Křížová cesta

První příspěvky v diskuzi

reagovat 10.5.2009 20:55 - DITA

Chodíte ji?

reagovat 11.5.2009 10:57 -

zas jakási kráva založila kravinu.

reagovat 11.5.2009 12:25 - Bandita

Copak to je křížová cesta, zní to zajímavě.

reagovat 11.5.2009 12:45 - plk

Ježišmarja.Toto už je debilismus.Křížová cesta??= cesta po které nesl Ježíš svůj kříž na Golgotu.

reagovat 11.5.2009 12:55 - Bandita

Jé, to je nuda, já myslel, že se chodí jako křížem krážem, nebo alespoň s překříženýma nohama:-(


Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 27.2.2010 14:40 - Vize křížové cesty jako zjevení

Slyšeli jste již o Anně Kateřině Emmerichové? Na vizích Emmerichové, tak jak je zachytil Clemens Brentano v knize "Das bittere Leiden unsers Herrn Jesu Christi" (Hořké umučení Pána našeho Ježíše Krista), je založen děj filmu amerického režiséra Mela Gibsona Umučení Krista (2004). Zápisky Anny Kateřiny Emmerichové z jejích vidění Ježíše a Marie zaznamenané Brentanem (k nimž Vatikán nevznesl žádné námitky) mohou být porovnávány s dalšími případy, kdy vizionáři zažili „přímé Ježíšovo diktování“, jak je předkládá např. Maria Valtorta nebo Vassula Ryden. Pokud ještě sháníte v elektronické podobě její knihy – mám: HOŘKÉ UMUČENÍ PÁNA NAŠEHO PÁNA JEŽÍŠE KRISTA (Vize křížové cesty jako zjevení) + ŽIVOT A HOŘKÉ UMUČENÍ PÁNA NAŠEHO JEŽÍŠE KRISTA díl II. a III. Od Maria Valtorta pak knihy: ŽIVOT PÁNA JEŽÍŠE + ŽIVOT PANNY MARIE. Od Vassula Ryden nemám nic. Takže – pokud máte zájem, tak mi napište na radek.chloupek(zavináč)seznam.cz a já je Vám pošlu na e-mail. Mějte se fajn.

reagovat 26.4.2014 16:46 - Křížová cesta

Křížová cesta je výtvarně zpracovaný popis událostí (obvykle ve formě čtrnácti zastavení) podle starokřesťanské tradice spojených s cestou Ježíše Krista od soudního stolce Pilátova až na jeruzalemské popraviště – horu Kalvárii.

reagovat 26.4.2014 16:47 - Křížové cesty

Kdo mě následuje, nebude chodit ve tmě, ale bude mít světlo života...

reagovat 26.4.2014 16:48 - Pastorace.cz

Křížovou cestu jsou křesťané zvyklí se modlit především v pátek a v době postní, protože si skrze ni připomínají Ježíšovo utrpení a smrt za nás a pro nás. Většinou se křížovou cestu modlíme společně. Křížovou cestu je možné pojmout i jako osobní modlitbu, v níž chceme na své vlastní životní cestě nově potkat Krista. Proto je možné se ji modlit kdykoliv, nejen v době postní, a není dokonce ani nutné se ji pomodlit naráz celou. Někdy nám postačí jen několik zastavení, nebo dokonce jen jedno. Důležité je naučit se spojovat svoji životní cestu s jeho cestou, otevřít se pro to, co nám chce říci, zahlédnout ho přítomného v tom, co prožívám, a sjednotit se s ním ve svých postojích, smýšlení a jednání.

reagovat 26.4.2014 16:49 - Mikulov.cz

http://www.mikulov.cz/turistika/pamatky-a-prohlidkove-objekty/cirkevni-pamatky/krizova-cesta-na-svaty-kopecek/

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *