Kyretáž

První příspěvky v diskuzi

reagovat 22.4.2001 13:37 - Jana

Můžete mi napsat, co tento zákrok obnáší a co je důvodem jeho provedení?
Děkuji.
Jana

reagovat 19.5.2001 19:51 - Doktorka

Při kyretáži (lidově výškrabu) se odstraňuje děložní sliznice. Často se povádí v krátkodobé anestezii.
Důvodem je například silné menstruační krvácení nebo polypy. Odstraněné vzorky se posílají na histologické vyšetření, aby se zjistila příčina potíží, případně další abnormality. Též se kyretáží odstraňují zbytky po neúplném potratu.

reagovat 31.3.2002 19:57 - michaela

Po akej dlhej dobe sa dostavi menštruacia? Môže byť hneď na treti deň po operacii a bolestivá?
ďakujem

reagovat 9.9.2003 11:04 - Hanka

Už jsem si o tomto problému něco zjistila.Může mi, prosím, někdo říct, jak dlouho budu po tomto zákroku v nemocnici. Mám velký strach. Díky

reagovat 11.9.2003 10:43 - Madla

Nemusís se bát většinou se tam býva jeden den podle toho jak moc po zákroku krvácíš.Ja byla na kyretáži taky bohužel kvuli mrtvýmu plodu,fyzicky absolutne o nic nejde,vlastne o nicem nevíš.Dají ti prášek na oblbnutí a pak jen víš o tom jak te vezou na sál a cítíš malé píchniútí jehlou a to je to poslední co víš.Rozhodně tě nečekají žádné bolesti.Jak říkám fyzicky to je v pohodě hlavní je jak se k tomu postavíš psychicky,ale to už je zas jiný problém

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 24.5.2017 01:09 - Emanuela

Co je to za kokotinu ?! I...

Tak já se počítám k těm, u nich se nežádoucí reakce vyskytla po krátkodobé celkové anestezii. Jednalo se také o krátký gynekologický zákrok. Při uspávání jsem se kamsi propadala a najednou jsem cítila jak se dusím i když prý narkóza proběhla standardně. Nejhorší na tom je že si to můj mozek nějak zapamatoval a od té doby mám takové stavy před každým usnutím. Už je to několik let musela jsem změnit zaměstnání protože jsem unavená chodím na psychoterapie. Byla jsem mnohokrát u psychiatrů a psychologů. Podotýkám že předtím jsem byla naprosto zdravá a neměla jsem v životě žádné psychické potíže.
Mám dvě kamarádky které jsou také narkózou poznamenány na celý život. Jedna má poruchy krátkodobé paměti a musela kvůli tomu vzdát vysokou školu. Druhá Má od té doby vysoký tlak který se špatně koriguje a hrozí srdeční selhání.
Zvažuji že po těch letech budu žalovat toho anesteziologa že mi tedy nedal na výběr z více druhů anestézie a já nevěděla že se to dá udělat i třeba v té epidurální anestezii, kterou bych si určitě vybrala

reagovat 25.5.2017 19:08 - anestezioložka

Co je to za kokotinu ?! I...

Dovolím si oponovat:
1. pokud je naším hlavním cílem profit pacienta, tak by měly být i malé výkony, jako jsou kyretáže dělány ve svodné anestezii. Tedy pokud nejde o to, co je jednodušší pro zdravotníky - to je samozřejmě celková narkóza - je i lépe placená od pojišťoven.
2. DOBŘE PROVEDENÁ svodná nebo lokální anestezie v podstatě nemá trvalé následky. I DOBŘE PROVEDENÁ celková anestezie je mít může.
3. psychické následky celkové anestezie jsou velmi podhodnoceny, mnoho pacientů se bojí o svých problémech mluvit. Moje kamarádka psychiatrička tvrdí, že zná mnoho pacientů, kterým se rozjely deprese po narkóze. Ve statistikách se to většinou neobjeví.
4. mnohokrát jsem viděla, jak se po operacích ve svodné anestezii tělo mnohem lépe hojí, je to logické, PROTOŽE NARKÓZA NENÍ SPÁNEK, JE TO OTRAVA MOZKU A TO TAKOVÁ, ŽE JE PACIENT V KOMATU BLÍZKÉM SMRTI, ZE KTERÉHO HO ZAS VYVEDE ANESTEZIOLOG.

reagovat 26.5.2017 00:02 - Mirka

Já si zase dovolím zopakovat,že vše je velmi, velmi individuální, prostě každý jedinec, ať je to člověk, či zvíře může reagovat na podané léky, včetně těch, které se podávají k antesteziím jinak. Já měla těžkou intoxikaci ATB, nakonec mě museli v kritickém stavu - chronické sepsi opakovaně operovat a tedy i uspávat, jinak bych exla a vše jsem přežila ! Rizikové byly ty operace, to mi řekli i lékaři, CA u mě probíhaly i přes kritický stav dobře. S lékaři anesteziology si dost rozumím, téměř vždy jsem s nimi vše kolem CA mohla probrat, ale nikdo z nich mě, ani moje spolupacientky tak neděsil, naopak ! Mě málem zabily vysoké dávky ATB a ne CA, to jsem se též dozvěděla od lékařů. Ještě dodám, že mám známého, který je interně zatížen, je diabetik a kardiak a před 5ti lety prodělal 15 operací v IKEMu, aplikace kmenových buněk. Jasně, že lékař ARO zvolil anestezii spinální, ale tomu známému po ní bylo zrovna tak zle, jako mě - těžký postpukční sy., takže další operace už probíhaly v CA a ten známý žádné trvalé následky po CA nemá a to mu v době operací bylo 65 let a nyní je mu 70 ! a určitě anesteziologové v IKEMu jsou borci a spinální anestezie byla aplikována správně, přes to se to stalo ! Prostě vše je INDIVIDUÁLNÍ a někdy VELMI !!

reagovat 26.5.2017 19:36 - anestezioložka

Já si zase dovolím...

s tím souhlasím - individuální přístup k pacientovi. Dále brát zřetel na jeho preference.

reagovat 26.5.2017 20:55 - Mirka

s tím souhlasím -...

Ano, v tom i já s Vámi naprosto souhlasím, to je to nejdůležitější !

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *