legionárska choroba

První příspěvky v diskuzi

reagovat 13.7.2001 21:30 - Juraj Bartoš

Pred dvoma týždňami som sa vrátil z Turecka. Býval som bezprostredne ved?a hotela Lydia v Marmarise, kde sa podla dnešných TV správ vyskytla legionárska choroba. Už tretí deň mám príznaky prieduškového ochorenia.

reagovat 15.7.2001 21:11 - Doktorka

Doporučila bych vám ihned navštívit lékaře. Legionářská nemoc je celkem těžké plicní onemocnění. Mezi příznaky patří kašel, postižení dolních cest dýchacích s bolestmi na hrudníku, bolesti hlavy, neurologické projevy(zmatenost, poruchy orientace, halucinace), trávicí potíže(průjem, bolesti břicha, zvracení...)Vzácně může být postiženo i srdce, mozek, kůže či svaly. Inkubační doba je 2-5 dnů. Je nutno začít včas léčit antibiotiky.

Lehčí průběh má tzv. pontiatská horečka, na jejímž vzniku se též podílí Legionella pneumophila - toto onemocnění má inkubační dobu (doba od nákazy po vypuknutí příznaků) 24-48hod a připomíná chřipku bez známek plicního postižení. Do pěti dnů odeznívá.

reagovat 27.5.2005 14:07 - Anna

Dobry den, mam dotaz. Podle priznaku a okolnosti se domnivam, ze jsem prodelala Pontiatickou horecku. Mela jsem vsechny priznaky chripky, ale zabraly az antibiotika. Ted se zda, ze to mam za sebou, ale ziju ve studentskem dome, lidi s podobnymi priznaky je tu vice. Muzu se nakazit opakovane? Dekuji, Anna

reagovat 28.5.2005 14:02 - Anna

Prosim o radu, dekuji.

reagovat 27.9.2005 22:34 - Dana

Pracuji v ÚSP jako vychovatelka.Jsem nucena podrobit se očkování vakcínou Pneumo 23 proti nákazám vyvolaným Streptokokem pneumoniae.Je toto očkování povinné? Může být odmítnutí očkování důvodem k výpovědi ze strany zaměstnavatele?

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 28.5.2005 14:02 - Anna

Prosim o radu, dekuji.

reagovat 27.9.2005 22:34 - Dana

Pracuji v ÚSP jako vychovatelka.Jsem nucena podrobit se očkování vakcínou Pneumo 23 proti nákazám vyvolaným Streptokokem pneumoniae.Je toto očkování povinné? Může být odmítnutí očkování důvodem k výpovědi ze strany zaměstnavatele?

reagovat 6.10.2010 19:53 - evelina

je možné mít Legionelu asi již 20let?...neskutečně trpím a bojuji a vím pouze o Chlamydiích......je pravda ,že často pojídám antibiotika a vždy po léčbě se cítím dobře ale pouze nějakou dobu.
Mám kolapsové stavy a nervové potíže a neskutečně nafouklé břicho a bolesti/na zvracení+průjmy/byla jsem v Turecku a obávám se,že už od tamtud jsem si něco dovezla.-Děkuji za příp. odpověď na můj e-mail.evelína@svi.cz

reagovat 7.10.2010 09:03 - Targui

je možné mít Legionelu asi...

Jestli 20 let, to nevím. Fakt je ale ten, že když jsem jí prodělávala já, doktoři ze začátku mysleli, že je to bronchitida a salmonela. Salmonelu testy vyloučili, takže se hledalo dál. Trvalo poměrně dlouho, než přišli na to, o co jde přesně. Přeléčili mě sice, ale připadá mi, že se to dost na plicích a průduškách odrazilo, teď stačí trošku a hned mám problémy. A to i po x letech. Zkus raději zajít za doktorem a řekni mu své podezření, to, co popisuješ, bys měla řešit, ať jde o jakoukoliv nemoc. Tady tě nikdo neuzdraví.

reagovat 4.12.2010 00:37 - Lubor

Dobrý den, naše firma se zabývá prevencí nejen proti legionelóze, ale i ostatním nemocem. Provádíme jak preventivní opatření, tak v situaci epidemie atd. V oblasti zabezpečení teplé vody proti této zákeřné bakterii máme úspěchy, od zabezpečení rodinného domu po velký hotel Investice se Vám vrátí, jelikož děláme i úspory na ohřevu. Navštivte prosím náš www.dezinfex.cz a e-shop www.e-dezinfekce.cz, kde prodáváme nejmodernější bezchlorové dezinfekce prakticky na vše, protože nemají destruktivní účinky na materiály, ani na lidi, dokonce se smí dezinfikovat za přítomnosti osob. Zboží neprodleně dodáme a k zákazníkům se chováme přátelsky, rádi jim předáváme své zkušenosti a sbíráme nové. Diskrétnost je pro nás poviností. DEZINFEX s.r.o. Komplexní čistota
pro veřejnost

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *