Léčebný kod

První příspěvky v diskuzi

reagovat 1.4.2013 08:17 - Michal

Máte někdo zkušenosti s metodou zvanou :Léčebný kod? Měl jsem knihu o této metodě pujčenou od kamarádky na víkend.Celou jsem ji přelouskal,ale moc jsem nepochopil 2 věci.Na co mám myslet,při provádění kodu a jestli se ona modlitba přeříkává po celou dobu aplikace kodu.

reagovat 1.4.2013 16:06 - riv

Máte někdo zkušenosti s...

Knihu mám doma krátce a také mi nějakou dobu trvalo než jsem pochopila jak kód provádět. Metoda mi přijde naprosto úžasná, mám za sebou jen pár cvičení a sleduji jak se problém ve stupnici snižuje. Spoustu informací jsem dohledávala na internetu a ještě stále hledám, proto jsem narazila na váš dotaz. Mnou pochopený postup je následující (a nejspíš správný, když na mne pozitivně působí): zaměřím se na daný problém (např. strach), na stupnici (0-10) si vyhodnotím jak moc je mi nepříjemný, vyhledávám vzpomínky z co nejranějšího období (hledám stejný typ pocitu, třeba svírání žaludku), onu vzpomínku také vyhodnocuji. Přeříkám modlitbu, do které vložím onen problém (příkladem tedy uvádím strach). Poté přecházím k samotnému cvičení, každá pozice má trvat min. 30 vteřin, v každé pozici si přeříkávám tvrzení zaměřené na pravdu (na léčbu strachu a úzkostí je to něco ve smyslu: jsou pro mne připraveny báječné věci, má budoucnost není svázána s minulostí, jsem volná, vždy jsem v pořádku"), ta tvrzení vycházejí opakovat tak 3x v těch 30 vteřinách, přecházím do další pozice. Odpočinkové pozice mohou být, i nemusí, asi jak kdo zvládne. Pozice dělám jednu po druhé a celé to opakuji 4x, vychází to na těch 6 minut. Důležité je mít po celou dobu cvičení pozitivní myšlenky, nezaobírat se problémem, ale spíš si "prociťovat" ta přeříkávaná tvrzení. Po provedení léčebného kódu znova vyhodnocuji danou záležitost. Pokud se dostanete s tou nejsilnější a nejranější vzpomínkou na stupeň 0, nebo 1, můžete přejít k dalšímu problému který vás nejakutněji trápí. Ať se vám daří :-)

reagovat 17.4.2013 16:34 - Míla

Knihu mám doma krátce a...

Díky za Váš příspěvek, trochu mě provádění
LK přiblížil, ale stejně dobře nerozumím tomu "opakování zaměřenému na pravdu". Co když bych chtěla řešit nespavost, tam budu těžko označovat 0-10.

reagovat 13.5.2013 18:08 - fifi

Knihu mám doma krátce a...

Ahoj, tiež dakujem za objasnenie, aj ked nie je to také lahké ako sa zdá, napr. to vyhľadávanie v myšlienkach to mi zrovna veľmi nejde a napr. je pre mňa ťažké aj oznámkovať daný problém na stupnici od 1-do 10...taktiež počas cvičenia už samotných cvikov mi tiež nie je jasné na čo mám myslieť, niekde som čítala (zoberme do úvahy ten strach) 1) týmto liečením sa zbavujem strachu a inde som čítala 2)som nebojácna, nič mi nenaháňa strach, som silná..atd...takže by ma to celkom zaujímalo ako to teda je..ako dlho cvičíš kody a k akým výsledkom si sa dopracovala?dakujem, ahoj alexandra.gecova@centrum.sk

reagovat 11.8.2013 09:09 - Milena

Kdy se tedy má odříkávat modlitba
(přání) uvedená v knize: "přeji si,
ať všechny negativní představy, nezdravé
názory, destruktivní buněčné vzpomínky
a všechny fyzické problémy atd..."???
Do modlitby vkládat problém? Nejdřív zřejmě
stanovit problém a pak říkat modlitbu.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 12.9.2016 09:35 - Jirka

Haha, presne toto mi neni...

Tak k tomu asi nejde dát přesný návod, každý má jiné vzpomínky na to, kdy byl šťastný - pro někoho to je třeba vzpomínka na nějakou krásnou procházku, pro někoho okamžit narození jeho dítěte. Prostě by to měla být vzpomínka na okamžik, kdy jste se cítila dobře, vyrovnaně, spokojeně, v bezpečí, milována, bez nějakého vnitřního konfliktu, spojená se světem atd.

reagovat 13.3.2017 12:17 - Alka

Ahoj, tiež dakujem za...

Tak ajk jsem to pochopila já, jde o to, nepřeříkávat si afirmace, kterým člověk opravdu nevěří, protože je je naopak škodlivé. Afirmace mají být rozhodně POZITIVNÍ a takové, se kterým se člověk 100% ztotožňuje. Nejlépe např. "Přeji si aby se........(problém) vyřešil, uzdravit se, apod.

reagovat 13.3.2017 12:44 - Spíš

Tak ajk jsem to pochopila...

v přítomném čase.Jsem zdravá,úspěšná,bohatá,spokojená.....

reagovat 13.3.2017 14:00 - ještě tam chybí

v přítomném čase.Jsem...

slůvko miluju někoho a on mě a jsem šťastná. Nikomu neškodím, nezávidím, pomáhám slabším nebo těm co jsou v nouzi samozřejmě přiměřeně a s rozvahou. Kuku?

reagovat 13.3.2017 14:42 - Nemusí

tam být přece všechno.Když řeknu,že jsem štastná,spokojená,úspěšná-to vystihuje všechno.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *