Kuřáci by měli pít červené víno - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 10.9.2003 13:37 - coroner

Co pracně vybádala dvojice vědců v Aténách, ví každý český ožrala už několik století.
Ve své podstatě se jedná o energetickou záležitost, kdy klasický tabák má na lidský organismus kontraktivní (stahující) účinek, alkoholické nápoje (víno) pak účinek expanzivní (uvolňující).
Jelikož se obecně dvě protikladné energie neutralizují, výsledek je ten, že člověk je schopen relativně dlouho snášet tyto dva extrémní produkty, aniž dojde k projevům nějakého onemocnění.
Každý asi bude ze svého okolí znát někoho, kdo "skoro" nejí - jenom pije a kouří - a je i v požehnaném věku celkem v pohodě...
Podstatně hůře jsou na tom ti, kteří holdují pouze jedné z těchto neřestí.
Jejich organismus je trvale přebíjen jednou z energií, což vytváří celkovou energetickou nerovnováhu, která vede snadněji ke vzniku onemocnění příslušné energetické povahy - dle toho, která s neřestí převažuje.
Kombinace cigarety - pivo (ostatní alkoholické nápoje), u dam analogicky cigarety a káva lze tedy se značnou dávkou nadsázky kvalifikovat jako svérázný druh zdravotní prevence.

reagovat 10.9.2003 13:48 - coroner

Místo jednoho "s" mělo být "z". Třeba si toho nikdo nefšimne...

reagovat 12.9.2003 13:47 - Šárí

U nás ve vsi byl ožrala, který k tomu mohutně hulil baleného Tarase Bulbu. Somroval leckdy, chudák, i na nás puberťácích nějakou cigaretku. Kolem asi jeho padesátky se už praly cirhóza s rakovinou plic o to, která doběhne první. Energetické vyrovnání není všechno, dehet na plicích je dehet na plicích a sežraný játra jsou sežraný játra. I když kdoví, možná kdyby si pěstoval jenom jeden koníček, umřel by dřív, to ale už nikdo nezjistí.
Je ovšem pravda, že ten pán moc nejedl. Myslím, že musel mít dost zhuntované tělo z takové životosprávy.

reagovat 15.9.2003 15:19 - coroner

Měl jsem ještě možná poznamenat, že dosti podstatnou záležitostí při přežívání v takových "extrémních" podmínkách ve vyšším věku je zdravotní dispozice, která bývá rodovou záležitostí.
U nás v domě máme člověka, kterému je 76 let. Nevzpomínám si, že bych jej někdy za posledních 20 let, co jej opustila žena, viděl střízlivého a bez cigarety.
Trochu pokašlává, ale jinak nebudí dojem, že je na tom zdravotně nějak špatně.
V takovém případě ty energetické kompenzace mohou fungovat, ale nelze se na to spoléhat, protože to záleží i na celé řadě jiných věcí.
S někým to - kompenzace nekompenzace - vezme rychlý konec i ve třiceti.

reagovat 16.7.2006 11:08 - n

hlavně při nemocech je třeba se urychleně vyhnout obvodní dispečerum zdraví a vyhledat odbornou pomoc sám neb obvodní idioti vás nechají zdechnout na ketazon

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 11.11.2008 08:01 - Lucy

Říká se, že tělo má jít do hrobu zhuntované a já si myslím, že jestli někomu chutná červené, bude ho pít, někomu pivo(mně ano, ale červeným nepohrdnu), že stejně každý bude pít, co má rád a třebaže je pravda, že to či ono je zdravější, lidé už tu chuť na to své mají v sobě.... Vždyť kolik je kuřáků?! Včetně mně a všichni víme že to není zdravé pro organismus, zkrátka už jsme naučení, jsme zvyklí a na odvykání moc líní. No ne?! Stejně to většinou nevydržíme- nekouřit, a když, tak nám to vydrží na krátko a nakonec neodoláme a jsme tam, kde jsme byli.

reagovat 25.8.2009 12:22 - pimponym

Kuřáci by především měli přestat kouřit!

Jeden z návrhů je, změnit nápisy na cigaretách.

Jak by tedy měla vypadat ona krabička, ukrývající dvacet potěšení pro kuřáka v podobě stejného počtu hřebíků s filtrem? Především varování na ní otištěné musí směřovat na něco, co je pro každého člověka důležité, co je pro něj jednou z nejvyšších priorit. A tou je sex. resp. schopnost účastnit se sexu - nikoli jako divák. To pro muže. Protože kouření skutečně má negativní vliv na zdraví, což se následně projevuje v sexuální oblasti:

- má dopad na cévní systém, tj. nejen infarkt, ale i erekci

- poškozuje prakticky všechny vnitřní orgány včetně ledvin, přitom zdravé ledviny jsou základem sexuální vitality (a imunity)

- kouření radikálně snižuje potenci

Více zde:

http://www.pimpaku.cz/content/jak-zlep-it-sv-t-2-n-pisy-na-cigaret-ch

reagovat 28.4.2011 21:52 - Petra

Na http://www.moldavia.cz prodávají takové speciální víno černý doktor. To prý léčí, ale nejlepší je prostě nekouřit :)

reagovat 28.4.2011 22:09 - Vlad

Co to je za kravinu, že má jít tělo do hrobu zhuntované? To mám být na starý kolena živá mrtvola? Já chcu být naopak až do smrti v co nejlepší kondici, abych mohl žít aktivně naplno i v důchodu. Ve zdravým těle zdravej duch. A ne být nějaká troska, pro kterou bude smrt vysvobozením.

reagovat 29.4.2011 01:53 - Pro Vlad

jestli budeš ve stáří bez zdrav. problémů stejně moc neovlivníš.Můžeš žít zdravě a v 60 už lítat jen po doktorech.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *