Léčení hladem

První příspěvky v diskuzi

reagovat 7.5.2008 06:46 - Petra

Jiří Cingroš ve své knize Sám sobě doktorem píše dost zajímavě o ozdravné hladovce. Máte s ní někdo zkušenosti? Pomohla vám někomu hladovka od chronických trávicích problémů?

reagovat 11.5.2008 19:32 - Granvin

Sice se nedá říct, že by to byla přímo hladovka, ale možná by stálo za zmínku mrknout na Breussovu dietu.Jo a nevím jestli jste to taky četli, ale zjistilo se, že lidi snášejí chemoterapii lépe, pokud drží hladovku (krátkodobou).

reagovat 11.5.2008 20:13 - lb

Najeď si na půst.cz.Ten pán má opravdu co říci.A věř tomu,že to k něčemu je.Zkušenost mám už taky.

reagovat 15.5.2008 08:19 - Petra

A zkušenost máš dobrou? Já jsem na tu hladovku najela od včerejška, od včerejšího rána nic nejím, jenom piji vodu. Zatím žádnou úlevu necítím, žaludem mě bolí pořád stejně jako předtím, za jak dlouho bych se mohla cítit lépe?

reagovat 16.5.2008 12:57 - Vinc

Petra:

Hladovka, nebo bych to nazval raději půst (protože hladovka je vynucená, třeba nedostatkem a půst je dobrovolný) je velmi vhodná a účinná metoda, jak se navrátit, alespoň částečně ke zdraví. Pokud si tělo člověk huntuje léta a někdy i desetiletí, nemůže čekat výsledky za 24 hodin, nebo za pár dní. Upřímně řečeno postit se je otázka přístupu ke svému tělu. Ale abych odpověděl na tvůj dotaz. Držet půst můžeš třeba 1 den v týdnu, nebo i více dnů. Bezpečný půst (pro začátečníky) by neměl být delší než 3-5 dní. Chce to jen hodně pít. Hlavně čistou vodu, event. bylinné čaje. Občas to můžeš zkombinovat čerstvě vymačkanou ovocnou šťávou zředěnou vodou. Tělu trvá chvíli než přejde na úsporný režim. Když to vydržíš alespoň 4 dny, poznáš, že ten 4. den je kritický. Může Tě být trochu i více nevolno, koordinace pohybů bude trochu mimo, můžeš mít i bolesti hlavy. To je normální, takzvaná detoxikační reakce. Od 5. dne to jde k lepšímu. Budeš se cítit den ode dne lehčí, mozek začne pracovat lépe, ale pozor. S tou dobou postní to nesmíš zase přehnat. Obecně platí, že náběh na normální stravu trvá ca polovinu doby půstu. A začít musíš pomalu. Nejdříve jedno jablko za den, dobře kousat (až půl hodiny), potom druhý den už můžeš 1 vařený brambor s kouskem másla atd. Při 6-7 denním půstu najedeš na normální stravu až za 3 dny. Ale je to absolutně skvělé. Tělo se zbaví hlavně jedů a zplodin trávení. Ale abych nezapoměl to hlavní. Chce to denně čistit střeva!!!! Takže i když nejíš, nestačí 1x klizma (nálev) první den ale denně. Vyplavuješ tím toxiny a staré nánosy z tlustého střeva. Pak teprve poznáš tu úlevu. Budeš se cítit jako znovu narozená :-) Jinak je ale dobré se pravidelně 1x týdně postit 1 den. To může stačit.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 26.5.2008 21:19 - Granvin

Konkrétně? V podstatě cokoliv od bolesti břicha po vážnou fyzickou či duševní poruchu.

Každý máme jiné slabiny, ať už genetické anebo vypěstované, a podobné extrémní zatížení organismu může vést k propuknutí takové nemoci, nehledě na to, že nedostatek některého prvku může způsobit značnou řadu zdravotních potíží (osteoporóza, paradentóza, padání vlasů, zhoršení zraku, schyzofrenie, Alzheimer, poškození zažívacích orgánů aj.).

Proto dlouhodobou haldovku nedoporučuji a když už, tak pod dohledem ODBORNÍKA, který s tím má zkušenosti a má relevantví lékařské vzdělání.

Pokud hladovku, tak částečnou (konzumací malého množství konkrétních potravin případně doplňků stravy) a určitě ne tak dlouhou.

Přesto, že se už nějakou chvíli zabývám výživou a orientální diagnostikou, tak neznám všechny slabiny, které mé tělo má, vy ano?

reagovat 13.2.2010 21:27 - Michal

Ahoj zdravim vsechny...mam podobne problemy jako Petra,jen s tim rozdilem ze se mi porad vraceji kreče ve strevech a nekdy se to uz neda vydrzet. Take premyslim nad pustem za cilem vycisteni strev a doufani ze se to tim spravi. Ale na svou vysku mam dosti malou hmotnost a tak mam strach jen tak hladovet co to se mnou udela...muj BMI index je pod hranici normality. Pokud by mel nekdo radu,budu vdecny :-) pripadne na muj mail mike.svihel@seznam.cz ..dekuji :-)

reagovat 19.8.2012 11:13 - Michal

Ahoj :)
pokud ma nekdo problemy s travenim,či křeci jak sem mel ja,tak mi napiste na email v predchozi zprave a rad vam poradim,diky sve technice stravy sem se problému zbavil :-)

reagovat 22.5.2014 14:32 - Moky

Jiří Cingroš ve své knize...

Dobrý den, spousta zajímavých informací je na www.ozdravne-hladoveni.cz
Zkuste se tam podívat, já jsem je objevila vlastně náhodou a zaujaly mě velice, hlavně ty ozdravné pobyty.

reagovat 22.5.2014 14:44 - Moky

Jiří Cingroš ve své knize...

Dobrý den,
náhodou jsem narazila na stránky www.ozdravne-hladověni.cz a je tam spousta zajimavych informaci ohledne hladovky a naslednem vyleceni spousty nemoci. Take me tam velmi zaujaly ty ozdravne pobyty. Zkuste se na to podivat.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *