Kwasniewski - Optimální dieta

Archiv příspěvků

reagovat 25.1.2007 13:50 - Mrs. X

Máte s ní někdo zkušenosti?'

reagovat 25.1.2007 18:50 - Mr. Y

Na netu jsem našel tenhle příspěvek ke Kwasniewskeho dietě: "Radikalne se mi zlepsila plet uz po par dnech dodrzovani, za tri tydny zmizela bradavice, kterou jsem mela na ukazovacku pres 10 let a zdala se neznicitelna a navic jsem se zbavila potizi s gynekologyckymi zanety. Podotykam, ze jsem v te dobe snedla vice zeleniny nez obvykle. Bohuzel jsem se takto nevydrzela stravovat dlouho - jednak je dieta trochu jednotvarna, jednak jsou rizikove predevsim ruzne oslavy, nebo sluzebni cesty, kdyz si clovek jidlo nemuze moc vybirat."'

reagovat 25.1.2007 23:01 -

Podle meho nazoru je to jedna pulka delene stravy. Tj. jen zivocisne produkty, Myslim ze dlouhodobe se to drzet neda. Pokud nekdo ma cukrovku, je to vychodisko. Zkouseli jsme to v praci pred par lety ale bez peciva cely zivot, to fakt ne.

Bio Konopný protein

reagovat 2.2.2007 20:17 - Míla

Podle zásad optimální diety se stravuji více než 2 roky a jsem plně spokojená. Nebyla jsem nemocná, ale nedokázala jsem zhubnout ani po bandáži žaludku. Optimální dieta mě uspokojuje, na pečivo téměř nemám chuť a předpokládám, že za úspěchem v hubnutí stojí také ten obrovský strach z toho, že se zase spravím. Optimální dietu musí člověk vzít za svůj způsob života s tím, že už to jinak nejde. Jsem podstatně odolnější proti běžným nachlazením, snížil se mi tlak, zvýšila se výkonnost a mám chuť i do sportování. Jen bych se chtěla spojit i s ostatními, kteří již mají delší zkušenost. Toto není dieta na krátkou dobu, to je již na pořád.'

reagovat 19.2.2007 08:08 - Zdeněk

Po přečtení úvodních kapitol Kwasniewského Optimální diety jsem byl zděšen. Tato strava mi má pomoct? Celou dobu jsem věřil, že mám jíst lehce stravitelné sacharidy, bílá masa, nízkotučná jídla... jedl jsem vegetariánsky, makrobioticky, syrovou stravu.

A kila přesto pomalu přibývala, energie ubývalo a zdravotním problémům jsem se nevyhnul. Zvětšená levá srdeční komora, vysoký tlak, podrážděná slinivka, ztučnělá játra, písek v žlučníku, nespavost ... doktoři předepsali několik prášků.

Když jsem knihu dočetl, volal jsem své známé, která mi ji doporučila a vyptával jsem se a ubezpečoval, zda se dá něco takového vůbec provozovat a přežít. Vždyť to vlastně není krátkodobá dieta, ale dost velká trvalá změna stravovacích zvyklostí.

Šel jsem do toho, možná i proto, že jsem poznal dva lidi, kteří to praktikují 4 a 11 let.

Funguje to. Po jednom, třech, šesti měsících nižší cholesterol, jaterní testy, cukr, triglyceridy zpátky v normálu.

Tlak se upravil. Váha šla, bez trápení hladem, dolů už o 13 kg. Cítím se dobře fyzicky i psychicky.

Těším se, že tady najdu další lidi, kteří si už Optimální dietu ověřili.'

reagovat 19.2.2007 08:54 - Iva

Prosím o stručný popis této diety. Jedná se o podobu Atkinsonovy diety?'

reagovat 19.2.2007 10:53 - Zdeněk

Stručný popis diety na www.volny.cz/sak379'

reagovat 21.2.2007 19:36 - coroner

Popis diety je opravdu velmi stručný, takže tam ani nejsou uvedena "vaječná" rizika na organismus, která se bohužel projeví až po mnoha letech takové nesmyslné kombinace potravin.

Konzumace jednoho vajíčka za den rozhodí játra zhruba na tři dny, než se dostanou do svého energetického normálu, pokud jim ovšem zároveň průběžně neubližujeme jinými potravinami, které jim také zrovna dvakrát po své energetické stránce nesvědčí.

Negativní efekt se nemusí navenek nijak projevovat po značně dlouhou dobu, protože se jedná pouze o bioenergetické přebíjení orgánů, s jehož konečnými důsledky se setkáváme např. až při vzniku rakoviny jater.

Rakovina jater, kterou si uženeme čtyřmi vejci denně, jak pan doktor doporučuje, je prakticky ve sto procentech případů smrtelná - vzdor všem současným i budoucím pokrokům v onkologické léčbě.

Pan doktor bohužel nic netuší o energiích potravin, což jsou energie, které orgány vyživují, ale v nadbytku se také podílejí na jejich postupné devastaci - degeneraci.

Ta je bohužel maskována tím, že uvedená Kwasniewského dieta může mít skutečně přechodné pozitivní výsledky, což je dáno nasazením potravin s extrémní kontraktivní energií, která potlačí projevy expanzivního charakteru - např. růst bradavic, kterým se snaží organismus zachovat svůj rovnovážný stav (energetický přebytek je soustředěn do tohoto "novotvaru").

Takže se zbývá jen modlit, aby vyznavač takové diety se nechal oblbnout - pokud možno v co nejkratší době - jinou dietou, která nebude sice také zrovna OK, ale její následky budou současnou medicínou aspoň zvladatelné.

Odkazy - před jejich čtením se u dietologů, kteří jsou náhodou seznámeni s energetickým působením potravin, doporučuje tichá modlitba...

http://www.dr-kwasniewski.pl/

http://www.britskelisty.cz/0012/20001213k.html

http://www.optymalni.com/

http://homodiet.netfirms.com/index.html

http://www.zakazka.cz/topgun/optimalni_strava.htm

...dalo by se pokračovat.
'

reagovat 21.2.2007 21:44 - Zdeněk

Coroner - jaký má makrobiotika vliv na mozek po mnoha letech smysluplných kombinací?'

reagovat 22.2.2007 13:31 - coroner

Veskrze kladný. Např. i takový, že je pak člověk schopen okamžitě pochopit to, co jinému nedojde ani za padesát let studia.'

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *