Kyselé zelí proti rakovině? - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 18.11.2005 10:21 - coroner

Otazník v názvu článku šlo klidně vynechat, protože zelí takto skutečně může fungovat.
Ovšem není rakovina jako rakovina. Rakovina prsu patří do kategorie rakovin, které vznikají hlavně z hlenotvorných potravin s extrémní expanzivní energií (např. mléko), která je ještě podpořena taktéž energeticky expanzivním charakterem estrogenu. Když se dva extrémy průběžně delší dobu sčítají, může dojít k průšvihu.
Kvašené zelí má opačnou energetickou kvalitu, na které se podílí zejména tlak, sůl (nejlépe nerafinovaná mořská bez jódu) a čas. Dochází tedy k určité kompenzaci nevýhodného stavu.
Pozor ale na krátkodobě kvašené zelí, protože to má energetickou kvalitu, která by mohla spíš rakovinu prsu ještě podpořit.
Důležité je také rozlišovat mezi použitím preventivním a léčebným, kdy už onemocnění propuklo.
Jinak je běžně známo, že např. Japonci a Číňané, kteří přejdou po emigraci do USA na tamní nezdravý stravovací model, během jedné generace trpí - procentuelně vzato - stejnými chorobami jako Američané.
Tradičně se stravující japonské a čínské ženy nepoužívají např. vůbec mléko a výrobky z něj. Když pak v USA podlehnou lákadlům tamních mlékárenských firem, speciálně u rakoviny prsu vyskočí jejich nemocnost o stovky procent ve srovnání se stavem v jejich mateřských zemích.
Je tedy logické, že stejně tak některé zákonitosti platí pro emigrující Polky.

reagovat 23.11.2005 15:41 - TC

Ohledávači mrtvol,

Průměrná délka života ženy v USA je 79 let v Číně 74 let, v Polsku 77. Přestěhováním do USA mají šanci si prodloužit délku života o 2 až 5 let. Tolik statistika, kterou tak rád používáš.

reagovat 23.11.2005 18:20 - Jitka

Ono také záleží na tom v jakém stavu se ti Američani těch 79 let dožívají. Úroveň technické medicíny tam bude určitě vysoká, takže není problém lidi udržet při životě na přístrojích pěknou řádku let a zvýšit statistiky. Připomíná mi to, jak jsem jednou četla o tom, jak je v USA velmi nízká novorozenecká úmrtnost. Dokáží zachránit mimča o váze 600 g. Ale za jakou cenu, s jakými zdravotními následky a zatížením celé rodiny do budoucnosti?

reagovat 24.11.2005 15:54 - coroner

Pokud si TC, přečteš článek pořádně, tak v něm není ani náznak srovnávání průměrné délky života žen ve vyjmenovaných zemích. O to v článku vůbec autorovi nešlo.
Reaguješ tedy na něco úplně jiného.
Článek se týká pouze poznatku finských vědců, že kyselé zelí (něco z něj) patrně působí jako činitel, který snižuje pravděpodobnost onemocnění některými druhy rakovin u neemigrujících Polek.

Jinak souhlasím s Jitkou, protože moderní medicína dnes může při životě udržet dvacet let i mrtvolu.
Něco jiného je však zvyšující se průměrná délka věku a kvalita života ve vysokém věku.

reagovat 25.11.2005 13:11 - TC

Má reakce se týkala tvé reakce nikoliv článku.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 19.3.2010 22:50 - Sarmomilka

A jake je to zeli?

reagovat 20.3.2010 12:14 - fej

kysané zelí ze zelárny z Křimic u Plzně. maí i své webovky. Je to výborné zelí, takové, jako dělávala má babička...ale v běžné prodejní síti není..... nebo to někdo v Praze přece jen prodává??
PS: proti rakovině asi nepomáhá :-))), ale mně prostě chutná

reagovat 18.1.2011 11:39 - Martin

Má reakce se týkala tvé...

Je to individuální,v Číně je udřou k smrti a v Americe se zlikvidují sami obžerstvím a fetem.Až na pár vyjímek .

reagovat 5.12.2011 13:27 - Zelí - Křimice

kysané zelí ze zelárny z...

Naše webovky: www.krimicke-zeli.cz

Budem se snažit dodávat i do Prahy.

reagovat 30.10.2012 13:08 - Vladimír

Prosim, nevite nekdo kde se v...

Zdravím,
kysané zelí co potřebujete na sarmu se jmenuje futožské a je nyní v prodeji v obchodě v Žitné a nebo Sekaninově, kde je bistro se srbskými specialitami;) www.maxima-trade.cz

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *