LASIK-příliš široké zornice

První příspěvky v diskuzi

reagovat 2.7.2009 21:41 - Tomáš

Dnes jsem podstoupil vstupní vyšetření na Oční klinice Lexum v Ostravě. Kromě jedné mám všechny parametry takové, že vyhovují operaci. Jediná je nevyhovující a to jsou velmi široké zornice-8,7 mm a 8,5 mm. Lékařka mi říkala, že je to individuální, ale že za šera budu po zákroku špatně vidět, budu citlivější na oslnění, mít kruhy kolem světel apod(ale záleží na mé citlivosti). Nicméně rád si poslechnu zkušenosti co a jak. Já osobně jsem rozhodnut spiš do operace nejít. Je to dost peněz na to, abych na tom byl v noci a za šera hůř, než nyní s brýlemi. Chtěl bych se zeptat, jestli si někdo již nechal udělat zákrok s takto širokými zornicemi a jak vidí v současnosti?

reagovat 7.7.2009 11:12 - xMx

Ahoj, já jsem absolvoval zákrok Lasik v Ostravě-Lexum v roce 2006 a mám taky široké zorničky. Paní primářka mi řekla to samé, co tobě. S výsledkem jsem naprosto spokojený. Vidím dobře a v noci a za šera asi trochu hoř, než lidi, kteří krátkozrací nikdy nebyli. Avšak při řízrní auta v noci nepocituju nějáké omezení. Kruhy kolem světel jsem po operaci měl (spíše hvězdičky), ale nevadily mi a ted už ani nevím, jeslti je pozoruju. Je to na tobě, jak se rozhodneš, já brýle nosil nerad a při sportu mi vadily, tak jsem se nechal operovat a nelituju.

reagovat 28.3.2011 11:40 - zuzka

Dnes jsem podstoupil vstupní...

Ahoj, mě v Gemini ve Zlíně před operací taky oznámily, že moje zorničky mají rozměr 9mm což je opravdu hodně. Řekli mi, že mě mohou potkat ty samé násladky co popsali tobě, ale rozhodla jsem se to rysknout. Prvních 14 dní po operaci mi dělali hrozně zle světla aut ve tmě...nemohla jsem vůbec za tmy řídit. Ale postupně se to zlepšovalo a zlepšovalo a dnes, dva měsíce po operaci ani jeden z následků které mi popsali na klinice nemám a světla aut už vnímám normálně. Je to ale velice individuální a záleží jen na tobě, jestli to riskneš nebo ne. Přeji správné rozhodnoutí :o)

reagovat 11.3.2013 13:08 - Getik

Ahoj, mě v Gemini ve Zlíně...

Dobry den, mel jsem ty same problemy tzn. siroke zornicky. Nikdo me ve Zline pred nicim nevaroval. Operaci jsem podstoupil a doted mam obrovske kruhy kolem svetel, vidim spatne za sera a celkove videni se zhorsilo. Pred operaci jsem byl dalekozraky. Jsem rok a pul po operaci a ja lituji, ze jsem do ni sel. Mam pokazeny zrak na cely zivot a nevim co dal...

reagovat 13.3.2013 17:08 - Jirka

Mám po laseru taky zničené...

A doktoři Tě před tím nevarovali? Nebyl jsi nějaká riziková skupina?

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 18.8.2015 22:22 - Facil

Tak než zákrok podstoupíš jdeš na vyšetření a podle toho probíráš možnosti s doktorem, takže se běž nechat vyšetřit a uvidiš co bude :)

reagovat 18.12.2015 14:32 - Katka

Tak já třeba mam brýle protože mi sluši a proto bych se jich nezbavovala, ale jinak bych proti operaci rozhodně nic neměla…A ten tvuj znamy nepatřil třeba do nějaké rizikové skupiny? Vím že se tohle muže stát, ale ja moc lidi co by jim po operaci nastali nějaké komplikace teda neznam.

reagovat 18.12.2015 20:55 - Honza

Tak já třeba mam brýle...

Když někomu někdo nebo něco amputuje nohy, tak už nebude nosit boty.


Ale s brejlema je to něco jinýho. Brejle mužeš nosit i po voperaci - když ti teda slušej.


Akurát bys z nich musela ve voptice nechat vyndat dioptrický skla a nechat si tam dát vobyčejný.

reagovat 19.12.2015 21:55 - Majus7Ahoj na operaci jsem byla, operovali mi obě oči a dnes vidim zase jako zase jako dřiv. Spousta lidi se bojí že to je nebezpečné, nemyslim si ale určitě tu rizika byt mohou a pevně věřim že na lepších klinikach se toto s pacienty probírá. I semnou doktor po vyšetřeni probral jaké mame možnosti, takže je jen potřeba vybrat pořádnou kliniku!

reagovat 22.12.2015 20:37 - Facil

Tak než zákrok podstoupíš jdeš na vyšetření a podle toho probíráš možnosti s doktorem, takže se běž nechat vyšetřit a uvidiš co bude :

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *