Lékaři odcházejí do ciziny i kvůli nejasnému specializačnímu vzdělávání v ČRR - koment·¯e

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 23.11.2017 08:11 - Mac

Zase kecy, aby si NĚKDO prosadil další regulace a byrokratické nástroje.
Mladí lékaři odcházejí právě kvůli tomu, jak je zatěžují úřady nelidskými formalistickými praktikami, protože mají kliku, že je venku vezmou s čtyřnásobným nástupním platem oproti Čr.

reagovat 24.11.2017 16:25 - Olan

Je pravdou, že při pokusu o otevření si soukromé firmy, truhlárny jsme obcházeli čtyři měsíce ůřady, než jsme mohli začít a to počáteční nadšení do podnikání nás z těch úředníků velmi rychle přešlo.
Tak u doktorů, to bude ještě mnohem složitější.

reagovat 25.11.2017 12:38 - Luky

Ty politici a úředníci se úplně zbláznili. Taková byrokracie a nelidská buzerace tady nebyla ani za komančů.

reagovat 26.11.2017 19:20 - !

Ty politici a úředníci se...

Buzeraci a šmírování až na úroveň jednotlivých fyzických osob bylo umožněno zavedením počítačů a efektivních počítačových sítí. Kam to povede si může každý přečíst v románu George Orwella "1984".

reagovat 30.11.2017 17:24 - Míra

Bratr si na rok přerušil studium medicíny a byl v Irsku. Přes den studoval a večer pingloval a vařil v pizzerii. Příští rok bude studium končit a plánuje, že pojede do Londýna dělat sekundáře a zavede se tam. Říkal, že tady slunce nesvítí.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 7.12.2017 16:27 - doktoři

Odchází hlavně kvůli prachum

reagovat 7.12.2017 16:28 - pravda,

No a có? Když můžou být...

Stejně většině na lidech nezáleží.

reagovat 7.12.2017 21:21 - Jirka

manžel má ordinaci a ona je...

No a proc by nemohla byt asistentka, kort kdyz rozumi pocitacum? Vzdyt role asistentky je objednavat pacienty, pomahat doktorovi s administrativou. Co je na tom spatneho vzit si do sve ordinace svou manzelku? Pokud by ji misto sebe nechal vysetrovat, stanovovat diagnozu a lecbu, tak to by byl problem, ale asistentka nemusi mit medicinske vzdelani.

reagovat 8.12.2017 09:33 - Anežka

No a proc by nemohla byt...

1.v té době počítače nebyly.
2. lékař počítač nepotřebuje. Ovládání EET je na úrovni pokladní. Psaní na počítači jednodušší než na psacím stroji nebo dokonce rukou. To musí zvládnout člověk se základním vzděláním.
3.já proti tomu nic nemám, já to chápu - to byla odpověď na to, že lékaři zaměstnávají rodinné příslušníky.

reagovat 8.12.2017 09:52 - Jirka

1.v té době počítače...

Lékař počítač potřebuje - nejde jen o EET. A nejde o to, že by nezvládal na něm psát, ale to to, že by měl především vyšetřovat pacienty a ne nesustále jen psát do počítače. Lékař musí naspat zprávu z vyšetření, musí vyplňovat hlášení zdravotním pojišťovnám ...A to klidně může dělat někdo jiný. Zažil jsem v německé nemocnici již před lety, že lékaři vše diktovali do diktafonu a lidé v kancelářích to pak přepisovali do zpráv. Lékaři tak měli mnohem více času na pacienty. To, že je člověk u doktora a ten jen ťuká do počítače a na pacienta jen zběžně koukne, je špatně.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *