Lepek, hlavní příčina hubenosti

První příspěvky v diskuzi

reagovat 25.5.2007 12:21 - Patricie

Já jsem celý život nemohla přibrat na váze. Přibrala až teprve, co jsem ze své stravy úplně vyředila lepek. Jeden dost dobrý gastroenterolog mi řekl, že příčina hubenosti je ve většině případů v požívání lepku, který prý (podle nejnovějších výzkumů) neškodí jenom celiakům, ale úplně všem lidem. Za rok jsem díky bezlepkové stravě přibrala z 55 kilo na 70 kilo. zajímalo by mě, jestli má někdo stejnou zkušenost jako já.

reagovat 26.5.2007 00:27 - Jana

Patricie,jsem ta Jana z "chci přibrat" a fakt ti dekuju za tvuj prispevek,konecne neco noveho,co by nam mohlo pomoct..muzes tady prosim strucne napsat jak vypadala tvoje bezlepkova dieta??

reagovat 26.5.2007 13:06 - Patricie

Jano, já jím úplně všechno, co je bezlepkové Kupuji si ve zdravé výživě bezlepkové mouky a z nich si peču. Kupuji si i speciální bezlepkové sušenky, piškoty, těstoviny, korpus na pizzu. Můžeš jíst všechno, co je bezlepkové, v tom se nijak neomezuj. Jenom si dej pozor, abys třeba omylem nějaký lepek nesnědla, jinak si opět narušíš střevo. o lepku se hodně dočteš na internetu a v různých knihách.

reagovat 26.5.2007 15:52 - Martin

Patricie: Chtěl bych se zeptat, jestli se ta bezlepková dieta musí dodržovat celý život, nebo stačí při ní nabrat požadovanou váhu a poté už klidně vypustit. Zůstala by váha stejná? Jde o to, že kromě nabrání hmotnosti mi o nic jiného nejde...nepozoruji žádné zdrav. problémy, akorát můžu jíst cokoliv v jakémkoliv množství a nepřiberu (ani neshodím)

DÍK

reagovat 26.5.2007 17:01 - Patricie

Martine, bohužel tě moc nepotěším. Podle toho, co mi ten gastroentrolg říkal, tak pokud na bezlepkové stravě přiberu a pak se k lepku zase vrátím, dost pravděpodobně se moje tenké střevo časem poškodí do původního stadia a znovu zhubnu (za několik měsíců nebo let) na původní váhu.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 25.1.2011 14:13 - MikejLes

Chci se zeptat můj přítel nesmí vůbec lepek a váží 51kg na 179cm..A ted ješě zhubnul kvuli nemoci 2 kg ..Jak by mohl přibra pomaham mu sama s nim jim to co má ale nepřibírá..Děkuji a odpovědi pokud možnoi pistě na
mikaela.14@seznam.cz ..

reagovat 4.9.2012 15:15 - Matej

lidi prosím vás poraďte, je mi 18 let mám 58 kilo a 180cm a celiakii mi zjistili před 2 měsíci mi ji zjistili a měsíc ji dodržuji, jím častěji a více než před dietou (min. 5 jídel denně) peču si pečivo jím výživná jídla atd. Začínám aktivně posilvat... co by jste mi ještě doporučili abych přibral? A pomohly by mi protejňáky a za,jak dlouho bych mohl přibližně přibrat aspoň těch 10 kilo? Vůbec by mi nevadilo kdybych přibral i nějaké ty tuky. :) Děkuji za odpověď. A prosil bych odpověď od lidí co tomu rozumí a jen si nemyslí (odpověď typu žer buček není rada :P)

reagovat 6.11.2013 17:58 - Jary

Já jsem celý život nemohla...

Tak z mého pohledu diagnostika, pokud nemáte alergii na lepek vrozenou, určitě zde hrají roli někteří parazité. V našem státě se to ale neřeší. Všude kolem státy uznávají tuto problematiku, jen nám se vyhýbají? Je pravdou, že šlechtěná pšenice obsahuje nebývalé množství lepku a tak náš trávicí trakt není schopen všechen zpracovat, ale odstranění lepku není řešení. Kdo má zájem o další informace, ráda odepíši každému konkrétně na b.jarus@seznam.cz

reagovat 1.11.2016 16:45 - Marie

Já dodržuji bezlepkovou dietu už dva roky, zhubla jsem, ale protože do toho i cvičím, tak jsem nabrala svalovou hmotu. Navíc se člověk cítí lépe, když jí zdravé a vyvážené potraviny. Já nakupuju na bezlepkovepotraviny.cz

reagovat 21.1.2017 18:22 - lolu

Ja ji drzim 4roky a ani kilo nahore

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *