Leidenská mutace

První příspěvky v diskuzi

reagovat 13.2.2011 23:47 - jane55

Dobrý den,
byla mi zjištěna Leidenská mutace. Nevím, zda se jedná o heterozygotní nebo homozygotní formu, ale ráda bych se o této genetické poruše dověděla něco více...nemyslím lékařské informace, které mě nedají nic hodnotného, myslím informace, které budou lidsky podané a budou se týkat reálného života.

Doktor mi řekl, že to nic není, že se nemusím ničeho obávat, ale nic konkrétního mi řečeno nebylo, jen to, že nesmím brát hormonální antikoncepci. Byly mi předepsány vitamíny B v tabletkách a nějaké další prášky, ale jelikož je mi po nich špatně, neberu je. Chtěla bych se zeptat, co bych měla dělat, abych neměla v budoucnu problémy (v těhotenství s potratem, s otěhotněním apod.), kromě braní léků. Jaké bych měla jíst potraviny, které vitamíny jsou mi prospěšné a kde je najdu, čeho bych se měla vyvarovat, nějakých potravin, vitamínů a tak.

Dost často se mi tvoří modřiny, když se lehce o něco praštím (o stůl, postel), hned mi vznikne nějaká modřina, někdy ani nevím, že jsem se o něco praštila. Někdy se mi stane, že na mě přijde taková slabost, začne mi pískat v uších, obraz zešedne nebo zčerná, nevidím a přijde na mě nával horka. Jestliže stojím, musím se rychle posadit, pak to po určité době přejde. Není to často, stane se mi to tak jednou, dvakrát za půl roku. Chtěla bych se zeptat, jestli jsou tyto problémy způsobeny právě Leidenskou mutací nebo to s tím vůbec nesouvisí.

Neřekla bych, že bych měla s mutací v současnosti nějaké problémy, určitě existují horší nemoci a omezení, jen jsem ale zvědavá, co je vše s touto mutací spojeno, a co bych měla do budoucna udělat, abych mohla mít zdravé dítě.

Děkuji moc za jakékoli příspěvky a rady.

reagovat 14.2.2011 22:38 - P

Hlavně jestli nejseš nadržená jak Laidenská Flaška !!

reagovat 22.2.2011 20:46 - jane55

Hlavně jestli nejseš...

Takové připitomělé komentáře opravdu miluji. Mnohokrát děkuji za radu.

reagovat 23.2.2011 07:20 -

Janne, nevím, jestli mám Leidenskou mutaci - mám totiž úplně to samé, co Ty. Pořád modřiny, točení hlavy a tmu před očima atd. To točení mám ale hodně často, , mám i pocity na omdlení, návaly, černání obrazů a další. U doktora jsem s tím nebyla, může to být to samé, co máš Ty? Prosím, můžeš napsat, co vše tuto nemoc - či poruchu provází a jak Ti na to přišli? Děkuji.

reagovat 23.2.2011 08:17 - MacaM

Janne, nevím, jestli mám...

Ahoj mám Leidenskoi mutaci typ heterozygotní.
Neprojevuje se to vlastně nijak. Ano mívám možná také častěji modřiny, ale jinak žádné komplikace. Tato údajně gemetická nemoc je vlastně mnohokrát vyšší hustota a sráživost krve. Proto je potřeba před každým lék.výkonem na toto upozornit, aby byly indikovány léky na ředění krve. Stejně tak při otěhotnění, hlavně před porodem a v obdobé 6-ti nedělí. Delší cesta letadlem a třeba zlomená noha, i v této době je potřeba krev ředit.
Ttuo nemoc mám zjištěnou již 8 let, cítím se zdravá. Léky neužívám, pouze v období těhu jsem si píchala Clexane a pak užívala chcíli Warfarin.
To co tu popisuješ Ty, bych rozhodně nepodceňovala, může to být nějaká neurologická porucha, trochu mi to připomíná auru v období migrény. Takže nečekej na zázrak a zajdi k lékaři!
Džím palečky, ať lékaři brzy zjistí, čím to je a najdou hodnou léčbu.

Já užívám bylinky, nevím, jestli mi pomáhají na Leidena, ale jak jsem uvedla, cítím se zdravá.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 24.7.2017 20:53 - Gabrra

Hodně čtu, že to...

HA to přímo nezpůsobuje, můžou to vyvolat i jiné aspekty, ale e potřeba ji vysadit.

reagovat 24.7.2017 23:09 - Renné

Musím k nějakému specialistovi nebo mi vyšetření udělá i můj lékař?

reagovat 25.7.2017 10:19 - k.k.

Našla jsem o tom azajímavý článek na svet-zdravi.cz

reagovat 25.7.2017 10:30 - ???

Já jsem dosud myslel, že může být nadržená jedině ženská jak Leidenská flaška?

reagovat 15.8.2018 22:38 - xxx

Já jsem dosud myslel, že...

I chlap, treba takovy baron prašil..

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *