormon (zvyká si na něj) a potom potřebuje pro stejný efekt čím dál větší dávky. Rezistence k leptinu je součástí syndromu obezity. Tím nechci říct, že není možné, aby leptin napomáhal léčbě obezity, ale myslím, že by člověk měl mít ucelenou představu o jeho funkci v těle. Bohužel se nejedná o zázračnou látku na hubnutí.

reagovat 8.5.2014 20:12 - Filip

Chtěl bych se Vás zeptat,...

Me se v lecbe obezity (z 100kg tuku na 80kg svalu) osvedcil jediny zpusob-pohyb, a to at uz kolo nebo fitness. Vymlouvat se na hormon nikdy nikomu nepomohlo.

reagovat 5.1.2016 20:13 - Pavla

Mandura TRIM - unikátní...

Leptin..

reagovat 15.11.2016 11:31 - lada

A jak je to s vysokou hladinou v těle protože to má vliv na bílé krvinky a může se tak rozvinout leukémie ?

reagovat 31.5.2017 13:49 - Prodám:Spiropent,Adipex,Clebuterol,Oxycontin,Sibutramin,Prednison - cena na dotaz.Osobně nepředávám a na dobírku zasílám pouze DPD(je nutné zakoupit více balení).V případě dobírky u prvního nákupu vyž

Prodám:Spiropent,Adipex,Clebuterol,Oxycontin,Sibutramin,Prednison - cena na dotaz.Osobně nepředávám a na dobírku zasílám pouze DPD(je nutné zakoupit více balení).V případě dobírky u prvního nákupu vyžaduji zaslání zálohy 50Kč na účet jako záruku vyzvednutí.V případě zájmu pište na email:hanysek2013@mail2tor.com

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *