Lakomec - ano či ne??

První příspěvky v diskuzi

reagovat 6.8.2009 11:21 - Kristýna

Ahoj všichni. Prosím Vás moc o radu.
Má muž za ženu platit či ne?
Seznámila jsem se s přítelem před třemi měsic a nikdy mi na nic nepozve a pokaždé když dojde na placení, tak řekne na půl. Nikdy nezaplatí večeři ani třeba nákup na večer. Vždycky řekne na půl. Je to lakome?? Jinak je na mě moc milý, hodný. Rozumíme si psychicky i v sexu. Můj bývalý přítel za mě platil uplně všechno, tak jsem z toho trochu špatná, že do mě nový přítel neinvestuje ani stovku! Děkuju všem za radu.
Kiki

reagovat 6.8.2009 12:19 -

Ahoj.Může být jen opatrný,když se znáte pouze 3 měs.Ono se nedá říct,kdo by měl platit a kdo ne. Možná jednou on pozve tebe a na oplátku ty jeho.

On se ale chová divně.A to ti nařídí,nebo při placení vyndá tu půlku ?

Třeba nemá tolik peněz,aby živil i tebe.

Kdo ví ? Tak ho na něčem vyzkoušej.A to se tak chová i u kamarádů,nebo při oslavě?

reagovat 6.8.2009 12:26 - Magda

Podle mého chotě ,,ano ma každy platít za sebe ,ale,,,, až budete svoji né!!!!!je opatrní, no není zda sním budeš Kiki,

reagovat 6.8.2009 13:39 - Lilli

Kristýno,

řekla bych, že vždy musí být dopředu (tedy ještě před vstupem do restaurace či kavárny) dohodnuté, kdo bude platit, aby nedocházelo k trapné situace až při samotném placení. Obecně se má za to, že platí ten, kdo pozval. Nemusí tomu tak být v případě, kdy se jedná o mladé lidi, finančně závislé na rodičích, tam je možná dohoda, že si každý zaplatí sám a stejně tak v případě kolegů z práce, kdy se setká muž a žena u pracovního oběda či večeře, i tam je možná dohoda o odděleném placení (předem dohodnutá samozřejmě), tedy žena by neměla očekávat, že kamarád či kolega za ni bude automaticky platit, i když on se tak rozhodnout může.

V případě partnerského vztahu mi přijde, že by měl platit muž. Netvrdím, že musí, ale zdá se mi to jaksi přirozenější. Muž jako gentleman, kavalír...prostě mi k této roli patří i to pozvání a placení.

Tvůj přítel je tedy buď ve špatné finanční situaci nebo je opravdu tak trochu lakomý. Myslím, že i o této stránce vztahu, tedy příjmech a finančních možnostech, byste spolu měli mluvit. A uvidíš...

:)

reagovat 6.8.2009 14:12 - Ahoj Kristýnko

Napíšu ti mou zkušenost.Když jsem začla chodit s přítelem,byl z větší dálky.Bylo to v zimě a každou schůzku jsme museli absolvovat v restauraci.Jednou zaplatil on,podruhé já..tak jsme to měli.Pokud jsme někde jeli na výlet,moc se mu taky nechtělo za mě platit.Taky se mi zdál jako neuvěřitelný lakomec.Bála jsem se,až budeme mít děti,že mi bude vyčítat každý drahší jogurt pro dítě.Ono to tak opravdu vypadalo.,sledoval ceny...slevy atd.

Měla jsem ho ale ráda,jinak byl hodný a slušný tak jsem s ním zůstala.A udělala jsem dobře...to co vypadalo jako,že je lakomec pod sluncem se nevyplnilo.Dnes by se pro rodinu rozkrájel,všechny úspory dal do rodiny na vybavení,nábytek.Kupuje zásoby jídla,někdy až zbytečně--musí se něco vyhodit a to spíš hlídám já.Peníze máme ve společné kase a vůbec nehlídá,kolik si vemu..,šetříme společně..Když něco koupím děcku nebo sobě,v životě mi nic nevyčetl.To musím ještě podotknout,že nejsme žádní boháči..

Byl prostě asi jen skromě vychován a pokud nebylo jisté,že spolu budeme,nechtěl moc investovat.Možná měl i nějakou špatnou zkušenost s předešlým vztahem,nevím.

Nyní je prostě naše zlatíčko,které nám vše koupí,vše pro nás udělá..


Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 3.7.2018 21:10 - luci

Babicka mela holt sve...

Ano,někteří lidé jsou takový hladovci,že by po sobě sežrali h...o!

reagovat 4.7.2018 21:11 - sova

Ano,někteří lidé jsou...

To je naprosto trefne a strucne vyjadrene!!

reagovat 4.7.2018 21:17 - Pryč od nich!

Ano,někteří lidé jsou...

Přesně tak!

reagovat 4.7.2018 21:47 - A

Ano,někteří lidé jsou...

po druhých ho jíš?

reagovat 4.7.2018 21:53 - luci

po druhých ho jíš?

Vtipné,umíš dobře chytit za slovo.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *