Kvasinky - nekonečný příběh - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 9.4.2001 08:37 - Petka

Ahoj Natálko,dovedu si docela přesně představit, jaké to pro tebe musí být. Na kvasinky jsem trpěla celkem tři roky,a to doslova trpěla. Stejně jako ty jsem zkoušela všechno. Za ty tři roky jsem vyzkoušela různé léky, mastičky a čtyřikrát vyměnila lékaře - a výsledek žádný. Byla jsem z toho už zoufalá a nevěřila, že se to někdy podaří vyléčit. Po třech letech se mi konečně ulevilo a už tři roky jsem naprosto zdravá a ani jednou už se mi to nevrátilo.
A jak jsem to dokázala? Bylo to tak jednoduché, rozešla jsem se se svým partnerem a našla si jiného. A od té doby jsem v pořádku. Podle mého lékaře byl přenašeč a nejspíše mi byl i nevěrný a byť byl pro jistotu přeléčen i on, nějak to nezabíralo. U tebe sice, Natálko, může být problém úplně v něčem jiném, ale možná to stojí za zamyšlení. Přeji Ti, ať se svého problému co nejdříve zbavíš. Zdravi Te Petka.

reagovat 9.4.2001 12:32 - Aja

Candida albicans - tak toto byl nebo je muj problem. Zhruba před 5 lety,jsem onemocnela.Začala jsem užívat antikoncepci a dostala jsem opravdu škaredou angínu.I když do té doby jsem na nemoci nikdy moc netrpěla. musela jsem tedy brat ve velké míře antibiotika.
Následně začaly problémy.Moje obvodní doktorka mi naordinovala antibiotika pro zánět močového měchýře.Stav se,ale nelepšil spíše naopak,když už jsem užívala antibiotika 3x po sobě ( v době 2 měsíců)a nemohla jsem téměř pro bolesti v podbřišku, řezání a pálení chodit na záchod,dožadovala jsem se průvodky na urologii.Tam mi pan doktor zdělil, že mám opravdu mykózu a velice se divil,jak jsem mohla dostat tolik anitbiotik.Nemusím ani říkat jak je člověk při této nemoci nervózní až podrážděný.Nasadil mi tedy léčbu Fungicidin,jogurtové tablety,Fermalac,a další horu vitamínů.Pro úspěch léčby je potřeba vynechat sladké,především čokolády,zmrzliny,kofein, bílé pečivo a samozřejmě alkohol.Prostě vše co obsahuje kvasinky.Mě osobně hodně zhoršovalo potíže třeba pivoa čokoláda.Můj stav se nelepšil a tak jsem si zakoupila knihu,kde je dieta přímo pro mykotická onemocnění. Dietu jsem držela necelý rok.Také jsem pravidelně zaváděla Fermalac,který obnovuje přirozenou flóru a později jsem jedla každý den bílé jogurty.A mohu říct, že snaha byla oceněna,opravdu byla úspěšná a mohu ji jen doporučit.Také můj psychický stav se značně zlepšil.Je to velké odříkání,hlavně pokud máte rádi sladké, ale vyplatí se to.I když teď jsem podle výsledků bez mykotických obtíží, stále problémy přetrvávají.Časté bolesti při styku,nálezy e-coli,nevolnosti,průjmy a pod.Prošla jsem opravdu mnoho vyšetření,navštívila léčitele,ale stav je téměř pořád stejný.Takže opravdu je mykóza pryč? Ale co je potom důvodem těchto potíží.Doktorům už tolik nedůvěřuji a snažím se dát na zdravý rozum.Antibiotika nebo jiné léky bych v takové míře už nikdy nesnědla.Možná to není nejlepší přístup,ale zkušenosti Vás donutí změnit přístup a myšlení ohledně Vašeho zdraví a těla.Nevzdávám se.Je to opravdu dlouhý boj,ale věřím, že při dodržování určitých zásad a změn jídelníčku, ketré jsou bohužel bezpodmínečně nutné se mé problémy vyřeší.

reagovat 9.4.2001 16:54 - Bohdana

Ahoj všechny, kterých se jakkoliv popsaný problém dotýká. Vím, není jednoduché poprat se s toutu komplikací, vyzrát na kvasinky vyžaduje mnohé si odříci a radikálně změnit svůj životní styl včetně stravovcích návyků. Pro někoho nepředstavitelná věc.

Nicméně Příroda ve své nekonečné moudrosti má lék i na tento problém, já osobně jsem tu odpověď nalezla v řase Chlorella, takové zelené pokladničce všeho důležitého, co lidský organismus potřebuje pro své bezchybné fungování. Nejenže tato řasa vše nezbytné dodá, ona ještě navíc umí organismus detoxikovat, zneutralizovat naše překyselené vnitřní prostředí, ve kterém se mimochodem daří nejen kvasinkám, houbám, ale i plísním, škodlovým mikroorganismům atd. Navíc chlorella obsahuje unikátní komplex látek bílkovinné povahy, který si lidské tělo umí rozložit na "prvosoučástky" a spravit si s jejich pomocí poškozené buňky. Samozřejmě vřele doporučuji konzumaci jogurtů s živými kulturami, a to nejen orálně, ale i vaginálně. Chlorellový výše popsaný komplex dovede i několikrát urychlit růst této poševní i střevní mikroflóry. Bohužel ještě dnes spousta lékařů nasazuje antibiotika na cokoliv, jenže antibiotika nejsou natolik chytrá, aby rozpoznala dobré a škodlivé mikroorganismy....

Je to záležitost delší debaty, já ze své zkušenosti můžu chlorellu vřele doporučit, protože mi pomohla vyřešit hned několik zdravotních problémů, takže jsem se začala hlouběji zajímat a o získané poznatky se ráda podělím.


Dámy, dzžím pěsti a těším se na případný dopis.

Bohdana

reagovat 9.4.2001 16:57 - Bohdana

Ahoj Ajko,


fandím Ti, mrkni do jednoho z dalších komentářů, přečti si mojiosobní zkušenost a pokud budeš mít chuť a pocit, že si budeme mít co říct, ozvi se. Bohdana

reagovat 10.4.2001 09:27 - Kaca

Milá Bohdano, mohla bys, prosím Tě, sdělit, kde se řasa chlorella dá sehnat ? Moc děkuji. Kača

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 27.4.2016 19:46 - Vendy

Hezký večer,

taky se s mykozou trápím dlouhé léta, ale co mohu poradit..
Mě osobně pomohla autovakcína, kterou mi poradila má gynekoložka. Sice mi pomohla na 2 roky a teď jsou problémy zpět, ale aspon neco. Teď zkouším farmalac a v květnu si mám bohužel jít pro další autovakcínu, tak jsem zvědavá jestli se aspon na pár let mykozy zbavím. Svědí mě už celé tělo.
Kadopádně s homepatickou léčbou mohu jen souhlasit. Je t opravdu dar země.
Léčím se momentálně jak fyzicky, tak i psychicky :). Dnes je to bohužel důležité.

Hodně štěstí všem!

reagovat 6.5.2016 13:56 - ve_ru

Ahoj, mě na kvasinky a všemožný "bordel" pomohla až konopná kosmetika Cannaderm a od nich Intime :)

reagovat 24.9.2016 15:18 - hanina.hh

Me v nemocnici dali hypermangan. Pokazdy kdyz jdu na zachod, tak se tim umeju a spinavou
gazu vyhodim. Namazu mastickou, kterou mi na
to dali. Pimafucort, imacort. Oni ty masticky
hodne stridaji. Ma se to mazat jen
2x denne, ja to mazu podle potreby.
Musim rict, ze mi to pomaha, protoze uz me nic
nesvedi.

reagovat 4.4.2018 09:36 - Pavlina

Ahoj Natálie,

Ahoj a ta lecitelka ti pomohla odstranit a najit pricinu? V cem spocivala pricina u tebe jestli se mohu zeptat? Ja bych ji tske chtela najit ale nevim jak

reagovat 4.4.2018 09:44 - Pavlina

Ahoj všechny, kterých se...

Ahoj beru 20 tablet dene chlorelly do toho piju jecmen 2 mesice a problem stale pretrvava

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *