LÉKAŘSKÁ DOKUMENTACE a přístup pacienta k ní - vaše zkušenosti??

První příspěvky v diskuzi

reagovat 15.10.2006 10:00 - ali

POKUD LEKARE (nebo nemocnici) POZADATE O SVOU KOMPLETNI DOKUMENTACI (napr. pro dalsiho lekare) - DOSTANETE JI ?

Nemam na mysli "jen vypis" z vysledku, ALE skutecne napr. kopie laboratornich vysetreni apod. - aby napr. novy lekar mohl objektivne posoudit VSECHNY (a ne pouze predchozim lekarem "vybrane") laboratorni vysledky ..

Jak v praxi funguje obecne tvrzeni, ze "pacient ma narok na pristup k informacim o svem zdravotnim stavu"?
Jak si toto vysvetluji vasi lekari - predaji vam, o co zadate - nebo vas pouze nechaji do dokumentace nahlednout, ale predaji Vam "jen vypis" z ni?

Vase zkusenosti?

reagovat 16.10.2006 21:13 -

Po 14dnech v nemocnici mi tamni doktori predali zpravu pro meho praktickeho lekare-zalepenou!!! Samozrejme, ze jsem ji rozlepila a tam Vam byly veci...

reagovat 17.10.2006 13:49 -

Moje doktorka ,mi dokumentaci pro dalšího lékaře nedala a na vyžádání z nemocnice nereagovala i když to bylo dost důležité pro moji další léčbu.Paní doktorka mě díky její diagnoze dostala na onkologii a to byl také důvod proč nikomu nedala kartu s dokumentací moc dobře věděla proč.Věk30 let.

reagovat 17.10.2006 13:49 - vanesa

Moje doktorka ,mi dokumentaci pro dalšího lékaře nedala a na vyžádání z nemocnice nereagovala i když to bylo dost důležité pro moji další léčbu.Paní doktorka mě díky její diagnoze dostala na onkologii a to byl také důvod proč nikomu nedala kartu s dokumentací moc dobře věděla proč.Věk30 let.

reagovat 17.10.2006 14:25 - Inge

Lekari maji povinnost na vyzadani ze strany pacienta predat mu veskerou dokumentaci (nebo umoznit provedeni kopii) a to samozrejme za moznou finanfni uhradu spojenou s administrativnimi ukony, ale pacient ma na zapujceni nebo kopie cele sve dokumentace pravo. Lekar ma povinnost archovivat po vetsinou po dobu 5 let dokumetaci, prakticky lekar az do umrti pacienta a maji povinnost ji zpirstupnit.

vyjimkou jsou lekarske osbornosti psychiatrie a klinicka psychologie, kde se neposkytuji veskere zaznamy (predevsim pisemne poznamky lekare, nahravky...), protoze se jedna o citlive udaje. Provozuji soukromou praxi a pacientum vychazime maximalne vstric a nemame s tim v tomto ohledu problemy. Jedine snad, kdyz si pacient zapujci nejake originalni dokumenty, ktere nejdou zkopirovat (rtg snimky pod) a pote je ztrati - to uz je na jeho zodpovednost. Pokud si lekar necha od pacienta podpsat zapujceni materialu, je kryty on sam a zaroven vyjde pacientovi vstric se zpristupnenim dokumentace. Rozhodne se nedejte jen tak odbyt.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 20.2.2011 15:15 - Helena

Já mám báječnou doktorku, nikdy nedělá problémy s vydáním kompletní dokumentace-zapůjčením. Ani mně neponižuje tím,ze by kartu zalepovala. Chodim k ní 5 let a poprvé v životě se u doktora cítím dobře, jedná se mnou velmi hezky, vše upřesní,vysvětlí,nespěchá...Hlavně se mnou nemluví jako s blbečkem a to oceňuji. Když jí cokoli řeknu, věří mi a to jsem nikdy nepoznala. Je v důchodovém věku,mladého myšlení,stále se vzdělává, proste mám jí moc ráda.

reagovat 25.8.2014 12:34 - Maoni

U mé praktické lékařky jsem si povšimla, že jsou karty označené puntíky. Viděla jsem s červeným, oranžovým a zeleným puntíkem. Nevím zda je ještě více barev pro označení, ale vrtá mi to hlavou. Všimla jsem si, že na mé kartě je puntík oranžový. Víte někdo co to znamená?

reagovat 25.8.2014 17:34 - !

Červená = stop.
Oranžová = příprava.
Zelená = jízda.

reagovat 1.9.2014 20:11 - Maoni

Červený puntík - člověk...

To je nějaký nesmysl ne? :-D Vzhledem k tomu, že mě mudra vidí jednou za uherák s přechozenou anginou...

reagovat 1.9.2014 20:12 - Maoni

Červená = stop.
Oranžová...

To bude ono.... Mám se připravit na vykopnutí :-D

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *