lékař věk 70 - 80

První příspěvky v diskuzi

reagovat 27.8.2007 12:49 - Hana

Dobrý den před dvěma roky jsem se s mužem přestěhovali na venkov, protože jsme to tady neznali a já dostala vysoké horečky tak mi manžel odvezl k lékaři který k nám na vesnici jezdí 2x v týdnu. Jsem DIAbetik píchám 4x denně inzulin, mám vysoký tlak a jsem po operaci páteře s poškozením nervu do levé nohy. Lékař mi tehdy doporučil Paralen no za dva dny jsem byla u něj že mám vysoký cukr,napsal doporučení do nemocnice diagnoza:zápal plic. No a po roce znovu nachlazení vysoký cukr, doporučil mi Paralen na pohotovosti diagnoza: Akutní Brontichida dostala jsem antibiotika. Paralen tady doporučuje skoro všem pacientům a pak má vůbec takový lékař v takovém věku ještě léčit nemocné lidi když sám už sotva stojí na nohou? Poradí mi někdo, já vím přejít k jinnému lékaři ,ale to už jsem loni zkoušela a bezvýsledně, mám úctu ke stáří ale přeci tu nebude věčně.

reagovat 27.8.2007 15:36 - Dascha

HANO já zase měla lékaře,který vše léčil Harburetou(lék na pocení).Ve vašem případě a hlavně vzhledem k vašemu zdravotnímu stavu bych volila možnost sehnat si lékaře v nejbližším městě.A rozhodně se vyhnout lákařům na vesnici. Ve většině případech jsou to nekvalitní odborníci které nikdo v nemocnicích nechce.Toť má zkušenost.Přeju hodně zdraví!!!

reagovat 27.8.2007 17:45 -

Všichni lékaři na vesnicích nemusí být nekvalitní.Ale souhlasím s tím,že starci by měli sedět doma a užívat si důchodu.Nechápu,jak to může lékařská komora dovolit,aby sklerotický,rozklepaný lékař měl na svědomí lidské zdraví a životy.Jsou sice vyjímky a i opak může být pravdou.Vědomosti snad mají,i když pochybuji o jejich vzdělávání ohledně nových poznatků a postupů,ale injekci bych si od nich píchnout asi nenechala.

reagovat 27.8.2007 18:50 -

Ahoj všichni,je to pravda,že by starý lékaři měli přenechat tu medicínu těm mladším lékařům.Ale ty mladší lékaři jsou někdy horší než ty starý.Například mám 2,5letou dceru a když s ní jdu k dětskýmu tak nám na všechno píše mucosolvan ať je jí co je jí.Nedávno si rozbyla koleno a měla to dost hluboký tak jí to zašil a zeptal se mi jestli chci něco na bolest a když jsem řekla,že jo tak napsal mucosolvan.Doktorovi je 50let.

reagovat 27.8.2007 21:47 -

Tak tu máme doktora: Paralena

Harburetu

Mucosolvana

máte ještě někdo doktora,který píše jeden lék na všechno?

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 28.3.2010 07:59 - ??

je to docela zajímavé,že doktoři,hlavně praktici si stěžují na obrovskou náročnost svého povolání a přitom se v ordinacích drží zuby nehty i přes svou senilitu a stářím se zhoršujícími charakterovými vlastnostmi /což je příznačné u všech lidí,ne jen doktorů :=))/Jenomže tihle doktoři,většinou trpí patologickou ješitností,navíc používají léčebné metody z doby svého dalece vzdáleného studia /nemusí být všechny špatné,ale některé byly už dávno zavrženy a tihle dědkogéniové si vedou stále svou,přece nebudou poslouchat nějaká ucha :=))/Sama dávám spíš přednost mladším lékařům,kteří sice nemají tolik zkušeností,ale mají vědomosti,snahu, nadšení a také jejich způsob chování k pacientovi odpovídá moderním med.standardům.
P.S.o jaké onemocnění se jedná/pigmentová skvrna v oku/? Můj syn to má také.

reagovat 28.3.2010 19:44 - Básník

A zase splachovací Jana zaneřádila další diskusi. To jí nemůže adminzablokovat přístup na diskuse?

reagovat 14.5.2012 06:22 - Pampeliška

HANO já zase měla...

Tak jsem si při tomhle starým příspěvku zavzpomínala na dětství, kdy jsme dostávali univerzální lék Harburetu na všechno. :-)
Kupodivu jsme přežili.
Pak to nějak stáhli z trhu. Kdoví co tam přesně bylo. Myslím, že snad kvůli obsahu kodeinu, který byl součástí léku.

Jinak k těm lékařům-kmetům. Taky jsem měla jednoho, už je mu přes devadesát, ale praxi ukončil před dvěma lety.
Byl nesmírně zdatný diagnostik (bystře rozpoznal příčinu potíží, v tomhle je zkušenost nepřenosná a nedá se naučit jinak než praxí), ale byl známý tím, že předepisoval léky, co se dávno nevyráběly.

Myslím, že doktoři (ano i na vesnici) mají povinnost se neustále dovzdělávávat. Vždyť pracují s lidským zdravím!
Právníci, policajti, poradci, soc. pracovníci, a všelijací úředníci taky musí sledovat neustálé změny a aktualizace.
Doktoři by měli v prvé řadě.

reagovat 14.5.2012 09:10 - Nono

Tak jsem si při tomhle...

Ano, celoživotní vzdělávání je pojem, pod kterým si lidi nedokáží nic představit. Přitom vše se tak rychle mění kolem nic i v jejich oborech. Nové technologie, mošnosti, výzkumy a vše je nadosah ruky, jen se o to zajímat. U lékařů je to obzvlášť průšvih, znám jich několik od padesáti let výše, co neumí ovládat comp, nechodí na internet, nemají přehled, co je v jejichoboru nového, co vyšlo, jaké jsou trendy atd a nechtějí to měnit

Na druhé straně, jak píše Pampel, dobrý diagnostik je zázrak, na to maldý lékař nestačí, i kdyby šuměl do compu celý den

reagovat 14.5.2012 09:14 - Starýho senilního dědka bych na sebe nedal šáhnout.

.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *