Kurz architektury

První příspěvky v diskuzi

reagovat 2.2.2007 15:20 - Iva

Kde bych mohla absolvovat tento kurz?Zajímám se o navrhování domů,nejlepší využití prostoru.Navrhnu jakýkoliv dům,akorát na to nemám vzdělání.Když jsem malovala náš dům,jen jsem ho předala architektovi a ten ho technicky překreslil,neměl vůbec výhrady,naopak mě chválil.Když vidím na netu typové projekty domů,žasnu jak jsou kolikrát špatně řešené,divím se že někdo takový dům schválí.Chtěla bych se tomu věnovat profesionálně.Práce by mi byla koníčkem :-)

reagovat 2.2.2007 16:55 - paja

Architektura se studuje na CVUT - fakulte architektury, nebo na UPRUMu. Vim jen o techto dvou skolach, na kterych lze ziskat akademicky titul. Pote je treba ziskat opravneni - autorizaci v oboru - autorizovany architekt, a pak clovek muze pracovat sam na sebe. Pri navrhu domu je treba respektovat a brat v potaz zakladni stavarske znalosti a pravidla. Architekti totiz maji casto vize, ktere nelze konstrukcne vubec vyresit. Tedy lze, vsechno jde, ale stoji to vic penez, nebo to tak dobre nefunguje. Pri navrhu hraje ulohu mnoho faktoru - napr. osvetleni a hluk, umisteni otopnych teles apod... take je treba brat v uvahu to, ze ne vsechno co se nakresli, se da take provezt. Uroven remesel u nas klesa. Take existuji mraky vyhlasek a norem, ... co presne bys rada delala? :-) ... jen dispozicni navrhy?

reagovat 2.2.2007 16:59 - paja

pardon .. UMPRUM ... umelecko prumyslova skola ...

reagovat 2.2.2007 17:05 - paja

o kurzu nic nevim, taky mi neprijde moc vhodne delat dispozice jen na zaklade kurzu, prace je to sice zajimava a naoko jednoducha, ale tech faktoru, na ktere je treba myslet je hodne, nicmene rad poradim :-)

reagovat 2.2.2007 17:13 - Iva

Dispziční návrhy-mám jich celý sešit.Některá řešení typových domů bych okamžitě překreslila jen to vidím.Nesmyslně velké chodby na úkor pokojů,obrovská ložnice oproti děts.pokojům,nedořešený vstup....atd.

Nejradši bych spolupracovala s nějakou projekční kanceláří,kde by mi byla předložena vize investora a já mu vypracovala několik typů dle jeho požadavků.Jenže taková kancelář mě nezaměstná,jelikož na to nemám vzdělání a vysokou školu-na to zas nemám buňky :-(

Právě,že se snažím myslet u návrhů na vše podstatné (aspoň doufám),vidím dům před očima a dokážu se v něm virtuálně pohybovat :-)

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 19.4.2011 02:12 - Mirek

Díky,za rady a...

Dobry den Ivo , nasla jste tenkrat nejaky ten kurz? mam trosilinku nyni podobny problem. Diky Mirek V.

reagovat 9.9.2011 19:15 - Uroboros

Super kurzy, které tě připraví jak na talentovky, tak na samotný přijímačky na Fakultu architektury se dělají každoročně na zámku v Kuřimi. Stránky mají www.kurzarchitektury.cz. Je tam hodně malování a taky přednášky o dějinách architektury.

reagovat 9.9.2011 20:37 - !

Jejich absolventi jsou takoví tvořitelé jako jakýsi Kaplický, kterému nepovolili postavit v Praze ohavnou knihovnu, tak aspoň in memoriam jeho pozůstalí postavili její zmenšeninu v podobě autobusové čekárny v Brně na Lesné.

reagovat 2.10.2011 23:10 - David

Kde bych mohla absolvovat...

Asi je to z křížkem po funuse, ale kdyby ještě nekdo hledal kurz na talentovky - přijímačky na architekturu tak jděte na: http://www.kurzarchitektury.cz

reagovat 29.2.2012 14:07 - Fischka

Asi je to z křížkem po...

Přípravný kurz na VŠ - architektura, dějiny umění pořádá agentura AHA v Praze, info na www.agentura-aha.cz
Prolink na kurz dějin umění:
http://www.agentura-aha.cz/3-385-kurs-dějiny%20%20výtvarného%20%20umění%20%20a%20%20architektury%20.html

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *