LCD televize

První příspěvky v diskuzi

reagovat 29.4.2008 21:50 - aja

Rozhodli jsme se koupit novou tv, LCD, úhlopříčka 82-88cm. Ještě u nás není digitální vysílání. V obchodě nás dnes varovali, že pokud máme analog.,tak můžou být problémy. Záleží jak je kvalitní a to se pozná až po připojení tv. Doporučují nám chytat vysílání přes satelit,ale to není možné.Ne z finančních důvodů, ale technických, nesmíme mít na domech díky zákazu architekta \"talíře\". Nemáte někdo zkušenost s LCD tv a analogovým signálem?

Nerada bych měla doma mega tv a obraz k nekoukání a v našem okolí není nikdo, kdo by už zkušenosti měl...díky :o))

reagovat 5.5.2008 11:21 - mmm

Úhlopříčka 82 - 88 nemá s mega obrazem nic společného, to není nic obr velkého.:-))

Mám zkušenost jen s analogovou kabelovkou. A tam je to pořad od pořadu - nejhůř vycházejí staré (total.) televizní filmy a seriály. Celkově je obraz určitě lepší než klasická televize. Ale jistě záleží, jaké LCD si koupíte.

reagovat 6.5.2008 01:19 - Daniel

Ajo, kde to bydlíte, že tam nesmíte mít satelitní "talíře"? To je omezování osobní svobody. Když bych chtěl satelitní anténu, tak bych si ji tam dal a basta. I kdybych se kvůli tomu měl s panem architektem nebo s kým třeba i soudit.

A pozemní digitální signál tam ještě nemáte?

Já sice nejsem odborník na TV, ale myslím, že když už kupovat nový přijímač, tak radši větší než menší. Aby jste za chvíli nelitovali, že jste si nekoupili něco většího.

Já jsem si nedávno pořídil plasmovou TV s uhlopříčkou 125 cm a teď si připadám opravdu jako v kině a nemůžu si to vynachválit.

reagovat 6.5.2008 07:11 - aja

mmm: mega bylo myšleno obrazně, protože na tak velké tv se dívat na 4:3 je fakt děs!

Jinak pokud je vzdálenost do 2,5m tak 82cm doporučují jako maximum.

Daniel, opravdu satelit nejde, kvůli rekonstrukci domu- fasáda, zateplení, architekt.ráz. Teda my by jsme ho mohli mít, na lodžii,za 2 roky!!!, kde to nejde technicky.Kvalitní digitální signál nemáme.Teda máme, nějaký pokus s anténou a set boxy, který se neosvědčil, protože v našem kraji není zatím pokrytí. Proto to víc nejde než jde... Ale už jsme to vyřešili. Prostě jsme našli obchod, kde se dá tv do 30dnů vrátit.A koupili jsme LG , rozlišení 50tis : 1 , nový model, 24tis.,slimka, tak snad budem spokojení. Obraz je krásný, musí být ale 14:9. I 16:9 jde, ale jen občas. Zatím nemáme vše vychytáno, ale naštěstí se obavy které jsme měli nepotvrdili.

Jinak plazmu manžel odmítá, jednak technicky, jednak na tak velkou tv nemáme prostor. On má totiž v práci plazmu úhlopříčka 2m a není s ní spokojený, i když ji nemá jako tv, ale pracovní plochu :o))Díky za názory.

reagovat 6.5.2008 08:34 - mmm

aja : Děs to není!:-) Na velikost si zvyknete hrozně rychle, za chvilku vám to nepřijde. Taky koukám z 2,5 - 3 metrů. Podle mě je ta doporučovaná vzdálenost nesmysl, vždyť LCD neničí oči.

Ty antény a přístroje na digit. příjem v Praze někde i půjčují - známí zkoušeli, zda jim bude fungovat nějaká pokojová digit. anténa než si ji šli koupit.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 7.5.2008 00:42 - Ales Bares

.....o cem to zde hovorite.....?

Ja se stale divam na ruskeho Rubina...............

Kdyz mi blednou barvicky namicham a doleji....

reagovat 7.5.2008 07:53 - JOHANZ

KVALITA OBRAZU NA TELEVIZI ZALEŽÍ NA ROZLIŠENÍ(ŘÁDKOVÁNÍ)ZE SIGNÁLEM NIC NENADĚLÁŠ...MĚL JSEM SETOP BOX ALE NEBI TADY PRÍMA(OSTRAVA)OBČAS PŘI ŠPATNEM POČASÍ ČTVEREČKOBÁL OBRAZ NEBO VYPADL SIGNAL...NYNI JSEM ZA 260 KČ MĚSÍČNĚ U DIGI TV CCA 30 PROGRAMŮ VČETNĚ PORNA A MAXIMALNÍ SPOKOJENOST...DEJ SI SATELIT A ŘEŠ TO TAK ŽE HO DÁŠ NA STŘECHU NEBO NA FASADU A KAŠLI NA ARCHITEKTA NEŽ SE TO VYŘEŠÍ TO BUDE TRVAT DVA ROKY NEBUDEŠ PŘEBÍRAT POŠTU ODVOLAVAT SE ATD...A PAK JI SUNDÁŠ NA ČTRNÁCT DNÍ A ZAČNEŠ ZNOVA NEBO UŽ BUDE POZEMNÍ DIGITAL MÍT DVACET PROGRAMU A BUDE I U VÁS...JINAK JA ČEKÁM NA HD TV 1080(NA DOBROU CENU)MENŠÍ ROZLIŠENÍ NEMÁ CENU A UHLOPŘÍČKA MAX JEDEN METR...

reagovat 7.5.2008 07:56 - JOHANZ

PS MINULY TÝDEN JSEM NARAZIL NA PLAZMU Z 350000 SLEVNĚNOU NA PADESÁT TISÍC JENŽA ABY JSI MĚLA K NI JEŠTE MALOU ELEKTRARNU.

reagovat 7.5.2008 11:25 - Daniel

Tak to v Datartu na Chodově mají plasmu bez deseti korun za milion. No nekupte to za ty peníze.

reagovat 7.5.2008 13:27 - aja

Johanz: Psala jsem to, než jsme tv koupili, chvilku trvalo, než to sem umístili, tak už mezitím máme tv doma.

Plazmu jsme nechtěli!!! Rozlišení máme 50000 : 1 , což prý je špičkové, běžně nabízí 10x menší.

Satelit NE! Dům je před rekonstrukcí fasády, nové lodžiie, min rok než se vše vyřídí a 3/4roku realizece, je to bytový dům, máme byt v os.vlast. ,ale do zateplení se namontovat nesmí, balkony budou oříznuté, a potom na lodžii je to hnus, musí se kus vysunout a to je hrozné! Navíc musí být podpis spoluvlastníka domu, protože ne všichni máme byty v OS. A zbytek je u družstva a to satelity zamítá. A mě se stejně nelíbí. A když bude celý dům obl.lešením, kam ten satelit dáme?? Kabel tu není. Ale jak píšu výše, rýsuje se příjem satelit.programů od dodavatele internetu, na pc už to máme, zadarmo přes 20programů,snaží se :o)) Máme wifi připojení, tak snad se to vyřeší. A hlavně tv hraje líp než jsme čekali a tím je vše vyřešeno...

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *